Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakiś odpowiednik YT, na którym da się przesłuchać całą płytę bez reklam? Ostatnio już nie wytrzymuję na YT. Szlag może trafić, kiedy podczas słuchania pięknej solówki z "Lamb Lies Down On Broadway" nagle wskakuje reklama.

A swoją drogą, jakich w firmie trzeba mieć kretynów od reklamy, żeby zlecili ją w takiej formie. :facepalm: Od teraz kilka firm kojarzy mi się wyłącznie z irytacją i wkurzeniem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, suberet napisał:

Znacie jakiś odpowiednik YT, na którym da się przesłuchać całą płytę bez reklam? Ostatnio już nie wytrzymuję na YT. Szlag może trafić, kiedy podczas słuchania pięknej solówki z "Lamb Lies Down On Broadway" nagle wskakuje reklama.

A swoją drogą, jakich w firmie trzeba mieć kretynów od reklamy, żeby zlecili ją w takiej formie. :facepalm: Od teraz kilka firm kojarzy mi się wyłącznie z irytacją i wkurzeniem się.

Kiedyś była wrzuta.pl ale zlikwidowali. 

 

Słucham Youtube na Playstation 3 lub 4 i w trakcie słuchania utworu nie ma reklam. Po między piosenkami są reklamy ale nie zawsze i każdą można po 5s wyłączyć. 

 

 

Pozostaje kupić płytę ewentualnie spróbować zablokować reklamy:

 

https://redsms.pl/jak-usunac-reklamy-w-youtube/

 

Sprwdź czy chomikuj.pl jeszcze istnieje.

Bo tam też jest odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, llkuba napisał:

 

Pozostaje kupić płytę ewentualnie spróbować zablokować reklamy:

Lub zakupić dostęp do spotify i wtedy nie będzie reklam.

A ja dziś śmigam na koncert promujący nową płytę Rebeki :

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, suberet napisał:

Znacie jakiś odpowiednik YT, na którym da się przesłuchać całą płytę bez reklam? Ostatnio już nie wytrzymuję na YT. Szlag może trafić, kiedy podczas słuchania pięknej solówki z "Lamb Lies Down On Broadway" nagle wskakuje reklama.

A swoją drogą, jakich w firmie trzeba mieć kretynów od reklamy, żeby zlecili ją w takiej formie. :facepalm: Od teraz kilka firm kojarzy mi się wyłącznie z irytacją i wkurzeniem się.

 

Polecam Adblock, zero reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radnor napisał:

 

Polecam Adblock, zero reklam.

Stosowałem. Wkurzyłem się, kiedy Adblock zaczął dogadywać się (oczywiście dla kasy) z pewnymi serwisami. Spróbuję wrócić. Może coś się zmieniło na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, suberet napisał:

Stosowałem. Wkurzyłem się, kiedy Adblock zaczął dogadywać się (oczywiście dla kasy) z pewnymi serwisami. Spróbuję wrócić. Może coś się zmieniło na plus.

 

Czyli wolisz wszystkie reklamy, niż 5% reklam? :huh:

 

Mam teraz uBlock Origin, działa dobrze i filltruje YT. Albo wykup Spotify, warto.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem spróbować jednak czegoś vintage i zakupiłem takie cudo na ebay:

 

 

image.thumb.png.ab16b8febc8660107eb4fa0da31bb9dd.png

 

 

 

No i jak to z moim szczęsciem oczywiście coś nie teges. W opisie "po przeglądzie" i 100% sprawny, wizualnie rzeczywiście super ale środek nawet nie odkurzony i lewy kanał gra ciszej i bez basu, widać nawet na wskaźnikach VU. Sprawdzałem obydwa wyjścia głośnikowe, wszystkie wejścia z różnych źródeł, w trybie mono jest to samo czyli ewidentnie problem z końcówką mocy w tym kanale.

 

A szkoda, bo nawet z tą wadą gra pięknie. 

 

Odeślę chyba bo nie znam w okolicy żadnego specjalisty i będę polował dalej.

 

 

 

 

 

 

Może w zwiażku z tym polecicie coś ciekawego do półki vintage? Coś ciepło grającego (ale bez mulenia, moje głośniki proszą się o trochę więcej góry) w budżecie  ok 1500zł. Wskaźniki VU absolutnie wymagane. :)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Technics :). Sprawdź czy kondensatory nie są opuchnięte albo czy nie wylały się. Często w takich sprzętach są zaśniedziałe potenciometry a za bass odpowiedzialny jest przedwzmacniacz. Możesz sprawdzić styki, luty i bezpieczniki. Możesz też zmieniać sygnał lewy na prawy i wtedy będziesz miał pewność która strona gra ciszej.

