Skocz do zawartości

Subaru Justy Team :)


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze o jednej kwestii zapomnialem...ostatnio sprzeglo lapie mi coraz wyzej..powiedzialbym ze juz zbyt wysoko i zbyt krotko. jak koszty czesci nowych/uzywanych - docisk, tarcza...?

i czasem jak na wlaczonym napedzie pomecze bolida np probujac przebrnac przez miekki snieg/bloto pod gore - 4 kola w miejscu, dosc spore obroty..to czuc sprzeglo...myslicie o tym to co ja?! ;) wymiana/naprawa?

 

pozdro, ondo

 

Ze sprzęgłem jest problem, żeby je wymienić musi wyjechać przednia belka :???: Lub silnik w góre :mrgreen: Kiedyś zjarałem sprzęgło na błocie :razz: Było warto :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik w gore to byloby wyjscie...podobno od strony paska zeby uszczelnic silnik to tez go trzeba wyjac..wiec i tak bedzie musial byc wyjety

 

a jak z czesciami - sa dostepne czy ciezko? i ceny :)

 

zdrawim, ondo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie

Ondo, miałam te same problemy , justynka stała nieeksploatowana przez długi czas i jak ją kupiłam i zaczełam jeździć systematycznie , to olej polał się z silnika każdą dziurą

zrobiłam wszystko przy silniku , wszystkie gumowe części , paski, uszczelki , uszczelniacze, oringi itp., uszczelniony mam również zapłon , bo też ciekło i teraz , odpukać . silnik czyściutki i od roku spokój

natomiast oleju mi trochę bierze , jakieś 0,5 l na 1000 km , zastanawiam się czy coś robić czy na razie odpuścić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półsyntetyczny , czy jak on tam się zwie ...

oznaczenie 10w40 , mobil 1 :roll:

 

Spróbuj robić szybciej wymiany oleju, może zaczyna brać olej kiedy on traci konsystencje :???: JA leje 15W40 Mobil 1 i muszę wymieniać co ok 7 tys bo później zaczyna brać (olej robi się jak woda) Może u Ciebie jest to samo :razz: Mocno kręcisz silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze na mineralnym - obecnie castrol...dzisiaj wlalem chyba 0.7l i poziom okej...a przejechalem z 500km moze od poprzedniej dolewki. od poprzedniej wymiany mam 10 tys wiec juz pora a z drugiej strony ciagle dolewam to w silniku jest ciagle nowy olej ;P hehe

po krotce - trzebaby wyjac najlepiej silnik, wszystkie uszczelnienia powymieniac, sprzeglo zrobic i bedzie cacy ;)

 

a propos mojego sprzegla - bylem u tego mojego serwisanta w wisle i powiedzial mi ze tarcza, docisk i lozysko kolo 400zl..ale mam jezdzic az sie totalnie skonczy... hmm...a jak mi sie skonczy gdzies niewiadomo gdzie w drodze? ;) dowiedzialem sie tez ze zdazaja sie justy ktore biora i 2litry oleju na 100km a nie kopca...ciekawe ;)

 

dzisiaj na stacji poznalem wynik o ile sie zwieksza spalanie jezeli sie przejedzie 30km z gazem w podlodze..na A4 w nocy :P hehe

pelny bak, w trasie okolo 250km (raz 30km z gazem w podlodze), okolo 50km 4wd w gorach, reszta cykl mieszany - roznica 0,4litra/100km wiec musial zdrowo zassac przez te 30km :D lepiej niz na 4wd w terenie ;) wiecej tego nie bede robil

 

pozdro, ondo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno kręcisz silnik?

staram się jeździć ekonomicznie , ale czasami "baby za kierownicą" (był o tym topik) zmuszają mnie do naciśnięcia gazu , a kręcę max do 6 tys.

 

ktoś mi podpowiedział, że u mnie może być inna przyczyna

jak kupiłam auto to był zepsuty termostat , być może poprzedni właściciel, chociaż rzadko jeździł, przegrzał silnik trochę

 

zdazaja sie justy ktore biora i 2litry oleju na 100km a nie kopca...ciekawe ;)

no to moje 0,5 na 1000-1500 km to małe piwko :wink: , przestaję się przejmować

 

dzisiaj na stacji poznalem wynik o ile sie zwieksza spalanie jezeli sie przejedzie 30km z gazem w podlodze..na A4 w nocy

no to jak się chwalimy, to mój wynik max to 11 l/100 ,a min 7 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezdze na mineralnym - obecnie castrol...dzisiaj wlalem chyba 0.7l i poziom okej...a przejechalem z 500km moze od poprzedniej dolewki. od poprzedniej wymiany mam 10 tys wiec juz pora a z drugiej strony ciagle dolewam to w silniku jest ciagle nowy olej ;P hehe

