Skocz do zawartości

Mandat za granicą, płacić - nie płacić


kubanow

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Holandia, parkowanie 5 euro + 50 euro opłaty, przyszło po 9 miesiącach, polska firma windykacyjna + sąd zapłaciłem

Niemcy autostrada 25 euro + 5 euro opłat + prowizja banku przekroczenie o 8 na 80 km/h, pismo z blaaa..... zapłaciłem, przyszło po 6 miesiącach

Szwajcaria znajomy uregulował 570 euro za kilka mandatów z 2011 r. na wjeździe do Szwajcarii inaczej brak zgody na wjazd, wcześniej dostawał wezwania ale je olewał,

włochy - auto z wypożyczalni, sylwester 2010, mandat za parkowanie 20 minut po czasie + fotka + 15 km/h przyszła na wiosnę tego roku, 90 euro zapłaciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ja mam. Na francuskich numerach. Powrot z Gronowa fasz w tunelu i po 3 tygodniach przyszlo ultimatum za 130€ Albo place i spokuj albo ida proczedura i trace punkty. Nie kłóciłem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sprawa wygląda tak: samochód jest na firmę(moją),szwajcarzy zarejestrowali przekroczenie na autostradzie 27km/h (toletancja -4),wysłali poprzez Min. Spraw wewn. wezwanie mnie do prokuratury celem ustalenia kierowcy,byłem,a teraz przyszedł odpowiedni druk do wypełnienia przez kierowcę i mój podpis żeby im odesłać-to oni w zamian wyślą mandat.W innym przypadku straszą że znowu poproszą o pomoc naszych władz.I teraz troche nie wiem co robić? Może prawnik by sie przydał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia jak swoim autem dostawałem mandaty zagranicą to nie płaciłem i nic nie było(Czechy, Włochy,Niemcy,Austria) przysyłali listy i tyle. Inna sprawa jak auto z wypożyczalni i płaciłem kartą. W Holandi fotkę mi strzelili,mandat ~90Euro,parę upomnień i z mojej karty wypożyczalnia ściągnęła 210Euro. Gdzieś maja dopisek że maja prawo ściągnąć forse za mandaty z karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 miesiące temu...

No ja też złapałem sztukę we Włoszech... i Nie wiem czy płacić czy olkewka??

Ja w 2010 roku dostałem mandat we Włoszech za nieopłacony parking pod stokiem (był za wycieraczką). Na miejscu nie zapłacony. Po roku przyszedł mandat do Polski, oczywiście kwota dwa razy większa niż za wycieraczką. Chciałem nawet zapłacić, ale gdzieś się zapodział, więc do dzisiaj niezapłacone i narazie cisza.

 

Mam jeszcze pamiątkę (300euro) z autostrady ze Słowenii z 2012. Połowa zapłacona na miejscu, druga miała być zapłacona po powrocie, ale jakoś na razie nie mogę się przełamać. Czekam aż mnie zmobilizują jakimś ponagleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zrobili mi fotkę w DE i nic nie przyszło a było ponad 130 na 80 :ph34r:

a w ubiegłym roku dostałem 6,50 PLN opłaty za autostradę w Norwegii generalnie płaciłem ;)

ale gdzieś był jakiś objazd, roboty i musiałem przypadkiem przejechać przez bramki "pas-pay pass" :facepalm:

a oni znaleźli przysłali fotkę i trzeba było przelać 6,50 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale szwajcaria to inna bajka.To mendy okrutne.............

to obys nigdy nie dostal mandatu w SZWECJI bo to sie mozna zaplakac tam wala % od wynagrodzenia

Nie opowiadaj takich legend . Dostałem mandat ok. 2.500zł za przekroczenie 27km/h koło szkoły . Drugi dostałem ok. 900zł za przekroczenie 29 na autostradzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale szwajcaria to inna bajka.To mendy okrutne.............

to obys nigdy nie dostal mandatu w SZWECJI bo to sie mozna zaplakac tam wala % od wynagrodzenia

Nie opowiadaj takich legend . Dostałem mandat ok. 2.500zł za przekroczenie 27km/h koło szkoły . Drugi dostałem ok. 900zł za przekroczenie 29 na autostradzie .

Jakich legend :P malo ci 2.500 za szkole :biglol: maja wysokie jakby na to patrzec :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale szwajcaria to inna bajka.To mendy okrutne.............

to obys nigdy nie dostal mandatu w SZWECJI bo to sie mozna zaplakac tam wala % od wynagrodzenia

Nie opowiadaj takich legend . Dostałem mandat ok. 2.500zł za przekroczenie 27km/h koło szkoły . Drugi dostałem ok. 900zł za przekroczenie 29 na autostradzie .

