Skocz do zawartości

Siatka grodziowa bagaznika


mppole

Rekomendowane odpowiedzi

 

dzieki, ale to nie o to chodzi. Chodzi o taka siatke oddzielajaca bagaznik od przestrzeni pasazerskiej, gdy pakuje bagaznik pod sufit. To musi byc mocne i pewne mocowanie. Nie bardzo moge znalezc czy jest jakies rozwiazanie. W innych kombi maja to zwykle rozwiazanie, taniej lub drozej, oryginalne lub nie, ale cos jest. Do forka nie moge nic znalezc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupilem sobier (rowniez na alledrogo) kratke do przewozu... psa.

Montuje sie to na zasadzie rozporki dach-podloga i latwo sie demontuje do codziennej jazdy. Koszt 50-60 PLN.

 

Sprawdza sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja zakupilem sobier (rowniez na alledrogo) kratke do przewozu... psa.

Montuje sie to na zasadzie rozporki dach-podloga i latwo sie demontuje do codziennej jazdy. Koszt 50-60 PLN.

 

Sprawdza sie.

 

Niezly pomysl. Dzieki :)

Jak sie Twoja sprawdza, to podeslij prosze konkretnie co kupiles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupilem sobier (rowniez na alledrogo) kratke do przewozu... psa.

Montuje sie to na zasadzie rozporki dach-podloga i latwo sie demontuje do codziennej jazdy. Koszt 50-60 PLN.

 

Sprawdza sie.

 

Niezly pomysl. Dzieki :)

Jak sie Twoja sprawdza, to podeslij prosze konkretnie co kupiles.

 

Mam dosłownie taką: http://m.allegro.pl/przedmiot,przegroda ... 05258.html

 

Też nie trzeszczy. Dla pewności umieszczam ją między siedzeniami a roletą. Mimo wszystko nie podejrzewam, aby mogła konkurować z oryginalną kratką. Może z wyjątkiem tego, że jej montaż jest nieinwazyjny, a demontaż zajmuje 3 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie podejrzewam, aby mogła konkurować z oryginalną kratką. Może z wyjątkiem tego, że jej montaż jest nieinwazyjny, a demontaż zajmuje 3 min.

Montaż oryginalnej kratki jest również jak najbardziej nieinwazyjny, a demontaż zajmie nie więcej niż 2 minuty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie podejrzewam, aby mogła konkurować z oryginalną kratką. Może z wyjątkiem tego, że jej montaż jest nieinwazyjny, a demontaż zajmuje 3 min.

Montaż oryginalnej kratki jest również jak najbardziej nieinwazyjny, a demontaż zajmie nie więcej niż 2 minuty :)

 

ZAJAX, robimy atak na 1 min? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, ja mam jakąś siatkę w bagażniku i widzę że na słupkach przy okienkach są jakieś wiszące paski , pewnie do tej siatki, właściciel miał psa. Ja tą siatkę założyłem na podłodze ale może jest do założenia za siedzeniami, sprawdzę dzisiaj.

 

-- Pt lis 18, 2011 10:25 am --

 

Witam,

sprawdziłem siatkę . To nie wygląda dobrze, siatka wisi, powstają luki. Technicznie chyba żadna siatka nie będzie taka dobra jak krata.

 

be9983423da5bf64gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zna ktoś nisko- lub średniobudżetowe rozwiązanie nadające się do Forestera III?

 

Myślałem kiedyś, że da się zrobić coś w rodzaju tego, co widać na zdjęciu powyżej, ale nie ma możliwości przymocowania odpowiednich haków w górnej części słupków (kurtyny, kable, itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, mój forek II nie ma konkretnych mocowań górnej części siatki, ma tylko takie troczki wsunięte chyba na metalowej blaszce za plastik słupka C. Nie sądzę żeby takie rozwiązanie sprawdziło się w przypadku przemieszczenia się ładunku na siatkę. Dolne mocowania co prawda są ale też plastikowe. Pozostaje kwestia jak mocowana jest krata , do jakich punktów auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krata jest bardzo stabilnie oparta o słupki. W bezpieczny sposób odziela część bagażową od pasażerów.

 

-- 20 lis 2011, o 21:20 --

 

ZAJAX, robimy atak na 1 min?

Myślę, że udałoby się zrobić ale musiałbym wyciągnąć foteliki z tylnego siedzenia. Z fotelikami potrzeba odrobinę więcej czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nabyłem kratkę "De Luxe Dog Guard" firmy Mont Blanc za niewielkie pieniądze. Bardzo mi się podoba i w 100% spełnia moje oczekiwania.

 

Zalety:

+ lekka konstrukcja;

+ małe gabaryty, niepotrzebną można położyć np. na podłodze w bagażniku;

+ możliwość założenia na fotele przednie;

+ konfigurowalność - można założyć, jak na zdjęciu poniżej, można odwrotnie, można dołożyć dodatkowe elementy (w zestawie) z boku lub u dołu;

+ prosty montaż i demontaż;

+ nie brzęczy w czasie jazdy;

+ może być używana wraz z roletą;

+ nie przeszkadza przy regulowaniu nachylenia tylnych foteli;

+ cena.

 

Wady:

- brak możliwości założenia pasa środkowego na tylnej kanapie;

- niewielka wytrzymałość mechaniczna.

 

Wspomniane wady nie są dla mnie istotne, bo samochód nie pamięta już pewnie, kiedy wiózł 5 osób, a kratka nie ma służyć do zabezpieczania jakichś ciężarów; kaski, śpiwory, buty, kurtki i jabłka to pewnie najcięższe rzeczy, jakie się jej przytrafią.

 

k6tn.jpg

 

Widok ogólny.

 

2rbm.jpg

 

Dodatkowy element zabezpieczający przestrzeń z boku fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Kupiłem taką do swojego Forestera SG i jestem bardzo zadowolony. Patent jej montażu jest bardzo prosty i sprawdza się świetnie. Plusem jest dla mnie też to,że pochylając kanapę nie muszę demontować kratki,żeby przewieźć rower - jej dolna krawędź kończy się odrobinę poniżej górnej płaszczyzny oparcia, dlatego przestrzeń do podłogi bagażnika jest duża.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 10.04.2017 o 14:05, PrezesKrecina napisał:

Odgrzeje temat w temacie kratki grodziowej bagażnika. Interesuje mnie poniższa kratka ori do Forestera SG 2007 r.

Czy to jest ta bezinwazyjna kratka, którą się montuje/demontuje w 2 min? Czy ktoś nie poleca z jakiegoś powodu takiej kratki? Dzięki

kratka bag.jpg

Czy ktoś wie gdzie można kupić taką kratkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.04.2018 o 10:30, rutek111 napisał:

Czy ktoś wie gdzie można kupić taką kratkę?

Jeżeli ktoś ma taka kratkę na sprzedaż to

 

W dniu 10.04.2017 o 14:05, PrezesKrecina napisał:

Odgrzeje temat w temacie kratki grodziowej bagażnika. Interesuje mnie poniższa kratka ori do Forestera SG 2007 r.

Czy to jest ta bezinwazyjna kratka, którą się montuje/demontuje w 2 min? Czy ktoś nie poleca z jakiegoś powodu takiej kratki? Dzięki

kratka bag.jpg

ja jestem chętny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...