Jump to content

Wymiana sprzegla

Dziedzic
 Share

Recommended Posts

witam mam do wymiany sprzeglo Forek 2,0 benz z turbina ile to moze kosztowac i czy polecacie cos konkretnego ?

Exeedy, 1,4 kPln :wink:

uu to lepiej żeby mi nie padło :evil:

I tak padnie... prędzej czy później... :mrgreen: :wink:

Oby później :wink:

Pocieszyłeś mnie:) :P

Teoretycznie sprzęgło w subarynach wytrzymuje 150 000 km :wink:

Do dłubanych Imprez / Forków znawcy / praktycy polecają tarczę OEM i docisk N-grupowy. Rozwiązanie by Carfit.

W moim Forku jest seryjne sprzęgło i daje radę. Przynajmniej póki co :) a momentu mam +30% w stosunku do serii.

• 1 month later...

Ja właśnie mam Forka na regulacji zaworów, rozrządzie itp i rozebrali też sprzęgło - powoli ponoć się kończy i namawiają mnie na wymianę nad którą się zastanawiam. Czy coś grozi jeżdżeniem na sprzęgle do momentu aż się "skończy" - powoduje to jakieś dodatkowe uszkodzenia? Po prostu zastanawiam się czy wymieniać teraz czy za 10-20 tysięcy.

coś grozi jeżdżeniem na sprzęgle do momentu aż się "skończy" - powoduje to jakieś dodatkowe uszkodzenia?

Tak , jak dopuscisz do tego że zacznie mocno ślizgać , nity z tarczy sprzęgła zaczną szybko rysować powierzchnie koła zamachowego a wtedy + ok 1000zł :roll:

• Upvote 1

coś grozi jeżdżeniem na sprzęgle do momentu aż się "skończy" - powoduje to jakieś dodatkowe uszkodzenia?

Tak , jak dopuscisz do tego że zacznie mocno ślizgać , nity z tarczy sprzęgła zaczną szybko rysować powierzchnie koła zamachowego a wtedy + ok 1000zł :roll:

carfit dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie jakie sprzęgło byś doradził? Dostałem propozycję założenia jakiegoś wzmocnionego ale nie wiem czy jest mi takie potrzebne, znalazłem też w dobrej cenie sprzęgła Sachs do Forka - ktoś może na nich jeździł?

• 1 year later...
Ja właśnie mam Forka na regulacji zaworów, rozrządzie itp i rozebrali też sprzęgło - powoli ponoć się kończy i namawiają mnie na wymianę nad którą się zastanawiam. Czy coś grozi jeżdżeniem na sprzęgle do momentu aż się "skończy" - powoduje to jakieś dodatkowe uszkodzenia? Po prostu zastanawiam się czy wymieniać teraz czy za 10-20 tysięcy.

Wymień. Po co masz potem mieć przykrą niespodziankę i będziesz wracał na lawecie albo holu ?! Bez sęsowna strata nerwów i czasu.

Mnie też wkrótce czeka wymiana sprzęgła. Zatem proszę o podanie jak bardzo ceny się zmieniły przez ostatni rok i jakie sprzęgło będzie najlepsze do Forestera MY06 2.0 n/a. :wink:

ja regenerowałem sprzegło. Okładzina Exedy, koszt symboliczny i w GTku ładnie działało ;)

• 6 months later...

Witam

Zna ktoś z Was koszt wymiany sprzęgła w dieslu ? Pedał sprzęgła zaczyna ciężko chodzić, więc chyba się kończy.

ok 1300 zł + robocizna