Skocz do zawartości

płynność przyspieszania - 2,5 xt MY 2007


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Przebadadłem leśnika i oto, co zobaczyłem.

1.png to informacje, jakie zobaczyłem przed resetem ECU.

post-3893-0-03203500-1356807502_thumb.png

 

Po resecie IAM spadł na 0.5 aby po kilkunastu kilometrach spokojnej jazdy ponownie osiągnąć 1.

Wtedy nie jechałem już tak spokojnie i po zakończeniu jazdy zrobiłem kolejny zrzut-2.png.

Jakby lepiej (chyba), ale nadal są jakieś kortekty.

Dodam, że zdaniem ECUExplorera sprężarka pompuje do ponad 27 PSI jeśli dobrze pamiętam.

post-3893-0-60834200-1356807510_thumb.png

 

Co sądzicie o tych wynikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych wynikach?

wygląda bdb

te czerwone są od przepływki a takie korekty to żaden problem. Czerwono w dolnej tabeli robi się na słabym paliwie, na ciśnięcu w palnik kiedy ic jest gorący od np stania w korku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych wynikach?

wygląda bdb

te czerwone są od przepływki a takie korekty to żaden problem. Czerwono w dolnej tabeli robi się na słabym paliwie, na ciśnięcu w palnik kiedy ic jest gorący od np stania w korku.

 

pozdrawiam

Dzięki za informację :)

To w takim razie co może być przyczyną tego, że czasem podczas przyspieszania odczuwam lekkie spowolnienia-nie przyspiesza równo tylko falami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepnę się pod ten jakże ciekawy temat ;)

 

U mnie objawy te same czyli nierownomierne przyspieszanie (mniejszy boost), poszarpywanie zwłaszcza po odpuszeczniu gazu przy hamowaniu silnikiem oraz lekkie przerywania podczas postoju na wonych obrotach (wskazówka stoi w miejscu) tylko wrazenia jakby czasem jakiś zapłon wypadł.

 

Zrzut po resecie i przejechaniu się kilku km:

post-7827-0-94796300-1365788122_thumb.jpg

 

Przed resetem nie zrobiłem PS ale IAM było 1, dolna tabelka pusta a górna zblizona wynikami do waszych.

 

A tu mój zrzut z RR boosta:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/61711-nierownomierne-przyspieszanie-mniejsza-moc-wrx-25t/

Edytowane przez Piaskos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie, może ktoś doradzi gdzie szukać przyczyny. Pacjent Forek 2.0XT po remapie. Wymieniona przepływka 20 tyś km temu. Objawy to: przy mocniejszym depnięciu po dłuższym postoju, raz na jakiś czas pojawia się syczenie (gwizd) z wydechu. Potem gwizd się nie pojawia, nie świszczy także na luzie. Na luzie zaś po zejściu z obrotów, wydaje takie drobne pierdnięcia. Odgłos wyraźnie idzie z wydechu. U siebie mam dp perrina ze sportowym katem, center zostawiłem seryjny, a backbox mam prodrive. Wydaje mi się że auto jest też trochę słabsze. Nie wyświetla mi się żaden komunikat, komp nie pokazuje błędów, ale:

 

Pełen but od 40 km/h na 3 biegu pod górkę

IAM 0,8125

0,830 bar max

Massairflow 172,35 max

A/F sensor 11,14

otwarta przepustnica

brak egt

 

gdzie szukać problemu, wydech raczej szczelny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Co sądzicie o tych wynikach?

wygląda bdb

te czerwone są od przepływki a takie korekty to żaden problem. Czerwono w dolnej tabeli robi się na słabym paliwie, na ciśnięcu w palnik kiedy ic jest gorący od np stania w korku.

 

pozdrawiam

Dzięki za informację :)

To w takim razie co może być przyczyną tego, że czasem podczas przyspieszania odczuwam lekkie spowolnienia-nie przyspiesza równo tylko falami?

 

no właśnie, up, bo też mnie to intryguje. Czyściłem przepływkę + zalałem nitro+ z shella (wczesniej pb95 z lotosa) i jest jakby lepiej ale nadal są odczuwalne skoki dopóki nie dojdzie do 4k rpm.

Jak narazie uzyskałem powtarzalność tego zjawiska kiedy wciskałem pedła w podłoge i silnik szedł z okolić 2,5- 3k rpm. Nie ma problemu kiedy podwyzszam obroty stopniowo :)

 

czy reset ECU może pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co może być przyczyną tego, że czasem podczas przyspieszania odczuwam lekkie spowolnienia-nie przyspiesza równo tylko falami? no właśnie, up, bo też mnie to intryguje. Czyściłem przepływkę + zalałem nitro+ z shella (wczesniej pb95 z lotosa) i jest jakby lepiej ale nadal są odczuwalne skoki dopóki nie dojdzie do 4k rpm. Jak narazie uzyskałem powtarzalność tego zjawiska kiedy wciskałem pedła w podłoge i silnik szedł z okolić 2,5- 3k rpm. Nie ma problemu kiedy podwyzszam obroty stopniowo czy reset ECU może pomóc ?

 

U mnie było dokładnie to samo, przyspieszał tak jakby falując i raczej dało się to odczuć tylko na 5 biegu - przepływka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co może być przyczyną tego, że czasem podczas przyspieszania odczuwam lekkie spowolnienia-nie przyspiesza równo tylko falami? no właśnie, up, bo też mnie to intryguje. Czyściłem przepływkę + zalałem nitro+ z shella (wczesniej pb95 z lotosa) i jest jakby lepiej ale nadal są odczuwalne skoki dopóki nie dojdzie do 4k rpm. Jak narazie uzyskałem powtarzalność tego zjawiska kiedy wciskałem pedła w podłoge i silnik szedł z okolić 2,5- 3k rpm. Nie ma problemu kiedy podwyzszam obroty stopniowo czy reset ECU może pomóc ?

 

U mnie było dokładnie to samo, przyspieszał tak jakby falując i raczej dało się to odczuć tylko na 5 biegu - przepływka.

 

U mnie na 3, 4 a czy na 5 to nie wiem, bo najczęściej odczuwam to podczas konkretnego przyspieszania, a to oznacza, że jadę na niższych biegach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czym czyscicie przepływkę ? Mam w LEarning View wartosci A/F Learning na poziomie (dodatnim) od 13 do 15 w pierwszych trzech przedzialach, dopiero w czwartym, ostatnim okienku jest 4.49. IAM 16, korekcji w sumie 4, ujemne nie wieksze niz - 2.3. To chyba wskazuje na brudną przeplywke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym czyscicie przepływkę ? Mam w LEarning View wartosci A/F Learning na poziomie (dodatnim) od 13 do 15 w pierwszych trzech przedzialach, dopiero w czwartym, ostatnim okienku jest 4.49. IAM 16, korekcji w sumie 4, ujemne nie wieksze niz - 2.3. To chyba wskazuje na brudną przeplywke?

 

spirytus 98%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...