Skocz do zawartości

Tani ZUS


paul_78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chodzi o to przy zakladaniu nowej dzialalnosci, ze przez pewien okres placisz mniej?Znajomy z tego korzysta i jak to o to chodzi to moge podac namiar

 

Ja zrozumialem, że chodzi o przeniesienie składek do innego systemu, w którym te minimalne są niższe niż w Polsce - np. na Słowację albo UK - czy tak? Ale to sie płaci na tamtejszych emerytów...

Chyba nie nadużyję pojęcia, jeśli napiszę, że to niepatriotycznie...? A korzyść doraźna to 100-200pln/miesiąc. (?)

Chetnie poczytam jak to wygląda - jeśli ktoś już to ćwiczy. Jak NFZ? Europejska dostępność do usług med.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby otrzymać tamtejszą podstawową emeryturkę zazwyczaj wystarczy 5 lat. Chyba 12 miesięcy, aby w przypadku zamknięcia, czy zwolnienia skorzystać z zasiłku.

Jakby nie patrzeć ta podstawowa emeryturka będzie porównywalna z zaproponowanym przez rząd ochłapem w postaci łaski jeśli zechcemy przejść na emeryturę w wieku 65 lat.

 

Nie ma na co liczyć! Ew. głosować na partie, które będą chciały wprowadzić dobrowolność płacenia składek emerytalnych oraz zdrowotnych.

Narazie Rząd myśli, że wszystkich wydyma, ale całe masy przedsiębiorców rejestrują firmy za granicą. Niech sobie robią emerytury od 90 lat. Kto ma głowę na karku nie będzie płakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul_78, nie wiem w jakiej branży będziesz działał ale pamiętaj, żeby przez chęć zaoszczędzenia kilkuset złotych nie wpakować się na minę. Wszystko zależy od profilu działalności gospodarczej. Ja np. nie mogę sobie pozwolić na to żeby firma była zarejestrowana za granicą żeby nie odstraszyć klientów.

 

I jeszcze jedno. Działalność gospodarczą otwierasz nie po to żeby zarabiać 2000zł tylko po to żeby zarabiać 10000zł więc te kilkaset złotych nie będzie po dwóch latach dla Ciebie problemem...czego Ci serdecznie życzę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul_78, nie wiem w jakiej branży będziesz działał ale pamiętaj, żeby przez chęć zaoszczędzenia kilkuset złotych nie wpakować się na minę. Wszystko zależy od profilu działalności gospodarczej. Ja np. nie mogę sobie pozwolić na to żeby firma była zarejestrowana za granicą żeby nie odstraszyć klientów.

 

I jeszcze jedno. Działalność gospodarczą otwierasz nie po to żeby zarabiać 2000zł tylko po to żeby zarabiać 10000zł więc te kilkaset złotych nie będzie po dwóch latach dla Ciebie problemem...czego Ci serdecznie życzę :mrgreen:

 

Tu chodzi o zasady. Poza tym z tego, co się orientowałem, nie trzeba otwierać firmy za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głosować na partie, które będą chciały wprowadzić dobrowolność płacenia składek emerytalnych oraz zdrowotnych.

Narazie Rząd myśli, że wszystkich wydyma, ale całe masy przedsiębiorców rejestrują firmy za granicą. Niech sobie robią emerytury od 90 lat.

 

a gdzie masz takie partie? nawet jak się jakaś zapędzi z obietnicami przed wyborami, to po wyborach zapomni co obiecywała...

 

jak rząd, w którym siedzą nauczycielina (absolutnie nie ubliżam normalnym nauczycielom...),

jakiś biolog, jakiś histeryk, inny psia jego mać inseminator, sami teoretycy, i ani jednego biznesmena,

żadnego spełnionego sukcesem przedsiębiorcy, ma rządzić gospodarką i wielkim krajem?

im się wydaje, że podniesienie podatków napędza gospodarkę....a przynajmniej na chwilę zapycha największe dziury...

ale tylko na chwilę....banda decydentów aż wstyd napisać, że polskich.... :evil:

 

w zasadzie jakbym dostał 12 tysiaków jak te darmozjady na wiejskiej, i kolejne 12 na prowadzenie biura, to mógłbym pracować i do osiemdziesiątki, jak chce tego jaśnie pan wilcze oczy dziadek w wehrmachcie średnio miłościwie nam panujący Phemieh... :mrgreen:

nie będę rzucał nazwiskami, bo to i tak nic nie zmieni, ale są w większości tępi i ograniczeni jak taki jeden niewielki zakompleksiony nieudacznik - prezes :mrgreen: ,

 

nie mają zielonego pojęcia o jakimkolwiek biznesie, a jedyne, co ich interesuje,

to wytrwać jak najdłużej przy pełnym korycie a potem przejść na z góry przygotowane ciepłe posadki w różnych agencjach i fundacjach...

dziś słyszałem, na co poszła kasa przeznaczona na walkę w dopalaczami... :evil:

zamiast na ich badania - na wyposażenie biur, komputery, samochody i inne przyjemności urzędachów,

a dilerzy tego gówna już zaczynają wygrywać kolejne procesy o utracone zarobki itd....

odszkodowania dla nich będą płacone z kasy państwa... :mrgreen:

czyli z naszych portfeli...w dupie mam taki rząd, taki kraj i takie porządki....

