Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

@Christoph oferty firm z zegarkami do +- 3000 zł mam przeorane w lewo i w prawo.

 

Brałem jeszcze pod uwagę => Citizen Promaster Diver NY0118-11A => https://www.citizen.com.hk/html/en/products/mechanical/gent/ny0118-11a.html

 

... ale dwie rzeczy są minusem:

- koronka "ze złej strony", ale rozumiem aspekt techniczny tj. koronka nie wbija się w nadgarstek.

- brak stop sekundy w miyocie 8203 :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do mądrzejszych w temacie. Spontanicznie ostatnio nabyłem takie coś jak na fotce. W necie wiele nie wygrzebałem, tyle tylko że jest to jakiś werk francuskiego pochodzenia, ale żadnych szczegółów ni hu hu. Może bardziej doświadczeni koledzy w tym temacie mają więcej informacji o tym zegarku?

 

IMG_20210323_180016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tremba napisał:

Mam takie pytanie do mądrzejszych w temacie. Spontanicznie ostatnio nabyłem takie coś jak na fotce. W necie wiele nie wygrzebałem, tyle tylko że jest to jakiś werk francuskiego pochodzenia, ale żadnych szczegółów ni hu hu. Może bardziej doświadczeni koledzy w tym temacie mają więcej informacji o tym zegarku?

 

IMG_20210323_180016.jpg

https://vintagewatchplace.com/new-old-stock-radar-mechanical-vintage-watch-brown-dial/

Edytowane przez NonPhixion
Nie ten link :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tremba napisał:

Dzieki, to juz wykopalem. Ciekawi mnie raczej kto to produkowal, historia firmy, takie tam ciekawostki...

Domniemam, że nie chodzi Tobie o historię marki, która ogarnęła zegarek czyli => https://vintagewatchplace.com/about-us/

 

... tylko o historię marki Radar?

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie techniczne. Jeżeli mamy wskazówkę sekundnika i nie jest ona wymyślna to czy można ja przerzucać między zegarkami? Przykładowo: Czy wskazówka sekundnika z seiko będzie pasować do certiny? Czy to jest raczek kwestia werku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NonPhixion napisał:

Panowie, mam pytanie techniczne. Jeżeli mamy wskazówkę sekundnika i nie jest ona wymyślna to czy można ja przerzucać między zegarkami? Przykładowo: Czy wskazówka sekundnika z seiko będzie pasować do certiny? Czy to jest raczek kwestia werku?

 

Nie tylko kwestia werku, ale rowniez ksztaltu obudowy, osadzenia szkla, detali cyferblatu itp. 

 

Nie zrob z zegarka Frankensteina - FrankenWatch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Christoph nie chce wieśtuningu :-)

 

Ja chce po prostu zamienić czerwoną wskazówkę sekundnika na czarną. Zamiennik jest praktycznie optycznie identyczny tylko liczą się wymiary. Na stronie Miyoty znalazłem, że grubości wskazówek są opisane w mikronach i w zależności od werku są różne :-/

 

@piotrr zauważyłem już wcześniej, że macie dedykowane wskazówki :-) ale nadal czekam na model, który podpasuje mi na 100 % :-P

 

Bardzo mocno zastanawiałem się nad s.14 => https://timeandpassion.pl/produkt/zegarek-vratislavia-conceptum-heritage-chrono-s-14/

... ale koperta, a'la żółw od Seiko nie leży dobrze na mojej ręce... To takie moje gadanie teraz, ale jakby miał białą tarczę i kopertę coś a'la 62MAS to już gości na mojej ręce, bo cena całkiem przyjemna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koperta z s.14 i wielu wcześniejszych modeli jest jedną z najwygodniejszych jakie mam - mam model s.6 sport (miałem też astronautę)- ale wymiarowo jest identyczna - wym 42mm szer na 46mm dł (l2l) sprawia że jest wygodna i zauważalnie mniejsza niż seiko turtle.

 

i w bonusie dzisiejsza sesja Manometra 02 /pasek rally to mój zamiennik/

DSC_2758asXX.thumb.jpg.6e24a095fba79674266336e51b00dd74.jpg

 

 

Edytowane przez piotrr
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, piotrr napisał:

Koperta z s.14 i wielu wcześniejszych modeli jest jedną z najwygodniejszych jakie mam - mam model s.6 sport (miałem też astronautę)- ale wymiarowo jest identyczna - wym 42mm szer na 46mm dł (l2l) sprawia że jest wygodna i zauważalnie mniejsza niż seiko turtle.

Patrząc na wymiary Turtla:

Dimensions =>
44.3mm in diameter, 47mm lug to lug, 13mm thick to szczególnie L2L na oko 1mm znika, bo to wychodzi po 0,5mm z każdej strony :-)
 
Koperta rzeczywiście może być wygodna, ale jakoś mi nie leży dobrze na nadgarstku. Może kwestia przyzwyczajenia. Cytując moją Partnerkę jak przymierzałem Turtla: "dziwny jest".
 
Tarcza z s.6 o wiele lepiej mi pasuje optycznie przy założeniu, że tarczki, wskazówki i indeksy są z s.14. Taka hybryda :-P Z zegarkami jest trochę jak z autami. Jak na zewnątrz ładny to środek trąci myszką i na odwrót. Jak werk/silnik dobry to auto czasem nie podchodzi optycznie... Nie ma lekko hehe...
Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic tarcz między s.6 i s.14 to nie wiem czy są tam te same wymiary subtarcz. Pewny jestem natomiast wymiarów koperty - jest ta sama - bo baza/projekt jest ta sama. Oczywiście jest zapewne trochę inaczej wykończona i pewnie dopracowana w detalach /ta nowsza w s.14/.

zdjęcia archiwalne - S.6 sport to mój dyżurny zegarek na Plejady

DSC_2860s.thumb.jpg.52954cce729f5262f5cff402f85ace98.jpg

DSC_0028Bs.thumb.jpg.783a6527e96e100d3994ac8f32be7ddf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrrz ciekawości mogę zapytać, bo zaciekawiłeś mnie tym sprzętem. Jaki jest sens noszenia manometru na ręce, z wyjątkiem jakichś ekstremów jak np. skoki z samolotu? Wyglądają świetnie, natomiast w przypadku noszenia zegarka sens jest zrozumiały, w przypadku manometru jeszcze tego nie pojąłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ericsson napisał:

@piotrrz ciekawości mogę zapytać, bo zaciekawiłeś mnie tym sprzętem. Jaki jest sens noszenia manometru na ręce, z wyjątkiem jakichś ekstremów jak np. skoki z samolotu? Wyglądają świetnie, natomiast w przypadku noszenia zegarka sens jest zrozumiały, w przypadku manometru jeszcze tego nie pojąłem. 


Taki z niego manometr jak ze wspominanego wyżej seiko żółw ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ericsson napisał:

@piotrrz ciekawości mogę zapytać, bo zaciekawiłeś mnie tym sprzętem. Jaki jest sens noszenia manometru na ręce, z wyjątkiem jakichś ekstremów jak np. skoki z samolotu? Wyglądają świetnie, natomiast w przypadku noszenia zegarka sens jest zrozumiały, w przypadku manometru jeszcze tego nie pojąłem. 

To jest wygląd a'la manometr, lecz nadal to zegarek. Tarcza niespotykana i jedynie godzinowa wskazówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...