Jump to content

Forester 2.5XT 2007 manual - szukam

elo
 Share

Recommended Posts

Witam.

No cóż, nie jestem pierwszy i nie ostatni i choć dla mnie to dziwne piszę tutaj a nie w Dziale K/S, za co tych co poczują się dotknięci łamaniem netykiety przepraszam.

Do sedna : sprawa nie jest prosta, Forek ma być albo 2007 albo 2008 - pełna faktura i do leasingowania, w normalnej cenie i w stanie pozwalającym bezpiecznie i bezawaryjnie (jak ja się wydatnie nie dołożę) przez min. 5 lat. Gdyby ktoś, gdzieś, coś - to będę wdzięczny.

Regularnie przeglądam The Forum, allegro, gratkę, autotradera, komis fabryczny i 22b, więc te auta znam - reszty nie .

Dzięki za pomoc :D

• 1 month later...

Cze

Nie chcę Cię zniechęcać ale szukałem podobnie i zajęło mi to 3 miechy i kupiłem w końcu 2006 xt i nie ten kolor który chciałem :) ale się przyzwyczaje. Wbrew pozorom jest ich b. mało na rynku . Powtarzam bardzo, bardzo mało. Poza tym biorąc pod uwage fakt że rozglądasz się za autami poleasingowymi ( czas trwania 3- 4 lata) to będziesz kupował od firmy - miałem 2 takie akcje gdzie po kupieniu biletów i rezerwacji hoteli transakcje nie doszły do skutku bo ludziom którym zlecono pozbycie się auta z firmy nie do końca się chciało zająć sprawą. Zwróć uwagę szczególnie jakiego rodzaju faktury chcą wystawiać. Faktura musi być ZW w przypadku wcześniejszego odliczenia VAT!!! Bo chcieli mi dać 23 prc mimo faktu że nie mogli - a weź się potem bujaj z US. Pozdrawiam i powodzenia! :)

Liczba mnoga w firmach !!!. Uznałbym to za przypadek ale zdarzyło mi się 2 razy pod rząd!!!. Sflustrowałem się jak cholera ale w końcu wyszło i kupiłem auto z komisu Subaru w Poznaniu (KOCAR) a i tak musiałem wirtualnie zlecić przegląd w ASO za który musiałem zapłacić( 344 PLN brutto) przelewem nie widząc auta żeby dowiedzieć się w jakim jest stanie:)

Wg mnie ciężki temat, Obecnie powinny być po leasingowe kupione w 2007/2008r ale te auta nie zostały kupione jako flotowe tylko dlatego, że zakładano wykup przez użytkowników. Drugi problem to, że auto nie ma następcy czyli nie ma na co zmienić :mrgreen:

no i ew koledzy z pracy mają pierwszeństwo :mrgreen:

moja żona została napadnięta jak pierwszy raz przyjechała forkiem do pracy. Ekipa pytała kiedy sprzedaje i się licytacja rozpoczęła :mrgreen: Szybko sprowadziła rozmarzonych chłopców na ziemie, że auto nie jest na sprzedaż 8)

sungun,

a jaki kolor? czarny na 18? :mrgreen: bo widziałem niedawno nowego forka w trójmieście z tablicą GA

Pozdrawiam

prawa nie jest prosta, Forek ma być albo 2007 albo 2008 - pełna faktura i do leasingowania, w normalnej cenie i w stanie pozwalającym bezpiecznie i bezawaryjnie (jak ja się wydatnie nie dołożę) przez min. 5 lat.
to rzeczywiście nie jest prosta sprawa... :roll:

Wg mnie ciężki temat, Obecnie powinny być po leasingowe kupione w 2007/2008r ale te auta nie zostały kupione jako flotowe tylko dlatego, że zakładano wykup przez użytkowników. Drugi problem to, że auto nie ma następcy czyli nie ma na co zmienić :mrgreen:

no i ew koledzy z pracy mają pierwszeństwo :mrgreen:

moja żona została napadnięta jak pierwszy raz przyjechała forkiem do pracy. Ekipa pytała kiedy sprzedaje i się licytacja rozpoczęła :mrgreen: Szybko sprowadziła rozmarzonych chłopców na ziemie, że auto nie jest na sprzedaż 8)

sungun,

a jaki kolor? czarny na 18? :mrgreen: bo widziałem niedawno nowego forka w trójmieście z tablicą GA

Pozdrawiam

Kupiłem srebrny - kolor nie miał dla mnie większego znaczenia przynajmniej nie większy niż przebieg( mój ma 89 tys) i wersja xt rocznik 2006- 2007. Jak zrobię polerkę lakieru i kosmetykę to pochwalę sie fotami :) na razie stoi w zdanowiczu i czeka na dopieszczenie

pozdr

Straszcie, straszcie, jeszcze się rozmyślę ... Nie no jestem zdecydowany zrealizować swoje marzenie, ale kosztem 3-letniego leasingu i wyrzeczeń dlatego jeszcze w sumie się waham, (dodatkowo czeka mnie nowy LPG, żeby nim jeździć i nie wybierać czy zabawki dla dzieci czy paliwo, a ponoć LPG ma zdrożeć, ot takie dylematy :mrgreen: ) .

Jak zrobię polerkę lakieru

nie rób

ja popełniłem ten błąd i straciłem "cytrynkę" a to źle świadczy o historii auta.

kup mu bardzo dobre kosmetyki i będzie super.

