Skocz do zawartości

śmierdzi ogrzewanie ?


vonda

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby coś zasugerowac - Forek XT z 2006 kupiony w lipcu, ostatni przegląd w ASO w marcu, właśnie po raz pierwszy (no może drugi ;-) miałem okazję skorzystać z ogrzewania i pojawił się mocno wyczuwalny zapach - taki zgniły - gdyby nie to, ze nic takiego się nie pojawia przy klimatyzacji stawiałbym na brudne przewody doprowadzające powietrze ale w takim wypadku to nie mam pojęcia ... Zapach na tyle mocny, ze wyłączyłem ogrzewanie i ratowałem się grzaniem foteli ...

Poprzedni właścieciel twierdził, że przy okazji przeglądu w ASO zlecil jak co roku czyszczenie klimatyzacji (a może twierdził, że takie czyszczenie jest standardowym elementem przeglądu ?)

 

Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego rodzaju jest ten zapach? Śmierdzi padliną, czy grzybem? Rozumiem, że nie np. spalonym olejem ani nie glikolem?

 

zdecydowanie bardziej grzybem ... dlatego mi się kojarzyło z problemem klimatyzacji

parkuję w garażu, w ciągu dnia stoi pod biurem (środe miasta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrzybione masz przewody od używania klimatyzacji.

Można spróbować zrobić odgrzybianie samemu - ustawić grzanie i moc nawiewu na max oraz włączyć klimę. Potrzymać tak auto ok. 10-15 minut.

W Subaru tego nie próbowałem za to w Oplach działało zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrzybione masz przewody od używania klimatyzacji.

Można spróbować zrobić odgrzybianie samemu - ustawić grzanie i moc nawiewu na max oraz włączyć klimę. Potrzymać tak auto ok. 10-15 minut.

W Subaru tego nie próbowałem za to w Oplach działało zawsze.

 

tylko dlaczego nie czuć przy klimatyzacji/chłodzeniu ?

Nigdy wcześniej nie miałem auta z klimą ... nie wiedziałem, że trzeba czyścić 2 razy w roku ;-(

 

W związku z tym takie pytanie laika, jak by powyższy sposób nie zadziałał:

Ile kosztuje takie "profesjonalne" czyszczenie ? czy tzw. "ozonowanie" ma sens czy po prostu zrobić pełne czyszczenie ?

Czy przy okazji tego czyszczenia sprawdzą / przeczyszczą tez nagrzewnicę o której wyżej była mowa ? (czy w ogóle jest tam dojście / mozliwośc wyczyszczenia ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są środki, które można stosować samemu, np. taki:

 

http://www.autokosmetyki.pl/carplan_kle ... ,p412.html

link przykładowy - pierwszy z googla po wpisaniu "odgrzybiacz klimatyzacji".

 

Nie wiem jaka jest ich skuteczność, ale koszt niewielki więc spróbować można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia jest taka. Kupić nowy filtr kabinowy. W ASO oryginał jest bardzo drogi ale na allegro dorwiesz znacznie tańsze i równie dobre zamienniki. Jedziesz do serwisu klimatyzacji (opcjonalnie ASO) i prosisz o odgrzybienie klimy ozonem (ozonowanie). 15 minut roboty, duża skuteczność, koszt jakieś 100zł. Nie wiem ile dokładnie - ja za odgrzybianie + uzupełnienie czynnika zapłaciłem kiedyś 160zł. Samo odgrzybianie pewnie mniej. Jeżeli te zabiegi nie pomogą to znaczy się, że sprawa jest poważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...