Skocz do zawartości

czyszczenie wtryskiwaczy


Olenka

Rekomendowane odpowiedzi

Najskuteczniejsze są preparaty BG , pomogły uzdrowić niejednego diesla.Nie do kupienia w sklepie ,dostępna tylko dla serwisów.Jak są zainteresowani to proszę na PW powiem co :?: ,gdzie :?: i jak :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś płyn do czyszczenia wtryskiwaczy ( np. STP ) w Legacy boxer diesel .08 ?

czy to w ogóle coś pomaga?

 

Na pewno pomaga czyszczenie wtryskiwaczy na "krótkim obiegu". Sam preparat do czyszczenia jest podawany zamiast paliwa. Jest kilka firm, które to produkują. Jednak ich użycie wymaga specjalnego urządzenia i oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pomaga czyszczenie wtryskiwaczy na "krótkim obiegu". Sam preparat do czyszczenia jest podawany zamiast paliwa. Jest kilka firm, które to produkują. Jednak ich użycie wymaga specjalnego urządzenia i oprogramowania.

 

Czy podczas "zwykłych" przeglądów -"wyjdzie" potrzeba czyszczenia wtrysków na podstawie parametrów pracy silnika, czy możne trzeba zrobić specjalną diagnostykę do ich oceny , a może użytkownik sam powinien zauważyć że co nie tak z samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc w serwisie na al. Krakowskiej w Warszawie maja taka maszyne do czyszczenia wtryskow.
Tak się tylko zastanawiam, czy lepsza jest maszyna (ryzyko powikłań wynikające z inwazyjności zabiegu :idea: ) czy dobra chemia?

 

Ale przede wszystkim: nic nie trzeba robić z wtryskiwaczami - to wg SIP :mrgreen:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko. Stosował ktoś płyn do czyszczenia wtryskiwaczy ( np. STP ) w Legacy boxer diesel .08 ?

czy to w ogóle coś pomaga?

Stosowałem BG do baku - bardzo pomaga; efekt już po kilkudziesięciu przejechanych km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcje od -0,03 do +0,07 można utrzymać samą chemią do zbiornika bez czyszczenia z listwy - sprawdzone :wink: Czyszczenie z listwy samych wtryskiwaczy bez preparatu do zbiornika paliwa może odejść w zapomnienie po dojechaniu do domu bo to w zbiorniku jest źródło syfu odkładającego się na wtryskiwaczach :idea:

 

ps. STP diesel inj cleaner to prawie czysta kerozyna (tzw. nafta lotnicza) - o wiele mniej smarna od ON - czyści przeciętnie i niektórzy stosują po kilka zbiorników pod rząd = zbędne wydatki i ryzyko w CR IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Ile u Pana taka przyjemność kosztuje?

 

zakładając , że wymagają czyszczenia to chyba 250 zł ( serwis tel. 22 846 00 49 tam prosze sprawdzic cenę ) ale moze wystarczy korekta ssm-em a najpierw sprawdzenie? Skąd Pan ma info. , że wymagają czyszczenia i z jakich przyczyn chce Pan to robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tyś km (obecnie mam 75kkm) mam wrażenie, że silnik nieco głośniej pracuje (szczególnie na zimnym silniku).

 

Ponadto ostatnia zima była pierwszą (auto mam 4 lata od nowości) kiedy samochód nie odpalił mimo że w poprzednich latach w tym okresie temperatury były podobne i tak samo wyjeżdżałem w góry na narty (samochód stoi na dworze). Akumulator został wymieniony.

 

Po przejrzeniu wątków na forum doszedłem do tego że rozwiązaniem może być wyczyszczenie wtryskiwaczy i sprawdzenie + ewentualna wymiana świec żarowych. Nie wiem tylko na jakie?

 

Chcę auto przygotować na zimę, bo planuje długie wyjazdy i chcę uniknąć przygód gdy będę już daleko od Pana serwisu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu wątków na forum doszedłem do tego że rozwiązaniem może być wyczyszczenie wtryskiwaczy i sprawdzenie + ewentualna wymiana świec żarowych. Nie wiem tylko na jakie?

 

Proszę się umówić z serwisem to sprawdzą wtryski i świece żarowe...i bedzie cos wiadomo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ostatnio widziałem w gazetce Feuvert ofertę czyszczenia wtryskiwaczy, zastanawiam się czy prewencyjnie nie pojechać ze swoim forkiem, z tym że ja mam benzynę. Może ktoś korzystał z ich usług i ma coś do powiedzenia na tak lub nie ?

W benzynie bez wtrysku bezpośredniego chcesz czyścić wtryski ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem w gazetce Feuvert ofertę czyszczenia wtryskiwaczy, zastanawiam się czy prewencyjnie nie pojechać ze swoim forkiem, z tym że ja mam benzynę. Może ktoś korzystał z ich usług i ma coś do powiedzenia na tak lub nie ?

W benzynie bez wtrysku bezpośredniego chcesz czyścić wtryski ? :o

Tak, a co mi tam :D ale serio pisząc to sugerujesz ze w wolnymssaku nie ma co czyścić, czy może to ich urządzenie tego nie robi, albo pomoże jak umarlemu kadzidło ? Nie chodzi o to by wydać na próżno kasę ale jak można o coś zadbać to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...