Skocz do zawartości

Forester 2.5XT 2007 manual - szukam


elo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

No cóż, nie jestem pierwszy i nie ostatni i choć dla mnie to dziwne piszę tutaj a nie w Dziale K/S, za co tych co poczują się dotknięci łamaniem netykiety przepraszam.

Do sedna : sprawa nie jest prosta, Forek ma być albo 2007 albo 2008 - pełna faktura i do leasingowania, w normalnej cenie i w stanie pozwalającym bezpiecznie i bezawaryjnie (jak ja się wydatnie nie dołożę) przez min. 5 lat. Gdyby ktoś, gdzieś, coś - to będę wdzięczny.

Regularnie przeglądam The Forum, allegro, gratkę, autotradera, komis fabryczny i 22b, więc te auta znam - reszty nie .

Dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cze

 

Nie chcę Cię zniechęcać ale szukałem podobnie i zajęło mi to 3 miechy i kupiłem w końcu 2006 xt i nie ten kolor który chciałem :) ale się przyzwyczaje. Wbrew pozorom jest ich b. mało na rynku . Powtarzam bardzo, bardzo mało. Poza tym biorąc pod uwage fakt że rozglądasz się za autami poleasingowymi ( czas trwania 3- 4 lata) to będziesz kupował od firmy - miałem 2 takie akcje gdzie po kupieniu biletów i rezerwacji hoteli transakcje nie doszły do skutku bo ludziom którym zlecono pozbycie się auta z firmy nie do końca się chciało zająć sprawą. Zwróć uwagę szczególnie jakiego rodzaju faktury chcą wystawiać. Faktura musi być ZW w przypadku wcześniejszego odliczenia VAT!!! Bo chcieli mi dać 23 prc mimo faktu że nie mogli - a weź się potem bujaj z US. Pozdrawiam i powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba mnoga w firmach !!!. Uznałbym to za przypadek ale zdarzyło mi się 2 razy pod rząd!!!. Sflustrowałem się jak cholera ale w końcu wyszło i kupiłem auto z komisu Subaru w Poznaniu (KOCAR) a i tak musiałem wirtualnie zlecić przegląd w ASO za który musiałem zapłacić( 344 PLN brutto) przelewem nie widząc auta żeby dowiedzieć się w jakim jest stanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ciężki temat, Obecnie powinny być po leasingowe kupione w 2007/2008r ale te auta nie zostały kupione jako flotowe tylko dlatego, że zakładano wykup przez użytkowników. Drugi problem to, że auto nie ma następcy czyli nie ma na co zmienić :mrgreen:

 

no i ew koledzy z pracy mają pierwszeństwo :mrgreen:

 

moja żona została napadnięta jak pierwszy raz przyjechała forkiem do pracy. Ekipa pytała kiedy sprzedaje i się licytacja rozpoczęła :mrgreen: Szybko sprowadziła rozmarzonych chłopców na ziemie, że auto nie jest na sprzedaż 8)

 

sungun,

a jaki kolor? czarny na 18? :mrgreen: bo widziałem niedawno nowego forka w trójmieście z tablicą GA

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawa nie jest prosta, Forek ma być albo 2007 albo 2008 - pełna faktura i do leasingowania, w normalnej cenie i w stanie pozwalającym bezpiecznie i bezawaryjnie (jak ja się wydatnie nie dołożę) przez min. 5 lat.
to rzeczywiście nie jest prosta sprawa... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ciężki temat, Obecnie powinny być po leasingowe kupione w 2007/2008r ale te auta nie zostały kupione jako flotowe tylko dlatego, że zakładano wykup przez użytkowników. Drugi problem to, że auto nie ma następcy czyli nie ma na co zmienić :mrgreen:

 

no i ew koledzy z pracy mają pierwszeństwo :mrgreen:

 

moja żona została napadnięta jak pierwszy raz przyjechała forkiem do pracy. Ekipa pytała kiedy sprzedaje i się licytacja rozpoczęła :mrgreen: Szybko sprowadziła rozmarzonych chłopców na ziemie, że auto nie jest na sprzedaż 8)

 

sungun,

a jaki kolor? czarny na 18? :mrgreen: bo widziałem niedawno nowego forka w trójmieście z tablicą GA

 

Pozdrawiam

 

 

Kupiłem srebrny - kolor nie miał dla mnie większego znaczenia przynajmniej nie większy niż przebieg( mój ma 89 tys) i wersja xt rocznik 2006- 2007. Jak zrobię polerkę lakieru i kosmetykę to pochwalę sie fotami :) na razie stoi w zdanowiczu i czeka na dopieszczenie

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszcie, straszcie, jeszcze się rozmyślę ... Nie no jestem zdecydowany zrealizować swoje marzenie, ale kosztem 3-letniego leasingu i wyrzeczeń dlatego jeszcze w sumie się waham, (dodatkowo czeka mnie nowy LPG, żeby nim jeździć i nie wybierać czy zabawki dla dzieci czy paliwo, a ponoć LPG ma zdrożeć, ot takie dylematy :mrgreen: ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobię polerkę lakieru

 

nie rób

 

ja popełniłem ten błąd i straciłem "cytrynkę" a to źle świadczy o historii auta.

 

kup mu bardzo dobre kosmetyki i będzie super.

 

Z tym może być największy problem przy silniku 2.5 turbo.