Jakich legend :P malo ci 2.500 za szkole :biglol: maja wysokie jakby na to patrzec :P

Ale nie opowiadaj że % od dochodu bo to bzdura . Tak jest liczone w Finlandii ale tylko dla rodaków .

W Szwecji akurat jest różnica za to samo wykroczenie w mieście i poza miastem i to wszystko co Ci zasugerowałem . Możesz trafić do aresztu jako obcokrajowiec . We Włoszech za przekroczenie o 2km/h zapłaciłem 60 ojro !!! Następnego dnia koleżanka straciła prawko na miesiąc za przekroczenie na Sycylii o 41km/h a do tego jakaś spora kara finansowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale szwajcaria to inna bajka.To mendy okrutne.............

to obys nigdy nie dostal mandatu w SZWECJI bo to sie mozna zaplakac tam wala % od wynagrodzenia

Nie opowiadaj takich legend . Dostałem mandat ok. 2.500zł za przekroczenie 27km/h koło szkoły . Drugi dostałem ok. 900zł za przekroczenie 29 na autostradzie .

Jakich legend :P malo ci 2.500 za szkole :biglol: maja wysokie jakby na to patrzec :P

Ale nie opowiadaj że % od dochodu bo to bzdura . Tak jest liczone w Finlandii ale tylko dla rodaków .

W Szwecji akurat jest różnica za to samo wykroczenie w mieście i poza miastem i to wszystko co Ci zasugerowałem . Możesz trafić do aresztu jako obcokrajowiec . We Włoszech za przekroczenie o 2km/h zapłaciłem 60 ojro !!! Następnego dnia koleżanka straciła prawko na miesiąc za przekroczenie na Sycylii o 41km/h a do tego jakaś spora kara finansowa .

O jkich ty bzdurach mowisz? w SZWECJI maja % mandaty od wynagrodzenia dla swoich obywateli dochodza nawet do 10% zarobku i to jest prawda nawet mowili o tym w zeszlym tygodniu w TV TUBO( a chce tak zrobic cala skandynwia) gdzie pisalem czeczesniej ,ze mandaty miasto sa = poza nim? kumpel mieszkajacy tam na stale od 25 lat kupil sobie porsche i chcial przetestowac (mowilem mu dawaj do mnie na autobane wiec mozna bylo troche poszalec ) to zrobil to u siebie w SZWECJI i stracil prawko na 5 lat o mandacie to szkoda nawet mowic co do obcokrajowcow to zwasze sa traktowani inaczej gdyz brak zrodla ich wielkosci dochodu ale sa to duze kwoty sam mowiles ,ze zaplaciles 2,500 a to malo? :) Przy mandatach tez trzeba miec szczescie (czy POLICJANT np.wstal lewa noga :) ) czasami za zle parkowanie zaplacisz wiecej niz za szybkosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie odświeżyć wątek, gdyż mnie też dopadł fotoradar :(.

Sprawa o tyle dla mnie dziwna, że dostałem wezwanie na Policję w charakterze świadka wykroczenia - przekroczenie prędkości na autostradzie w Austrii w czerwcu.

 

Chciałem was zapytać czy coś się zmieniło i teraz polska Policja wystawia mandaty na podstawie zdjęć z Austrii, czy może chodzi o ustalenie kto kierował?

Czy mieliście takie zdarzenie, bo nie wiem czy mam nie pamiętać kto prowadził czy zwalić na żonę :biglol: ?

 

Jest to mój pierwszy raz :blush: jeśli chodzi o fotoradar, i to jeszcze za granicą. A jak nigdy jechałem przez Austrię przepisowo, bo Impreza z boxem na dachu trochę pali :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć wątek, gdyż mnie też dopadł fotoradar :(.

Sprawa o tyle dla mnie dziwna, że dostałem wezwanie na Policję w charakterze świadka wykroczenia - przekroczenie prędkości na autostradzie w Austrii w czerwcu.

 

Chciałem was zapytać czy coś się zmieniło i teraz polska Policja wystawia mandaty na podstawie zdjęć z Austrii, czy może chodzi o ustalenie kto kierował?

Czy mieliście takie zdarzenie, bo nie wiem czy mam nie pamiętać kto prowadził czy zwalić na żonę :biglol: ?

 

Jest to mój pierwszy raz :blush: jeśli chodzi o fotoradar, i to jeszcze za granicą. A jak nigdy jechałem przez Austrię przepisowo, bo Impreza z boxem na dachu trochę pali :facepalm:

W Austrii przepisowo jest ciężko, na autostradzie jeszcze są "tolerancyjni" 3-4 km/h ale w zabudowanym na 50 jak maż 52 to idziesz do więzienia na 100 lat :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...