Skocz do zawartości

Targi Motoryzacyjne we Frankfurcie


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich,

we Frakfurcie na Targach Motoryzacyjnych pojwily sie na "wystawie" 2 nowe Subarynki :) szkoda, tylko ze to kawalek drogi... :(

http://www2.gazeta.pl/auto/1,41745,1663174.html

http://www2.gazeta.pl/auto/1,41745,1663173.html

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle wszystko dzieki naszym wspanialym clom :x

z tego co slyszalem to jak u z reszta innych marek jakosc komponentow uzywanych do produkcji aut Subaru spada, a ze dodatkowo Justy bedzie montowane na Wegrzech, nie mam nic do Wegrow, fajny narod, to tak juz wlasciwie to zaczyna byc nie wiadomo "co sie ma"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Justy to dokladnie to samo co Suzuki Ignis. Dlatego nie ma co mowic o jakims spadku jakosci w samochodach marki Subaru. Poprzednie Justy tez bylo ch...olernie kiepskie. Dlaczego? Bo to byl Suzuki Swift. Na polskim rynku Justy jednak nie musi sie spodziewac konkurencji ze strony Suzuki, gdyz ta marka, z tego co mi wiadomo, nie ma zamiaru sprowadzac do naszego kraju Ignisa4x4.

 

Pozdrawiam,

ThanJu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja szanowna malzonka posiada i uzytkuje Suzuki Wagon R+, a to jak wiadomo, technicznie po prostu Ignis.

Samochod jest rewelacyjny. Brzydal niemilosierny, ale z klasa. Nic w nim sie nie psuje.

Raz myslalem, ze poleciala mu skrzynia biegow bo grzechotala jak przyspieszalem i zwalnialem, ale w serwisie sie okazalo, ze to grzechotka w ksztalcie gitarki wypelniona groszkami, ktora to wpadla pod fotel. Corka sie cieszyla, ze odnalazla sie jej zabawka.

Ignis Subaru, to calkiem niezla propozycja. Do tego jeszcze dostepny z dieslem. Wielu z naszym forumowiczom moze wreszcie spelnia sie sny o Subaru na rope.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Istotnie diesla 4x4 nie będzie.

Autko jest inne, niż "normale" Subaru, ale juz teraz mamy spore zainteresowanie. Pierwszy Justy stanie w salonie juz jutro po południu.

Co do ceny - istotnie nie zawiera ona cła. Ale jest też identyczna z ceną w Niemczech (14.500 Euro). Ponadto u nas w cenie jest transport samochodu do dealera (w Niemczech ok 300 Euro). No i u nas obowiązuje akcyza (3,1% - w Niemczech brak) i wyższy VAT (22% do 16%).

Już z tego zestawienia widać, że tylko bardzo przemyślana polityka finansowa naszej firmy (niektórzy nazywaja to po imieniu : sknerstwo :wink: ) oraz naprawdę symboliczne marże naszych dealerów umożliwiły takie pozycjonowanie cenowe. A że nie jest tanio - no cóż. nigdy nie pretendowaliśmy do tytułu najtańszej firmy na rynku 8)

Należy jeszcze dodać, że autko jest zdecydowanie dłuższe i szersze od wspomnianego powyżej R+. Ma także lepsze wyposażenie i jest bardziej dynamiczne ( 94 KM przy ciężarze własnym 1005 kG - to zupełnie niezły wskaźnik).

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w tamte strony ale dopiero w Październiku - swoją drogą mam nadzieję że zobacze kilka ładnych okazów.

 

 

P.S. Wczoraj na ulicy Bielskiej w Tychach widziałem ciekawy samochód.

Była to Carrera GT4(żółta). Mignęła mi na moście z prędkością około 100kmh i dojechała tak do ronda. Dla nieznających miasta od mostu do ronda jest jakieś 100 metrów. Zaczęłą hamować około 20 metrów przed zakrętem. Nie było pisku ani dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh z małżeństwa Suzuki z Subaru dzieci wychodzą jakieś takie.... dziwne. Justy to pewnie bedzie dobre auto, ale troche bez tego ducha, co mają Impreza, Legacy i Forester. No i cena nie sprawi, ze bedzie to hit sezonu, aczkolwiek cieszy brak różnicy w cenie co do UE.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze zapowiadane bylo pojawienie sie Justy, to wskoczylem i zobaczylem. Uwierzcie mi, lepiej wyglada w realu niz na fotkach. W srodku zaskakujaco duzo miejsca, zarowno jesli chodzi o nig jak i o glowe(na pewno nie naleze do najnizszych). Wykonanie tez zadziwiajaco dobre, spodziewalem sie, ze bedzie gorsze (Suzuki :? ). Kolor oczywiscie fantastyczny - Subaru blue! :D

 

Jedyny tak na szybko wykryty mankament - jak sie zlozy tylna kanape, to nie tworzy ona jednej plaszczyzny z podloga bagaznika. Ale za to kanapa ma regulowany kat nachylenia (do czegokolwiek by mial tez sluzyc...)

 

w sumie fajne autko :)

 

Pozdrawim,

TJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielkopolaninie,

Czego chcesz od ceny. Juz na oko widac, ze 14 tys E. to nic w porownaniu z tutejszymi 16 toma. Siedzialem w tym Ignisie i powiem, ze zrobil na mnie bardzo pozytywne wrazenie. Z tylu ma wiecej miejsca niz R+, a bagaznik jest 2 x wiekszy!!! Samochod godny polecenia. Biorac pod uwage silniczek 1.5, to bedzie prawdziwy MONSTEREK. Moje R+ z 1.3 juz jezdzi niezle.

A w kwestii potomstwa ze zwiazku SUZU z SUBA, to po pierwsze oba zaczynaja sie na SU, a po drugie, Suzuki to troche nie doceniana firma (w Polsce). Motocykle o czyms swiadcza.

PS

Mysle, ze zwiazki z roznymi firmami moga jedynie wyjsc zasiedzialemu SUBARU na zdrowie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieju Drelichowski

Czy pamietasz jak sie mowilo NASZ MALUCH na 126pe?

Jak w Polsce produkowano Fiaty i jaka mialy jakosc w porownaniu do wloskich,. choc dzis sie wszyscy wysmiewamy z wloszczyny, ze lipa?

 

To ja was informuje, ze jezdze duzo na wegry. I na tych to wegrzech mowia: nasze suzuki. Jest produkowane na wegrzech i sypie sie jak piach z dziurawego worka. Stad ta wspaniala opinia o suzuki a nie na podstawie jakosci motocykli, bo tutaj ich za malo, zeby wplynely na opinie o firmie.

 

A pytanie gdzie bedzie JUSTY PRODUKOWANE. bo jak na wegrzech, to w nogi byle dalej, ale sadzac po cenie jednak JAPONIA...no chyba ze to jedyne zrodlo dochodu dla SIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...