Skocz do zawartości

Forester MY2010 malowanie grilla na czarny mat;)


najman

Rekomendowane odpowiedzi

Latwo to odkrecic nic nie sie nie polamie? Chcialem to zrobic sam:)

Nie podoba mi sie to swiecoce sie srebro...

Mnie też to srebro "trochę" przeszkadzało, ale ja leniwy/nietechniczny jestem i kupiłem sportgrill w kolorze nadwozia i zamontowałem - tzn. serwis mi zamontował :wink: Moim zdaniem teraz forek wygląda znacznie lepiej - nie jest już podobny do Kii :mrgreen:

 

 

Nie tak łatwo jest zdjąć/zdemontować grill, trzeba zdjąć zderzak :evil: - jak ktoś jest mało techniczny to lepiej tego samemu nie robić, bo można połamać takie małe zaczepy po bokach i zderzak będzie po tej operacji odstawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie matujesz papierem, tylko kupujesz w specjalistycznym sklepie z lakierami i wyposażeniem lakierni (PPG, Glasurit itp) specjalna włókninę, rodzaj ściernej wełny do profili i wnęk, jak zapytasz, będą wiedzieli o co chodzi

2. tym matujesz, a z tego samego sklepu kupujesz specjalny odtłuszczacz do zmywania silikonu przed lakierowaniem, razem koszt ok 20pln, i dopiero zabierasz się za lakierowanie.

3. matujesz, odtłuszczasz, lakierujesz matowym podkładem, potem matowym lakierem, jakbyś miał pytania, wal na PW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latwo to odkrecic nic nie sie nie polamie? Chcialem to zrobic sam:)

Nie podoba mi sie to swiecoce sie srebro...

Mnie też to srebro "trochę" przeszkadzało, ale ja leniwy/nietechniczny jestem i kupiłem sportgrill w kolorze nadwozia i zamontowałem - tzn. serwis mi zamontował :wink: Moim zdaniem teraz forek wygląda znacznie lepiej - nie jest już podobny do Kii :mrgreen: (...)

tyle ze akurat na tej fotce, co zapodales, to nic nie widac :roll: :mrgreen:

 

zgaduje, ze masz taki grill :D

 

picture022ym.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

imho to to kardynalnie (na plus, oczywiscie) zmienia wyglad Forka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgaduje, ze masz taki grill :D

 

Powiększ (rzeczywiste wymiary: 800 x 600)Obrazek

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

imho to to kardynalnie (na plus, oczywiscie) zmienia wyglad Forka 8)

 

Zgadza się dokładnie taki. :wink: Zdjęcie wstawiałem "na szybko" pierwsze znalezione. Ale uważam, że teraz wygląda znacznie lepiej bez tych "chromów" z przodu :roll:

 

Gdzie kupiles ten grill? Nie moge go znalesc w sklepie subaru, jest super.

Prywatny import zza oceanu - org. akcesorium subaru. (coś ok 240$+przesyłka). Też nie mogłem znaleźć w polskiej ofercie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie fajniej, ale fajniejszy ten który pokazał eddie_gt4,

 

OEM chrom to typowa konstrukcja pod rynki US duże i świecące bo tak runek cechuje luksusowe auta :mrgreen: takie jest moje zdanie :mrgreen: wystarczy popatrzeć na ich katastroficzne konstrukcje też wielkie chromowe mordy. Typowa wioska jak uniwersalne nakładki chromowe na lusterka lub niezależnie obracające się kołpaki

 

:lol::lol::lol:

 

buhaha

f150.jpg

nakladki%20chromowane%20vw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i syrenka też miał chrom więc była robiona z myślą na US....

auto z lat 50''

 

kopiowali wzorce z aut usa które ociekały chromem

 

czyli Rover 75 był produkowany z myślą o rynku amerykańskim?

 

nie wiem, to dawne dzieje oraz mówimy o obecnych autach.

 

Japończycy robią badania konsumenckie jakich aut oczekują w US. tak powstała marka lexus, właśnie pod us-sec społeczeństwo.

 

skoro us-spec wymaga chromu to walą chrom :mrgreen: a ponieważ tandetny rynek us jest mniej wymagający to na felgi alu zagłada się plastikowe chromowane nakładki.

 

jeszcze całkiem niedawno a może i obecnie niektóre konstrukcje aut osobowych miały na tyle resory piórowe. Nie wiem czy dalej w mustanga to ładują :mrgreen:

 

 

wracając do tematu do dobry pomysł zmiana grila na coś mniej chromowego :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Rover 75 był produkowany z myślą o rynku amerykańskim?

 

nie wiem, to dawne dzieje oraz mówimy o obecnych autach.

samochód sprzed 6 lat to dawne dzieje? :roll:

 

No chyba że sam masz z 10 lat to może Ci się wydawać jakby to był jakiś oldtimer :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód sprzed 6 lat to dawne dzieje?

 

po pierwsze grill rovera jest nieporównywalnie mniejszy niż w omawianych autach, po drugie nie wiem kto kupił by to auto, po trzecie chyba nikt bo marka umarła.

 

W kwietniu 2005 r. Rover ogłosił upadłość. Obecnie prawa do marki Rover należą do Tata Motors, natomiast prawa do produkcji modeli 25 i 75 należą do chińskiego przedsiębiorstwa Shanghai Automotive Industry Corporation. Cały park maszynowy został zaś zakupiony przez inne chińskie przedsiębiorstwo, Najning Automotive Corporation, które przejęło prawa do marki MG.

 

chrom powinien być użyty do podkreślenia szczegółów a nie zalania całego auta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód sprzed 6 lat to dawne dzieje?

 

po pierwsze grill rovera jest nieporównywalnie mniejszy niż w omawianych autach, po drugie nie wiem kto kupił by to auto, po trzecie chyba nikt bo marka umarła.

a co ma wielkość grilla, klient docelowy i obecny fakt istnienia czy nieistnienia marki do faktu czy ów samochód jest stary czy nie?

 

chrom powinien być użyty do podkreślenia szczegółów a nie zalania całego auta.
w amerykańskich często wygląda to tak jakby był właśnie użyty do zalania samochodu chromem i podobnie można powiedzieć o tym Roverze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latwo to odkrecic nic nie sie nie polamie? Chcialem to zrobic sam:)

Nie podoba mi sie to swiecoce sie srebro...

 

Jak chcesz to mogę Ci sprzedać za niewielkie pieniądze oryginalny grill. Poeksperymentujesz i jak się uda, to dopiero wtedy przełożysz, jednak myślę że spray sprawy nie załatwi. Grill zdjęty z nowego auta. Mojego oczywiście :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...