Skocz do zawartości

czyszczenie wtryskiwaczy


Olenka

Rekomendowane odpowiedzi

+ koniecznie chemia do baku bo to tam kwitnie problem. Umycie samych wtrysków to radość na krótko a do baku do czyszczenia całego układu zasilania nie ma nadal nic lepszego od związków PEA stosowanych np. przez Archoil, BG a potem długo nic... Redline i jeszcze coś w US ale tych innych nie ma w PL. Ostatnio od znajomych użytkowników SBD słyszałem, że Archoil AR6400 zamiata nawet po BG. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ koniecznie chemia do baku bo to tam kwitnie problem. Umycie samych wtrysków to radość na krótko a do baku do czyszczenia całego układu zasilania nie ma nadal nic lepszego od związków PEA stosowanych np. przez Archoil, BG a potem długo nic... Redline i jeszcze coś w US ale tych innych nie ma w PL. Ostatnio od znajomych użytkowników SBD słyszałem, że Archoil AR6400 zamiata nawet po BG. :o

Do tego nie trzeba Archoila ;) Wiem po sobie, ze wystarczy AMSOil ADF żeby uzyskać lepszy efekt niż BG. Choć ta zawoalowana krytyka dotyczy głównie BG 247, 227 i 230. O BG244 mam (może podświadomie) dobre zdanie :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże - na stacjach twierdzą, że te paliwa mają wyższy poziom detergentów od regularnego ON i są czystsze ale generalnie nijak się to ma do skuteczności mycia układów dedykowanymi preparatami.

W UK kiedyś badano poziomy detergentów paliw i preparatów BG m.in. BG44K / 244 i proporcje były jeśli dobrze pamiętam jak:

1 dla zwykłego paliwa

2 dla paliwa premium

....

15-20 dla BG44K / 244

Archoil w AR6400 daje jeszcze więcej PEA (ponoć max dopuszczalna bezpieczna dawka) + dodatkowy ich opatentowany modyfikator paliwa / spalania, który jest normalnie w modyfikatorze paliw AR6200 a ten ponoć jest nawet lepszy od Amsoil ADFa wg porównujących oba preparaty forumowych testerów na SBD :idea:;)

 

Niedawno widziałem UOA z SBD Forumowicza stosującego AR6200 i w oleju było absolutnie zero ON po 8kkm a ponoć o wypalaniu DPFa i kalibracji można zapomnieć - poziom sadzy w DPF na przeglądzie w ASO jak nowego auta z fabryki a nigdy DPF nie był wypalany serwisowo (MY10 i prawie 60kkm) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno widziałem UOA z SBD Forumowicza stosującego AR6200 i w oleju było absolutnie zero ON po 8kkm a ponoć o wypalaniu DPFa i kalibracji można zapomnieć - poziom sadzy w DPF na przeglądzie w ASO jak nowego auta z fabryki a nigdy DPF nie był wypalany serwisowo (MY10 i prawie 60kkm) :o

 

Weź pod uwagę, że jest już kolejna wersja oprogramowania. Ostatnia zmiana dotyczyła głównie uruchamiania kalibracji i dopalania DPF. Soft jest obligatoryjnie wgrywany przy przeglądach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...