Skocz do zawartości

Brak możliwości przedłużenia gwarancji w Subaru


Ossa

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna Dyrekcjo ;

 

Uprzejmie proszę o informację z jakiego powody Subaru w Polsce jest jedną z nielicznych marek w których nie można przedłużyć gwarancji na okres dłuższy niż 3 lata lub 100 000 km .

Czy wynika to z tego że :

 

Subaru są projektowane jedynie na 100 000 km lub 3 lata użytkowania ?

 

Po okresie gwarancyjnym ich naprawy są tak częste i kosztowne że dłuższa nawet odpłatna gwarancja jest nie opłacalna ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pity, przeciez Dyrekcja niczego nie obiecała ... a dlaczego odrazu do TV ?

 

 

 

 

Nawiązując do wypowiedzi Kolegi odsyłam się do wcześniejszego tematu gdzie Dyrekcja się jednak zobowiązała , dla nie lubiących wnikliwie czytać cytaty :

 

" Jesteśmy na przysłowiowej "ostatniej prostej".

 

Porsze o jeszcze trochę cierpliwości - temat zostanie wkrótce ogłoszony publicznie.

 

Pozdrowienia " - Post autor : Dyrekcja

 

"Ja też się niecierpliwię :| Program jest praktycznie gotowy, lecz prawnicy omawiają jeszcze jakies szczegóły...

 

Pozdrowienia" - post autor : Dyrekcja

 

"Jesteśmy na przysłowiowej "ostatniej prostej".

 

Porsze o jeszcze trochę cierpliwości - temat zostanie wkrótce ogłoszony publicznie.

 

Pozdrowienia" Post autor : Dyrekcja

 

Dla mnie są to zobowiązania , wobec wielu kupujących podobne zobowiązania padały także przed podjęciem decyzji o zakupie Subaru w sieci S.I.P. co miało wpływ na podjęcie decyzji ostatecznej .

 

Sprawa nie trwa krótko , dla niektórych już niestety ponad 3 lata .

 

Z tego właśnie wynika moje pytanie : jeżeli Subaru nie mogą być objęte dłuższą gwarancją to z jakiego powodu ??

Chcę wiedzieć dla czego powyższe deklaracje nie zostały realizowane .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pity, przeciez Dyrekcja niczego nie obiecała ... a dlaczego odrazu do TV ?

 

 

 

 

Nawiązując do wypowiedzi Kolegi odsyłam się do wcześniejszego tematu gdzie Dyrekcja się jednak zobowiązała , dla nie lubiących wnikliwie czytać cytaty :

 

" Jesteśmy na przysłowiowej "ostatniej prostej".

 

Porsze o jeszcze trochę cierpliwości - temat zostanie wkrótce ogłoszony publicznie.

 

Pozdrowienia " - Post autor : Dyrekcja

 

"Ja też się niecierpliwię :| Program jest praktycznie gotowy, lecz prawnicy omawiają jeszcze jakies szczegóły...

 

Pozdrowienia" - post autor : Dyrekcja

 

"Jesteśmy na przysłowiowej "ostatniej prostej".

 

Porsze o jeszcze trochę cierpliwości - temat zostanie wkrótce ogłoszony publicznie.

 

Pozdrowienia" Post autor : Dyrekcja

 

Dla mnie są to zobowiązania , wobec wielu kupujących podobne zobowiązania padały także przed podjęciem decyzji o zakupie Subaru w sieci S.I.P. co miało wpływ na podjęcie decyzji ostatecznej .

 

Sprawa nie trwa krótko , dla niektórych już niestety ponad 3 lata .

 

Z tego właśnie wynika moje pytanie : jeżeli Subaru nie mogą być objęte dłuższą gwarancją to z jakiego powodu ??

Chcę wiedzieć dla czego powyższe deklaracje nie zostały realizowane .

 

Pozdrawiam

 

coż za twórcza interpretacja pojęć "ostatnia prosta" i "zobowiązanie" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
coż za twórcza interpretacja pojęć "ostatnia prosta" i "zobowiązanie"

Co do "ostatniej prostej" to nie była interpretacja to było kokretne oczekiwanie; w najbardziej pesymistycznym scenariuszu nie spodziewałem się, że prawnicy będą potrzebowali aż TYLE czasu ... :|

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coż za twórcza interpretacja pojęć "ostatnia prosta" i "zobowiązanie"

Co do "ostatniej prostej" to nie była interpretacja to było kokretne oczekiwanie; w najbardziej pesymistycznym scenariuszu nie spodziewałem się, że prawnicy będą potrzebowali aż TYLE czasu ... :|

 

Pozdrowienia

 

chodziło mi raczej o nieco wygórowane oczekiwania niektórych forumowiczów, którym "ostatnia prosta" skojarzyła się zbyt szybko z metą... :roll: :wink:

 

co do prawników, czyżby uzgodnili honorarium oparte na stawkach godzinowych? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
chodziło mi raczej o nieco wygórowane oczekiwania niektórych forumowiczów, którym "ostatnia prosta" skojarzyła się zbyt szybko z metą...

Sorry - źle zinterpretowałem :wink:

Faktem jest, że oczekiwałem szybszego przebiegu całej operacji.

Faktem też jest, że ten mój optymizm wywołał nadmierne oczekiwania ( czasowe ) wobec terminu zakonczenia całości przygotowań.