 

mięczak :mrgreen: jak chcesz zero emocji kup poprawną skodę.

 

mam 130kkm i dalej działa :mrgreen:

 

elo,

 

co do spalania, to nie słuchaj się nikogo tylko mnie :mrgreen:

po pierwsze, od my06 jest sporo dodatkowych ekologicznych bajerów które pozwalasz tego auta zrobić ekologiczną bestię.

Ja do pracy mam około 16-18km w jedną stronę. jadę około 45 minut. Przy delikatnym operowaniu nowoczesnym gazem elektronicznym a nie linką rowerową ecu wie co ma robić, do tego włączają się przepustnice tgv i moje ostatnie spalanie w mieści to 12,4l/100. przy dynamicznej jeździe masz 15l/100 a przy atakowaniu każdego bardzo duże :mrgreen:

do 120km/h poza miastem masz około 10l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania, to nie słuchaj się nikogo tylko mnie :mrgreen:

po pierwsze, od my06 jest sporo dodatkowych ekologicznych bajerów które pozwalasz tego auta zrobić ekologiczną bestię.

Tak jest Szefie :P

A co do my06, to (może błędnie) myślę sobie że może relatywnie mniej zajeżdżony i mniej podatny na awarię będzie my09 :roll:

 

p.s. wlałeś w moje serce nową nadzieję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja popełniłem ten błąd i straciłem "cytrynkę" a to źle świadczy o historii auta
może błąd popełnił ten kto robił Ci polerkę, ja zrobiłem u siebie i jestem bardzo zadowolony

 

Z tym może być największy problem przy silniku 2.5 turbo.
Było juz o awarii ale jeszcze nie bylo o remapie

nie róbcie scen z tymi awariami 2.5 XT, jak ktoś będzie pałował, to każdy silnik zarżnie :roll:

ja mam 2.5 XT po remapie, jeżdżę normalnie i nic sie nie dzieje, nie straszcie chłopaka :)

 

A co do my06, to (może błędnie) myślę sobie że może relatywnie mniej zajeżdżony i mniej podatny na awarię będzie my09
mniej zajeżdżony - na pewno, czy mniej podatny - trudno powiedzieć (śmiem wątpić), różnica cenowa będzie znaczna :|

 

wlałeś w moje serce nową nadzieję ...
jak się tak będziesz decydował, to stanie na dizlu... :roll: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania, to nie słuchaj się nikogo tylko mnie :mrgreen:

po pierwsze, od my06 jest sporo dodatkowych ekologicznych bajerów które pozwalasz tego auta zrobić ekologiczną bestię.

Ja do pracy mam około 16-18km w jedną stronę. jadę około 45 minut. Przy delikatnym operowaniu nowoczesnym gazem elektronicznym a nie linką rowerową ecu wie co ma robić, do tego włączają się przepustnice tgv i moje ostatnie spalanie w mieści to 12,4l/100. przy dynamicznej jeździe masz 15l/100 a przy atakowaniu każdego bardzo duże :mrgreen:

do 120km/h poza miastem masz około 10l/100

 

 

Mam właśnie Forka XT '06 i jestem bardzo zainteresowany tematem "ekologicznych bajerów" dla zmniejszania spalania 8)

a generalnie auto ma hmm własny charakter i trzeba się z nim zaprzyjaźnić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

haha, i jednak kupiony :D:D:D:P

Grafitowy MY09 2.5 XT manual od bardzo sensownego forumowicza ze Wawy.

W drodze do Wrocka jazda eko - spalanie 8.8, od Wrocka do domu (14 km) 12. Ale to tylko taka zajawka. Ostatnio jeżdżę trochę mniej, więc nie będę raczej montował gazu, a spalanie podaję tylko jako ciekawostkę.

Acha, brat jadąc eko Kią Sportage 2.0 crdi zrobił w trasie 7.7 i mniej nie dał rady 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze do Wrocka jazda eko - spalanie 8.8, od Wrocka do domu (14 km) 12.
Chce go odkupić jak pali 8,8. Mi poniżej 9,9 (naciągane z 9,99) nigdy się nie udało (zresztą to była katorga).

Jak elo podał dane z komputera to od razu do rzeczywistego spalania może literek doliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kompa, przez większość trasy utrzymywało się zresztą w granicach 8.4, ale jak pisałem to nie była normalna i poważna jazda. Test zaczyna się od jutra, oczywiście też konfrontacja komputera z ilością z natury (tankowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppmarian, no cóż, napisałeś prawdę :roll:

zapomniałeś tylko dopisać bega bujającego się suwa, że strach nim jeździć.

Wg mnie springi i amory do wywalenia dla swojego bezpieczeństwa .

Szybka jazda na tylnej kanapie-wtedy można się bać :shock: :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppmarian, no cóż, napisałeś prawdę :roll:

zapomniałeś tylko dopisać bega bujającego się suwa, że strach nim jeździć.

Wg mnie springi i amory do wywalenia dla swojego bezpieczeństwa .

Szybka jazda na tylnej kanapie-wtedy można się bać :shock: :roll:

 

Pozdrawiam

 

Ejjj nie psujcie mu zabawy! To, że ma ramki w drzwiach to nic nie znaczy!

 

...Prawda? :mrgreen:

Gratuluję zakupu fajnego forka. Poszukaj gdzieś promocji na stetoskop, żeby zawczasu kupić :twisted:

 

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...