Sprawdź masę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radnor napisał:

Może w zwiażku z tym polecicie coś ciekawego do półki vintage

Ja mam w chalupie Luxmana z lat 80-tych. Wlaczylem to tylko kilka razy ale szczena mi opadla jak to brzmi. Moze to tylko moje wrazenie ale niewiele sprzetu wspolczesnego ma taki fajny dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, llkuba napisał:

Bardzo fajny Technics :). Sprawdź czy kondensatory nie są opuchnięte albo czy nie wylały się. Często w takich sprzętach są zaśniedziałe potenciometry a za bass odpowiedzialny jest przedwzmacniacz. Możesz sprawdzić styki, luty i bezpieczniki. Możesz też zmieniać sygnał lewy na prawy i wtedy będziesz miał pewność która strona gra ciszej.

Sprawdź masę :).

 

To pierwsze przyszło mi na myśl, wszystko było OK. Zamiana kanałów na wejściu nie pomaga, sprawdziłem obydwa, podpinałem też głośniki do obydwu torów głośnikowych (MAIN i REMOTE). Sprzedawca nie robi żadnych problemów ze zwrotem ale szkoda mi go, bo wizualnie w idealnym stanie. Jutro popytam o jakiegoś lokalnego speca i zasugeruję pokrycie kosztów diagnostyki i naprawy zamiast zwrotu, może coś się uda wywalczyć.

 

 

 

6 minut temu, tremba napisał:

Ja mam w chalupie Luxmana z lat 80-tych. Wlaczylem to tylko kilka razy ale szczena mi opadla jak to brzmi. Moze to tylko moje wrazenie ale niewiele sprzetu wspolczesnego ma taki fajny dzwiek.

 

 

To racja, nawet druga połówka która generalnie cieszy się że coś gra i tyle, stanęła jak wryta kiedy weszła do domu.

 

To nawet nie jest jakieś wybitnie szczegółowe granie, ale ten ciepły, miękki dźwięk z dzieciństwa ma coś w sobie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, radnor napisał:

 

To pierwsze przyszło mi na myśl, wszystko było OK. Zamiana kanałów na wejściu nie pomaga, sprawdziłem obydwa, podpinałem też głośniki do obydwu torów głośnikowych (MAIN i REMOTE). Sprzedawca nie robi żadnych problemów ze zwrotem ale szkoda mi go, bo wizualnie w idealnym stanie. Jutro popytam o jakiegoś lokalnego speca i zasugeruję pokrycie kosztów diagnostyki i naprawy zamiast zwrotu, może coś się uda wywalczyć.

 

 

 

:thumbup: pokręć balansem i innymi gałkamina na wyłączonym wzmacniaczu  bo może potenciometry zaśniedziały. Ja tak miałem w OPTONOICE Sharpa made in Japan :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, llkuba napisał:

:thumbup: pokręć balansem i innymi gałkamina na wyłączonym wzmacniaczu  bo może potenciometry zaśniedziały. Ja tak miałem w OPTONOICE Sharpa made in Japan :)

 

Dzięki, podjadę może jutro po jakiś spray do czyszczenia kontaktów i zobaczę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z takim zapytaniem bo w drodze do mnie już jest subwoofer aktywny który ma 2 opcje podłączenia:  1 gniazdo rca lfe i dwa rca R/L i jak podłączyć do amplitunera ?

rca - rca czy rca - 2 x rca

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, llkuba napisał:

:thumbup: pokręć balansem i innymi gałkamina na wyłączonym wzmacniaczu  bo może potenciometry zaśniedziały. Ja tak miałem w OPTONOICE Sharpa made in Japan :)

 

Sprzedawca zgodził się na rozebranie i przeczyszczenie, kupiłem wd40 do kontaktów elektrycznych i naprawiłem. 

 

Pokrętła były ok ale przełącznik loudness był brudny i wzmacniacz cały czas pracował jakby w połowie tego trybu. Popsikalem, pogmerałem I jest pięknie. 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radnor napisał:

 

Sprzedawca zgodził się na rozebranie i przeczyszczenie, kupiłem wd40 do kontaktów elektrycznych i naprawiłem. 

