Skocz do zawartości

zawieszenie szutrowe - co jest w nim specyficznego?


kons6

Rekomendowane odpowiedzi

mam gc8 type r na oryginalnym zawieszeniu, do jazdy po sniegu i szutrach

 

ciekawi mnie, co zyskalbym, zakladajac zawieszenie szutrowe (oczywiscie nie profesjonalne za kilkanascie-kilkadziesiat tysiecy, ale jakies tansze, moze uzywane)

 

czy auto bedzie mialo wiekszy przeswit? czy skok amortyzatorow bedzie dluzszy? czy zawieszenie do gc8 bedzie mialo cos wspolnego z tym co mozna zobaczyc w s2000 (chyba z pol metra pomiedzy krawedzia opony a blotnikiem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gc8 type r na oryginalnym zawieszeniu, do jazdy po sniegu i szutrach

 

ciekawi mnie, co zyskalbym, zakladajac zawieszenie szutrowe (oczywiscie nie profesjonalne za kilkanascie-kilkadziesiat tysiecy, ale jakies tansze, moze uzywane)

 

czy auto bedzie mialo wiekszy przeswit? czy skok amortyzatorow bedzie dluzszy? czy zawieszenie do gc8 bedzie mialo cos wspolnego z tym co mozna zobaczyc w s2000 (chyba z pol metra pomiedzy krawedzia opony a blotnikiem)?

 

zawias szutrowy jest z reguły wyższy od seryjnego czy asfaltowego, ma większy skok, no i musi być masywniej zbudowany z racji warunków eksploatacji

 

mogę Ci z własnego doświadczenia polecić niskobudżetową wersję szutrowego zawiasu do GC8, załóż kompletny zawias od STI New Age

 

auto staje wyżej, bardzo fajnie się prowadzi, i nic nie kosztuje w porównaniu do sportowych markowych zawiasów szutrowych takich jak proflex, ohlins , hp czy ast...

 

malkontenci mogą sobie ponarzekać, ale ja wiem, że za kasęokoło półtora tysiąca można mieć dużo lepszy zawias,

który w lżejszym o co najmniej 150kg aucie robi wystarczającą robotę...

na ciężkim, bardzo dziurawym szutrze trochę go brak, ale ogólnie jest ok...

 

przód pasuje bez żadnych przeróbek, tył trzeba trochę zmodyfikować, przestawić 2 śruby w poduszce zawieszenia albo wywiercić nowe otwory w budzie...i tyle....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amory tylko z STI 02-05, z rozstawu 5x100, ze 114,3 nie będą pasowały przednie amory, jest inna grubość zwrotnicy i rozstaw śrub mocujących...

 

zostawiasz swoje zwrotnice, piasty i cały kram, z STI bierzesz tylko kpl. amory, noga, sprężyna plus górny talerzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amory tylko z STI 02-05, z rozstawu 5x100, ze 114,3 nie będą pasowały przednie amory, jest inna grubość zwrotnicy i rozstaw śrub mocujących...

 

Kurcze, a jak mi radziles, to mowiles ze przy 5x114,3 jest inny rozstaw srub mocujacych, o grubosci nie wspominales :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mogę Ci z własnego doświadczenia polecić niskobudżetową wersję szutrowego zawiasu do GC8, załóż kompletny zawias od STI New Age
To prawda, zawias z STi new age nadaje się na szuter

 

czy gdybym chciał kupić nowe części, to kyb ultra sr to seria sti w tamtych rocznikach?

czy założenie kyb agx new age do gc8 da zbliżony efekt?

 

-- Pt mar 09, 2012 11:36 am --

 

mogę Ci z własnego doświadczenia polecić niskobudżetową wersję szutrowego zawiasu do GC8, załóż kompletny zawias od STI New Age

 

kompletuję zestaw i mam pytanie czy na takim zawieszeniu da się ustawić poprawną geometrię bez przeróbek czy trzeba będzie coś pokombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

dzięki za namiary

 

jakiś czas temu kupiłem przód używany z STI new age 5x100, prawie nowe ultra sr na tył i nowe sprężyny kilen

 

całość czeka na założenie, co się trochę odwlekło, bo same szutrówki na seryjnym zawiasie fajnie jeżdżą po polnych drogach :)

 

ostatnio coraz częściej robię amatorsko-partackie samodzielne wymiany części i chciałbym zapytać czy wymienię kompletne zawieszenie opisane jak wyżej samodzielnie mając 2 kobyłki, podnośnik pieska i wszystkie potrzebne klucze :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

jakiś czas temu kupiłem przód używany z STI new age 5x100, prawie nowe ultra sr na tył i nowe sprężyny kilen

 

dziś założyłem (w moim stałym warsztacie, nie sam :wink: ) zestaw jak wyżej:

przód: STI'04 5x100, tył: kyb ultra sr 321008,321009 + spreżyny WRX'00-02

 

przód podniósł się o ok. 2 cm

tył podniósł się o ok. 4 cm

 

z tyłu koła stoją bardzo prosto, może nawet jest delikatny pozytyw

 

jest dość twardo, ale dziury na szutrze zawieszenie wybiera, zobaczę jak będzie na śniegu z tak wysokim i dość twardym tyłem

sprawdzę geometrię i jeśli będzie trzeba, to pokombinuję coś z kątami z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zmierzyłem sobie kąty w mocno przybliżony sposób: komórką opartą o sztywny równy kartonik (teraz chyba do każdego smartfona moża za darmo załadować aplikację - poziomnicę)

 

przód OK - jakiś 1 stopień negatywu

tył słabo - jakieś pół stopnia pozytywu

 

założyłem śruby whiteline'a na tył (górne mocowania) i mam z tyłu około 1 stopnia negatywu - więcej nie potrzebuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tak wygląda i jedzie

 

dziś założyłem (w moim stałym warsztacie, nie sam ) zestaw jak wyżej: przód: STI'04 5x100, tył: kyb ultra sr 321008,321009 + spreżyny WRX'00-02
+ śruby whiteline z tyłu, żeby nie było pozytywu

 

http://www.youtube.c...G3biDOI&t=3m21s

Edytowane przez kons6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

opinie po szutrach jesienią i śniegu/lodzie zimą:

- szuter - bardzo dobrze

- śnieg/lód - zdecydowanie za twardo, auto bardzo nerwowe i bardzo mało czasu na reakcję, drobne spóźnienie z gazem, hamulcem, ruchem kierownicy i po sprawie

 

czy wymiana amortyzatorów na takie ze zwykłej imprezy MY01-04 (nawet nie WRX) na zimę to będzie dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...