 

Dobra rada ===> szukaj nowego silnika, lub szybko generalke :wink:

 

no to moje 0,5 na 1000-1500 km to małe piwko :wink:

 

Spróbuj pokombinować a tym olejem, może gumki na zaworach wymienić :cool: Ale jak mówisz, że był przegrzany to pierścienie na cylindrach :shock:

 

no to jak się chwalimy, to mój wynik max to 11 l/100 ,a min 7 l/100

 

NA gaźniku 17 max :razz: min 6.5 i da się mnie może 6 ale nie potrafie...

Na wtrysku max chyba 11 l. a min około 8 :mrgreen:

 

Oczywiście silnik silnikowi nie równy :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pokombinować a tym olejem, może gumki na zaworach wymienić :cool: Ale jak mówisz, że był przegrzany to pierścienie na cylindrach :shock:

czyli mam wlać olej bardziej gęsty 15w40 ?

gumki powymieniane wszystkie przy okazji ściągania głowicy silnika

a o przegrzaniu silnika mogę tylko przypuszczać, bo pewności nie mam

skoro jednak justynki tak mają , to może nie warto myśleć nad wymianą pieścieni :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie minimalne w trasie tak jak juz pisalem udalo mi sie osiagnac 6,2l/100km - Gliwice-Krynica-Gliwice.... max 11l/100km - w gorach na 4wd przy duzym opadzie swiezego sniegu :) norma to 7,5-8l/100km

 

hmm...z tym remontem generalnym to niezbyt ciekawa opcja - musze zajechac do kilku mechanikow..moze serwis subaru w mikolowie?! chyba drogo tam maja..;)

 

pozdro, ondo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA robiłem generalkę silnika to ze szlifami wszystko po za blokiem prawie było nowe wyszło mi około tysiąca złota... Jednak teraz uważam inaczej, lepiej kupić na allegro za 300 zł silnik i 2 zrobić jednego :razz: I to się bardziej opłaca wychodzi podobnie cenowo plus są dodatkowe czesci :mrgreen: To takie moje dobre rady :cool:

 

0,5 litra na 1000 km to niewiele. Może zmienić olej na mineralny i dodać jakiegoś uszczelniacza ? A jak nie pomoże to dopiero rozbierać silnik. W wielu samochodach to pomaga

 

Zgadzam się jak kończył się mi silnik (przegrzany) to brał mi około litra na dzień (plus minus 100 km :shock: ) więc tragedia nie jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA robiłem generalkę silnika to ze szlifami wszystko po za blokiem prawie było nowe wyszło mi około tysiąca złota... Jednak teraz uważam inaczej, lepiej kupić na allegro za 300 zł silnik i 2 zrobić jednego :razz:

1000 PLN za generalke z dodatkami i z robocizna? :shock: Coraz bardziej mi sie to auto podoba :grin:

Pozdrawiam,

Slawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA robiłem generalkę silnika to ze szlifami wszystko po za blokiem prawie było nowe wyszło mi około tysiąca złota... Jednak teraz uważam inaczej, lepiej kupić na allegro za 300 zł silnik i 2 zrobić jednego :razz:

1000 PLN za generalke z dodatkami i z robocizna? :shock: Coraz bardziej mi sie to auto podoba :grin:

Pozdrawiam,

Slawo.

 

1000 bez robocizny :razz: Mam prywatnego/nadwornego mechanika :mrgreen:

 

Ma u mnie etat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm widzę że Justynki potrafią... Ja jak narazie oleju dolewać nie muszę od zmiany do zmiany (chyba bo do kolejnej zmiany mam jeszcze jakieś 3000km) ale za to nigdy nie zszedłem z paliwem poniżej 7,5l/100km nawet w trasie... taka mała , taka lekka a taki apetyt :P

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm widzę że Justynki potrafią... Ja jak narazie oleju dolewać nie muszę od zmiany do zmiany (chyba bo do kolejnej zmiany mam jeszcze jakieś 3000km) ale za to nigdy nie zszedłem z paliwem poniżej 7,5l/100km nawet w trasie... taka mała , taka lekka a taki apetyt :P

PZDR!

 

Bo Ty masz 97 :razz: Co roku te auta się zmieniały roczniki 92 jest inny niż 91 a inny niż 90.

Różnią się np. wygłuszeniem wnętrza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...