Prawdą też jest, że jako ( o ile mi wiadomo ) jedyny importer oficjalnie ( na tych łamach ) informujemy także o swych planach itp.

Ta właśnie polityka informacyjna zwiera w sobie ryzyko budzenia nadmiernych oczekiwań, czy też ( czasem ) wręcz postawy roszczeniowej ( zdarzało się ).

co do prawników, czyżby uzgodnili honorarium oparte na stawkach godzinowych?

Na szczęście nie :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni producenci nie informują tylko oferują przedłużenie gwarancji na lepszych lub gorszych warunkach.Trzy lata pracy Prawników :!: pewni tylko prawnik będzie wiedział jakie sa kruczki w warunkach przedłużenia gwarancji :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to przedłużenie gwarancji (czy jak kto woli ubezpieczenie) będzie dotyczyło tylko samochodów Subaru z silnikiem Diesla, czy też modele z silnikiem benzynowym też się załapią?

 

Wszytskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Inni producenci nie informują tylko oferują przedłużenie gwarancji na lepszych lub gorszych warunkach

Powyższy cytat sugeruje, że nie powinienem na tych łamach informować o planach SIP .

Czy mam to rozumieć jako propzycję generalnej likwidacji "pytań do dyrekcji", czy też uzupełnienia wątku "tematy pytań , czas odpowiedzi" o treść w rodzaju " pytania dotyczące planów SIP i przewidywanych działań nie są dozowlone " ? :mrgreen:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa toczy się już długo - z mojej strony tematu nie odpuszczę i sprawa trafi do TV

 

:roll: jesli dobrze pamiętam to niektóre imprezy juz grały w filmach, nawet te z forum.

 

pity, można wiedzieć o jakiej produkcji mówimy :?: ,

 

albo inaczej jakim budżetem dysponujecie :?: , napewno znajdą się chętni :idea:

 

ja mogę robić gratis za statystę na tle eSTIaja :mrgreen:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sorrki za OT, nie mogłem się powstrzymać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni producenci nie informują tylko oferują przedłużenie gwarancji na lepszych lub gorszych warunkach.Trzy lata pracy Prawników :!:
czyli uważasz że złe jest informowanie nas o poczynaniach Dyrekcji w różnych temu podobnych sprawach?

A skąd wiesz ile trwało to u tych producentów którzy obecnie oferują owe wydłużenia gwarancji, równie dobrze mogło to trwać o wiele dłużej niż te trzy lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekk, to co mówisz to oczywiście fakt. Ale ja bym zwrócił uwagę na inną kwestię. Polakowi zawsze źle, nawet jak ktoś stara się cos dla niego zorganizować. Niektórzy producenci NIE OFERUJĄ przedłużenia gwarancji, i co ?? Nikt nie robi im wyrzutów z tego powodu mówiąc, że sprzedali mu auto z rzekomą wadą fabryczną, dali 3 lata gwarancji, a teraz grają na przeczekanie. Nie rozumiem też pretensji o przedłużenie gwarancji skoro kupując otrzymywał produkt o 3letniej gwarancji, a wtedy na 100% nie było mowy o jakimkolwiek jej przedłużeniu. Teraz zmieniły się warunki rynkowe, Dyrekcja zajęła się tematem udostępnienia możliwości przedłużenia gwarancji jednocześnie uchylając rąbka tajemnicy na The Forum. Ale to właśnie jest wyraz dbania o klienta po opuszczeniu salonu czyli sam fakt chęci udostępnienia takiej możliwości. Zarzucanie więc, że procedura trwa długo po to aby wyeliminować "niewygodnych" graczy jest co najmniej nieeleganckie.

 

Teraz brakuje mi już tylko postów w stylu: "przedłużyłem gwarancję za X tysięcy złotych, minęły 2 lata, a auto się nie zepsuło, wywaliłem hajs w błoto".

 

Pozdrawiam i życzę bezawaryjności, z gwarancją czy bez w Subaru to bardziej prawdopodobne niż w innych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555 no niestety :roll: Faktycznie niektórym w żaden sposób nie dogodzisz :| Zapewne nawet gdyby SIP zaczął rozdawać samochody za darmo to znalazłoby się kilku takich co mieliby i tak o coś pretensje.

 

Z niektórymi poczynaniami SIPu wielu może się nie zgadzać, ale w tej kwestii trzeba im oddać, że jak w rzadko którym przypadku, o wielu sprawach dowiadujemy się z pierwszej ręki jeszcze długo przed tym jak dana sprawa wyjdzie oficjalnie na światło dzienne, albo zacznie funkcjonować. I to że coś się ciągnie, albo nawet się nie uda, to nie powinno być sytuacji że ktoś ma o to pretensje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnią prostą dojeżdżamy właśnie na wakacje :lol:

 

W drodze powrotnej będę wypatrywał prawników drapiących się w głowę 8)

 

czuję że po wakacjach nadal będziemy oczekiwać na ogłoszenie werdyktu ,

 

a to wszystko piszę bez urazy :? , i tak już mam auto po gwarancji :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Przy okazji pytanie, czy ktoś wie czy mogę wykupić przedłużenie gwarancji w Niemczech na auto kupione w Polsce?

tego nie wiem :idea: ale ja nigdy nie spotkałem się , że bedzie można dokupic przedluzenie gwarancji w uzywanym aucie , moze się mylę ale dawniejsze rozmowy chyba dotyczyly tylko aut nowych z dokupioną gwarancją cztero/pięcioletnią :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...