Z tym może być największy problem przy silniku 2.5 turbo.

mięczak :mrgreen: jak chcesz zero emocji kup poprawną skodę.

mam 130kkm i dalej działa :mrgreen:

elo,

co do spalania, to nie słuchaj się nikogo tylko mnie :mrgreen:

po pierwsze, od my06 jest sporo dodatkowych ekologicznych bajerów które pozwalasz tego auta zrobić ekologiczną bestię.

Ja do pracy mam około 16-18km w jedną stronę. jadę około 45 minut. Przy delikatnym operowaniu nowoczesnym gazem elektronicznym a nie linką rowerową ecu wie co ma robić, do tego włączają się przepustnice tgv i moje ostatnie spalanie w mieści to 12,4l/100. przy dynamicznej jeździe masz 15l/100 a przy atakowaniu każdego bardzo duże :mrgreen:

do 120km/h poza miastem masz około 10l/100

po pierwsze, od my06 jest sporo dodatkowych ekologicznych bajerów które pozwalasz tego auta zrobić ekologiczną bestię.

Tak jest Szefie :P

A co do my06, to (może błędnie) myślę sobie że może relatywnie mniej zajeżdżony i mniej podatny na awarię będzie my09 :roll:

p.s. wlałeś w moje serce nową nadzieję ...

ja popełniłem ten błąd i straciłem "cytrynkę" a to źle świadczy o historii auta
może błąd popełnił ten kto robił Ci polerkę, ja zrobiłem u siebie i jestem bardzo zadowolony

Z tym może być największy problem przy silniku 2.5 turbo.
Było juz o awarii ale jeszcze nie bylo o remapie

nie róbcie scen z tymi awariami 2.5 XT, jak ktoś będzie pałował, to każdy silnik zarżnie :roll:

ja mam 2.5 XT po remapie, jeżdżę normalnie i nic sie nie dzieje, nie straszcie chłopaka :)

A co do my06, to (może błędnie) myślę sobie że może relatywnie mniej zajeżdżony i mniej podatny na awarię będzie my09
mniej zajeżdżony - na pewno, czy mniej podatny - trudno powiedzieć (śmiem wątpić), różnica cenowa będzie znaczna :|

wlałeś w moje serce nową nadzieję ...
jak się tak będziesz decydował, to stanie na dizlu... :roll: :wink:

nie rób

ja popełniłem ten błąd i straciłem "cytrynkę" a to źle świadczy o historii auta.

kup mu bardzo dobre kosmetyki i będzie super.

Moze wyjde na "tluka", ale co to jest "cytrynka" ? :P

Ja do pracy mam około 16-18km w jedną stronę. jadę około 45 minut. Przy delikatnym operowaniu nowoczesnym gazem elektronicznym a nie linką rowerową ecu wie co ma robić, do tego włączają się przepustnice tgv i moje ostatnie spalanie w mieści to 12,4l/100. przy dynamicznej jeździe masz 15l/100 a przy atakowaniu każdego bardzo duże :mrgreen:

do 120km/h poza miastem masz około 10l/100

Mam właśnie Forka XT '06 i jestem bardzo zainteresowany tematem "ekologicznych bajerów" dla zmniejszania spalania 8)

a generalnie auto ma hmm własny charakter i trzeba się z nim zaprzyjaźnić :wink:

• 4 months later...

haha, i jednak kupiony :D:D:D:P

Grafitowy MY09 2.5 XT manual od bardzo sensownego forumowicza ze Wawy.

W drodze do Wrocka jazda eko - spalanie 8.8, od Wrocka do domu (14 km) 12. Ale to tylko taka zajawka. Ostatnio jeżdżę trochę mniej, więc nie będę raczej montował gazu, a spalanie podaję tylko jako ciekawostkę.

Acha, brat jadąc eko Kią Sportage 2.0 crdi zrobił w trasie 7.7 i mniej nie dał rady 8)

W drodze do Wrocka jazda eko - spalanie 8.8, od Wrocka do domu (14 km) 12.
Chce go odkupić jak pali 8,8. Mi poniżej 9,9 (naciągane z 9,99) nigdy się nie udało (zresztą to była katorga).

Jak elo podał dane z komputera to od razu do rzeczywistego spalania może literek doliczyć.

Z kompa, przez większość trasy utrzymywało się zresztą w granicach 8.4, ale jak pisałem to nie była normalna i poważna jazda. Test zaczyna się od jutra, oczywiście też konfrontacja komputera z ilością z natury (tankowania).

ppmarian, no cóż, napisałeś prawdę :roll:

zapomniałeś tylko dopisać bega bujającego się suwa, że strach nim jeździć.

Wg mnie springi i amory do wywalenia dla swojego bezpieczeństwa .

Szybka jazda na tylnej kanapie-wtedy można się bać :shock: :roll:

Pozdrawiam

ppmarian, no cóż, napisałeś prawdę :roll:

zapomniałeś tylko dopisać bega bujającego się suwa, że strach nim jeździć.

Wg mnie springi i amory do wywalenia dla swojego bezpieczeństwa .

Szybka jazda na tylnej kanapie-wtedy można się bać :shock: :roll:

Pozdrawiam

Ejjj nie psujcie mu zabawy! To, że ma ramki w drzwiach to nic nie znaczy!

...Prawda? :mrgreen:

Gratuluję zakupu fajnego forka. Poszukaj gdzieś promocji na stetoskop, żeby zawczasu kupić :twisted:

Pozdrawiam...