Skocz do zawartości

Subaru WRX STI [VA] (MY15=>MY18/MY22)


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo wstępna przymiarka OZ Italia Griggio Corsa 18". Moim skromnym zdaniem będzie nieźle, jeszcze kilka dni i przyjdą kurierem Continentale WinterContact i czujniki ciśnienia,

jedynie śniegu jeszcze brakuje ;)

post-3711-0-81760400-1476214109_thumb.jpg

post-3711-0-68164900-1476214131_thumb.jpg

post-3711-0-33433700-1476214146_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie: latacie na seryjnych letnich oponach ? Pytam bo nie wiem czy tylko ja taki strachliwy się zrobiłem czy mam większe pampersy kupić :)

 

Pamiętam Sport Maxx'y z poprzedniej Imprezy jakiś czas temu i ślizgały się niemiłosiernie ale miałem nadzieje że obecny model zrobił postępy.

Nic z tych rzeczy. Temperatura spadła i pływanie w zakrętach aż miło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Temperatura spadła i pływanie w zakrętach aż miło.

 

Całkiem normalne , te opony na zimno średnio pracują , to samo było z RE070 .  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio to mało powiedziane. :)

Muszę pomyśleć o zmianie. Przy obecnych zmiennych warunkach jest bardzo słabo. Poniżej +15 tył lata jak żyd po pustym sklepie. :)


Miał ktoś do czynienia z poniższymi oponami? Obawiam się że coś co jest do wszystkiego (all season ) będą do niczego  :)

 

http://www.continentaltire.com/product/extremecontact-dws-24540r18-97y/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a eRka jaka sie wydaje na tle tych STI'ajow? :)

 

- do przodu jedzie tak samo

- skręca gorzej

- jest lepiej wyposażona

- tańsza w zakupie

- pali mniej

 

Mimo wszystko wolałbym STi, ale względy praktyczne biorą górę ;)

 

Wizerunkowo wg mnie to wygląda tak

Golf R - prawie jak golf choć dużo szybszy

STI - prawie jak WRC choć dużo wolniejszy

 

:D

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayu:

dzięki za podpowiedź :)

 

 

całosezonowych do STi bym nie założył nawet jakby producent nie wiem jakie cuda obiecywał.

 

 

cofam pytanie. To był głupi pomysł żeby zastąpić zimówki na wielosezonowe. Zasugerowałem się tym że na dolnym śląsku to ostatni raz śnieg leżał dłużej niż dwa dni kilka lat temu.


 

 

nie mam pojęcia co to ten szuwarek

 

Forester.

 

 

 

jest tu gdzieś na forum wątek dot. opon zimowych do wrx/sti?

 

raczej nie ma ale kilka stron wcześniej była dyskusja w tym wątku.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję porównać STI '08 i '15 i jeśli chodzi o '15 to wydaje mi się samochodem bardziej zwartym (lepsza reakcja na kierownicę i twardsze zawieszenie), szybszym (tu dochodzi kwestia upływu czasu) i już w serii głośniejszym. Generalnie milej się siedzi w środku i lepiej jeździ, a różnica jest spora.

 

Co do czujników to polecam jednak wyłączyć, bo włączają się czasem w sposób moim zdaniem losowy.

 

Co do felg - seria na zimę, na lato Prodrive 18", który kiedyś @@Ayu wrzucał w wątku (tylko czarne błyszczące).

 

Golf R i Cupra 290 w kombi to idealne rodzinne samochody :). Powiem szczerze, że nawet pomimo przedniego napędu Seat zrobił na mnie lepsze wrażenie.

 

A tak przy okazji, nowy spojler przedni:

 

e74e2acf_04d5_4638_8a89_ba0258965b1d.jpg

Edytowane przez MDsuperstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję porównać STI '08 i '15 i jeśli chodzi o '15 to wydaje mi się samochodem bardziej zwartym (lepsza reakcja na kierownicę i twardsze zawieszenie), szybszym (tu dochodzi kwestia upływu czasu) i już w serii głośniejszym.

 

Masz na myśli głośniejszy wydech niż w '08, czy ogólnie słabsze wygłuszenie (typu szum wiatru, opon, itp)?

Mocno rozważam obecne STi jako auto do codziennej jazdy i następcę LGT, ale że sporo jeżdżę trasy, to niepokoją mnie te powszechne narzekania na słabe ogólne wygłuszenie STi/XV/Levorga i pochodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MDsuperstar moje złote Prodrive na wiosnę '17 będą w kolorze czarny chrom ;)

IMO zdecydowanie ciemna felga lepiej pasuje do tego auta w obojętnie jakim kolorze nadwozia.

Fajny grill :)

 

@Bosman, w Olsztynie kolega @turas lata takim STi na co dzień i ZTCW sporo właśnie w trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Moje sti służy do codziennej jezdy. Miasto i trasy. Jak mam robic trasę to wolę sti niż s-klasse. Fakt mógłby być bardziej wyciszony ale to przeszkadza jak lecisz +/- 200. Nie mam porównania do poprzedniego sti ale jak ktoś czuje rajdowy klimat to do jazdy na codzien nowe sti jest genialne. Są auta bardziej wyciszone z automatami które w korkach są wygodniejsze. Do upalania na pewno trzebaby duz pozmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turas, lejesz miód na me serce.

LGT jest doskonałym samochodem do wszystkiego (no może mógłby ciut mniej paliwa chochlować na autostradzie), ale trochę mnie już nudzi ten automat i komfort i chciałbym trochę bardziej "czuć że jadę".

Tęsknię do tej frajdy z jazdy jaką miałem jeżdżąc wcześniej na codzień GTekiem, a że wyrośliśmy właśnie z wózków, itp, to tak wielki pojazd przestał być potrzebny.

 

Carfit, ja pewnie raczej dopiero w przyszłym roku i to raczej nie na poczatku, ale Twój spec (remap+sportowy kat, reszta seria) jest dokladnie tym czego potrzebuję i co mam obecnie w LGT.

Musze się tylko przymierzyć do tych podobno niezbyt udanych foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotelami nie ma tragedii. Tak jak pisałem wczesniej, do upalania trzeba dużo pozmieniać ale do codziennej jazdy nie.

 

A jak Ci się jeździ po Olsztynie? Bo ja co tam jestem (czyli całkiem często) to dochodzę do wniosku, że o ile w warszawie sti jest ok to na olsztyńskie wertepy wolałbym coś ciut miększego  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...