 

ZUS weźmie, roztrwoni, i nie da, nie łudźcie się, jak sobie nie odłożycie na emeryturę, to będziecie na starość głodni....

a ci drudzy :mrgreen: - połowę rozpi.żdżą na giełdach, a za drugą pobudują sobie pałace i powypłacają premie i odprawy....

 

ogólnie temat pachnący bagnem, szkoda słów, kończę, bo rzygnę... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

A nie możesz założyć spółki zoo lub komandytowej.

Wtedy chyba nie musisz płacić zus-u jak będziesz udziałowcem jej a nie pracownikiem

Mi księgowa doradza żeby tak zrobić Ja mam etat i dodatkowo mam działalność i szkoda płacić im za darmo 250zł

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emotorsport ma rację moja matka ma działalność gospodarczą to wiem jakie są jaja.A to sanepid wpadnie, a to inspekcja pracy a to inny łaj.....I tak w koło.Szukają jak udupić i jak wyrwać kasę od przedsiębiorcy.Niedługo tuskotronik i ta cała jego banda zostaną sami w tym kraju i ciekaw jestem od kogo wtedy będą kasę doić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pio_ryf, o ile dobrze pamiętam, jak masz spółkę to płacisz podwójny podatek dochodowy. Raz płaci spółka, potem płacisz ty. Jak się nie obrócisz tak dupa. Dobrze emotorsport podsumował ;) Ja jeszcze jestem na niskim ZUSie, ale jak się skończy to będę też uciekał. Dopiero pół roku mam działalność, a już skarbówka zdążyła zrobić ze mnie złodzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księgowa mi coś wspominała że przy zoo płaci się 2 razy bo od dochodu i dywidendy a w komandytowej tylko raz

na dzień założenia musisz mieć 5tys na koncie wkładu bo takie jest minimum i koszty sądowe za wpis do krs

mam zamiar taki manewr zrobić nową otworzyć a starą zawiesić taniej wyjdzie.

I najważniejsze że nie odpowiadasz całym swoim majątkiem.

Chyba że się mylę.

Pozdro

Słyszałem że w Anglii się opłaca firmę założyć oprócz firmy można mieć angielskie prawko wtedy punkty papa (to by się najlepiej opłacało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pio_ryf to, co radzi księgowa to spółka z o.o. komandytowa czyli taka, w której komplementariuszem jest sp. z o.o. a komandytariuszem osoba fizyczna. Wtedy faktycznie nie płaci się podwójnie, bo komandytariusz tylko podatek od zysków kapitałowych. Ale to wymaga utrzymywania spółki z o.o. (coroczne sprawozdania finansowe, zgromadzenia wspólników) i nie nadaje się do każdej działalności.

 

Co do spółek cypryjskich to roczne utrzymanie takiej spółki wyniesie ok. 2000 EUR (koszt dwóch cypryjskich dyrektorów, sekretarz spółki, adres, księgowość itp.).

 

Mnie interesuje oszczędność na ZUS przy prowadzeniu działalności gospodarczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Litwie trzeba wynająć lokal na siedzibę firmy, może być kilka m kw....plus to ubezpieczenie, czyli ze 200pln miesięcznie, jakieś niewielkie opłaty rejestracyjne i wszystko....więcej nie wiem, jak jest z zatrudnianiem pracowników itd, ale się dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie nadużyję pojęcia, jeśli napiszę, że to niepatriotycznie...? A korzyść doraźna to 100-200pln/miesiąc. (?) Chetnie poczytam jak to wygląda - jeśli ktoś już to ćwiczy. Jak NFZ? Europejska dostępność do usług med.?

 

Z daniny oddawanej co miesiąc do ZUS'u w tej chwili mam nic, a jak jakimś cudem dożyję wieku emerytalnego to będę miał drugie nic, 1500 brutto emerytury (?) :lol:

Moja składka na ubezpieczenie zdrowotne, nie wiem na co idzie ale na pewno nie na moje leczenie, prawdopodobnie w większości na utrzymywanie molocha zatrudniającego kolesiów kolesiów i kochanki ich kolesiów zwanego NFZ'em, a jak potrzebuję się dostać do szpitala to jestem traktowany jak kolejny wrzód na dupie i przeszkadzacz w piciu kawy. Jeśli uda mi się poprzeszkadzać na tyle, że ktoś się mną łaskawie zajmie, dostaje termin zabiegu odległy o kilka lat świetlnych.

 

Trzeba płacić, bo trzeba, ale jeśli mogę niepatriotycznie spełnić ten sam obowiązek w UK i zapłacić połowę, a drugą połowę zachować we własnej kieszeni i zainwestować/wydać jak chcę, to wybór jest prosty :wink:

 

 

Jeśli chodzi o pozostałe daniny to obecnie Dzień Wolności Podatkowej przypada na kwiecień, a kiedyś ludzie narzekali na dziesięcinę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...