 

Pokrętła były ok ale przełącznik loudness był brudny i wzmacniacz cały czas pracował jakby w połowie tego trybu. Popsikalem, pogmerałem I jest pięknie. 

 

 

:thumbup: dlatego pisałem Tobie, że warto samemu przeczyścić :). Jak szukasz fajne retro polecam Sharp Optonica SM 16-16. Pracuje od 4 do 16 Ohm i ma dużą rezerwę prądową. Pobór maksymalny 380 W a loudness robi ogromną robotę.

 

 

Mam coś takiego w kolekcji:

 

 

 

1d919af6484cb3a31448ee2e9bfe.jpeg

I mam jeszcze coś takiego:

 

 

IMG_20190329_191448.jpg

IMG_20190329_191438.jpg

Edytowane przez llkuba
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, llkuba napisał:

:thumbup: dlatego pisałem Tobie, że warto samemu przeczyścić :). Jak szukasz fajne retro polecam Sharp Optonica SM 16-16. Pracuje od 4 do 16 Ohm i ma dużą rezerwę prądową. Pobór maksymalny 380 W a loudness robi ogromną robotę.

 

 

Mam coś takiego w kolekcji:

 

 

 

1d919af6484cb3a31448ee2e9bfe.jpeg

I mam jeszcze coś takiego:

 

 

IMG_20190329_191448.jpg

IMG_20190329_191438.jpg

 

 

Ano warto było. Sharp piękny i nawet pojawia się na ebay z tego co widzę, ale ma razie mam gramofon na liście, czekam aż pojawi się Dual CS 750-1 w dobrej cenie. Na szpulowce przyjdzie jescze może czas.  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radnor napisał:

Sharp piękny i nawet pojawia się na ebay z tego co widzę, ale ma razie mam gramofon na liście, czekam aż pojawi się Dual CS 750-1 w dobrej cenie. Na szpulowce przyjdzie jescze może czas.  

Optonice mam od czasu jak byłem dzieciakiem i w zeszłym roku przeszła na emeryturę a jej miejsce zajęła Yamaha z serii AS i odtwarzacz sieciowy  . Ja muszę sobie kupić jakiś gramofon tylko jest problem, bo nie mam już gdzie tego trzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, llkuba napisał:

Optonice mam od czasu jak byłem dzieciakiem i w zeszłym roku przeszła na emeryturę a jej miejsce zajęła Yamaha z serii AS i odtwarzacz sieciowy  . Ja muszę sobie kupić jakiś gramofon tylko jest problem, bo nie mam już gdzie tego trzymać. 

 

 

Wygoda jednak zawsze wygrywa. Kupiłem Chromecast Audio, ma wyjście liniowe i optyczne więc działa ze starymi i nowymi wzmacniaczami. Spotify śmiga i więcej nie trzeba na codzień. 

 

Z drugiej strony zauważyłem że takie słuchanie mało wciąga, jeszcze się piosenka nie skonczy a już myślę żeby złapać telefon i szukać czegoś. Z winylem czy nawet cd bardziej się angażuję w płyty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radnor napisał:

 

 

Wygoda jednak zawsze wygrywa. Kupiłem Chromecast Audio, ma wyjście liniowe i optyczne więc działa ze starymi i nowymi wzmacniaczami. Spotify śmiga i więcej nie trzeba na codzień. 

 

Z drugiej strony zauważyłem że takie słuchanie mało wciąga, jeszcze się piosenka nie skonczy a już myślę żeby złapać telefon i szukać czegoś. Z winylem czy nawet cd bardziej się angażuję w płyty. 

Szczerze to MusicCasta przez ponad rok może użyłem z 20 razy. Najczęściej teraz słucham z konsoli Youtube, czasem włączam kaseciaka :) . Ostatnio nagrywałem muzykę z kasety na mp3 i z mp3 na CD-AUDIO i to na starym komputerze z systemem Windows XP bo na laptopie były zakłócenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta mnie zabije zamorduje i tym razem już chyba na poważnie.. Piwo i aukcje internetowe nie idą w parze z odkładaniem na nową kuchnię, a już jak się dowie ile zapłacę cła i VATu przy imporcie to po mnie.

 

6mxgs07r8bq21.png

 

gum7am4a9bq21.png

ub1gklgs8bq21.png

 

 

 

 

Módlcie się ze mną, żeby tłumacz google dobrze zrozumiał japoński i on działa. :)

  • Super! 4
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...