Skocz do zawartości

24 Heures du Mans i inne wyścigi długodystansowe


elmo

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy zaczynałem swoja przygodę z wyścigami długo dystansowymi to mało kto w PL się tym interesował a w mediach o wyścigach była cisza. A teraz doczekaliśmy się polskiej ekipy która w jednej serii wystawia 4 samochody :superhero:

328155808_1367889730710082_4270306841040

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
7 godzin temu, Elvisiak napisał(a):

Czy znajdzie się w tym sezonie jakiś kalendarz odnośnie wyścigów, których nie można przegapić? Oprócz:
04-07.05 Spa 24h
18-21.05 24h Nurburgring
08-11.06 24h Le Mans
 

 

WEC

https://www.fiawec.com/en/calendar/80

 

ELMS

https://www.europeanlemansseries.com/en/season

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablonas napisał(a):

Oglądałem jednym okiem. Do zapomnienia :) 

Było nudno i to fakt. Ale za to kubeł zimnej wody dla ekip Hypercar na pewno się przydał bo Toyota zrobiła swoje i pozamiatała z olbrzymia przewagą.
Ja tam się cieszę z P4 dla piekarzy bo pokazali że nie trzeba być szybki na 1 okrążeniu by pojechać dobry wyścig i widać u nich progres z roku na rok. 
Co to WRT i P5 to chyba wszyscy liczyli na więcej ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Craig Breen miał niewyobrażalnego pecha natomiast kibice i organizatorzy wyścigu w Portimao furę szczęścia. Porsche po wypadku wylądowało na pustych w tym momencie trybunach. Jakby to się zdarzyło na wyścigu to byłaby masakra. Dosłownie. Coś nie tak z zabezpieczeniem tego toru ewidentnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno, od samego początku, są narzekania na pułapki żwirowe. Zarówno na zbyt gruboziarnisty żwir, jak i chyba na ukształtowanie/profil tych pułapek, co powoduje ich nieskuteczność. Zdecydowanie za słabo spowalniają samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie Portugalii

 

 

całkiem fajny sprint, bo dla tych pojazdów zbudowanych pod wyścigi długodystansowe 6h to sprint

Kubica z kolega Delatraz znowu w Team WRT na P3 w klasie (czy uda się na Le Mans to co nie udało się poprzednio - już nie będzie tego pierwszego razu ale zwycięstwo na LM 24h ma zawsze swoją wartość).

Inter Europol raczej poniżej oczekiwań...przynajmniej moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Slawskip napisał(a):

Akurat Inter Europol jechał bardzo dobrze, ale wszystkie plany pokrzyżował im Safety Car, a ponieważ stawka jest bardzo wyrównana, to spadli daleko - wynik IEC nie pokazuje tak na prawdę ich dobrego tempa, bo praktycznie walczyli o podium.

To tłumaczy wszystko, bo przyznam, że byłem zdziwiony tą pozycją...wiem, że są już na tyle doświadczeni, że bez skrępowania przyznają się do walki o pudło. :superhero:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...