Skocz do zawartości

Ubezpieczenia OC i AC


vince_snd

Rekomendowane odpowiedzi

Sebachon,

 

1. Czy umówiłeś się na oryginalne części czy zamienniki? Pojazd starszy niż 5 lat , rozumiem. (Dodano:Ok widzę, że TAK)

2. Wykupiłeś amortyzację części, o ile była taka opcja? (Dodano:Ok widzę, że TAK)

3. W przypadku szkody,wartość pojazdu określona na podstawie katalogu Eurotax-carwert lub w przypadku braku pojazdu w tym systemie w katalogu Info-Ekspert.

Oznacza, to że na polisie możesz mieć nawet 80 tys ;) (i od tego liczoną składkę) ale i tak wycena będzie w oparciu o system, z którego korzystają głównie likwidatorzy. Ciekawe, prawda?

Clue sprawy tkwi w tzw. ustaleniu wartości rynkowej pojazdu. Ot co firma to inne podejście, jak ktoś słusznie tu zauważył.

4. Stawka za roboczogodzinę, jest ustalana w oparciu o miejsce , gdzie parkujesz w nocy - mam nadzieję, że jest to Warszawa... (notabene dziwny zapis, mieszkam np. 50km od stolicy i mam liczone o połowę niższe stawki?? - czyli odpadają warsztaty w dużych miastach).

 

z minusów to:

 

Franszyza integralna 500zł (miałem 5 szkód poniżej tej wartości, więc coś o tym wiem) - ale to raczej średnia rynku (Dla mnie minus).

Pojazd bardzo szybko się" starzeje"

Fajny zapis OWU:

 

cyt: "różnica pomiędzy przedstawionymi przez Ciebie kosztami naprawy a sporządzoną przez nas kalkulacją przewidywanych kosztów naprawy

przekracza 10%. W takim wypadku zastrzegamy sobie prawo do przedstawienia ofert naprawy Twojego pojazdu, w celu ustalenia

rynkowych kosztów naprawy i na tej podstawie ustalimy odszkodowanie"

 

Czyli jeśli (czytaj zawsze) warsztat policzy za drogo, to znajdą Ci inny, tańszy ;) Ja bym się na takie rozwiązanie czyli narzucenie gdzie mam naprawić nigdy nie zgodził.

 

No i te NNW na katalogu zdarzeń (każde TU to ma, ale jako opcję w stosunku do "normalnego" nnw) - jak Ci utnie całą stopę to wypłacą, ale jak pół to już nie....

 

Osobiście bym nie kupił, ale skoro dobrze wycenili pojazd i cena przystępna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy umówiłeś się na oryginalne części czy zamienniki? Pojazd starszy niż 5 lat , rozumiem. (Dodano:Ok widzę, że TAK)

2. Wykupiłeś amortyzację części, o ile była taka opcja? (Dodano:Ok widzę, że TAK)

3. W przypadku szkody,wartość pojazdu określona na podstawie katalogu Eurotax-carwert lub w przypadku braku pojazdu w tym systemie w katalogu Info-Ekspert.

Oznacza, to że na polisie możesz mieć nawet 80 tys ;) (i od tego liczoną składkę) ale i tak wycena będzie w oparciu o system, z którego korzystają głównie likwidatorzy. Ciekawe, prawda?

Clue sprawy tkwi w tzw. ustaleniu wartości rynkowej pojazdu. Ot co firma to inne podejście, jak ktoś słusznie tu zauważył.

4. Stawka za roboczogodzinę, jest ustalana w oparciu o miejsce , gdzie parkujesz w nocy - mam nadzieję, że jest to Warszawa... (notabene dziwny zapis, mieszkam np. 50km od stolicy i mam liczone o połowę niższe stawki?? - czyli odpadają warsztaty w dużych miastach).

 

Części oryginalne, mimo iz pojazd straszy niż 5 lat.

 

Zero amortyzacji części.

 

Jeżeli chodzi o wartość pojazdu przeprowadziłem specjalną rozmowę. Wartość wpisana na polisie jest rzeczywiście uśrednioną wartością rynkową tego auta i dlatego zażyczyłem sobie, żeby podano mi wysokość odszkodowania, gdyby w ciągu najbliższego tygodnia auto zostało skradzione. Poproszono mnie wtedy dodatkowo o przebieg i zapytano czy samochód jest bezwypadkowy. Po kalkulacji wyszło, że wypłacono by wartość wyższą niż w polisie (nie 54 tys., lecz 56 tys.). Rozmowa się nagrała... Okazuje się, że dobrze jest mieć udokumentowaną historię auta do weryfikacji jego autentycznej wartości.

 

Problem roboczogodzin występuje u wszystkich ubezpieczalni, ale w efekcie, jeżeli masz zapis o naprawie w ASO, zawsze akceptują kosztorys Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ostatnio musiałem ubezpieczyć kilka rzeczy w firmie (nieruchomości i ruchomości) i mam zaprzyjaźnioną agencję brokerską, która obiecała dla moich znajomych robić dobre ceny tylko muszę dać im info, że ludzie są ode mnie. Także jeśli ktoś coś potrzebuje to postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie Zgubiłem gdzieś dokument OC, przy kontroli policjant powiedział, że wyślą zapytanie do funduszu gwarancyjnego czy mam ubezpieczenie i takie zapytanie będzie mnie kosztowało 700-800zł, czy to prawda bo nic nie mogę znależć na ten temat.
Pierwsze słyszę.

 

Znalazłem tylko kary za brak ubezpieczenia, a nie za brak dokumentu. Dotego wcisneli mi mandat 50zł.
To akurat norma. 50 zł za barak każdego wymaganego dokumentu (prawko, dowód rejestracyjny, potwierdzenie polisy OC).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie Zgubiłem gdzieś dokument OC, przy kontroli policjant powiedział, że wyślą zapytanie do funduszu gwarancyjnego czy mam ubezpieczenie i takie zapytanie będzie mnie kosztowało 700-800zł, czy to prawda bo nic nie mogę znależć na ten temat.
Pierwsze słyszę.

 

Znalazłem tylko kary za brak ubezpieczenia, a nie za brak dokumentu. Dotego wcisneli mi mandat 50zł.
To akurat norma. 50 zł za barak każdego wymaganego dokumentu (prawko, dowód rejestracyjny, potwierdzenie polisy OC).

 

Teoretycznie nie musieli dawać mandatu za brak OC, ale na upartego mogą.

Zapytanie do bazy UFG jest darmowe na bank nie musisz płacić 700PLN:)

 

Policyjne Alfy 159 skanują tablice na bieżąco więc zawsze jak taką widzisz to Cię mogą kontrolować.

Było by śmiesznie gdyby wszystkim wystawiali 700PLN za zapytanie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najtaniej wyszlo AC na subaraka w dziwo w PZU, a jak placilem OC za CLK to MTU, wiec polecam sprawdzic :)

 

 

Jak ktoś chce tanio i porządnie Subaraka ubezpieczyć to zapraszam na PW:)

 

Dla forum tylko pełna opcja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najtaniej wyszlo AC na subaraka w dziwo w PZU, a jak placilem OC za CLK to MTU, wiec polecam sprawdzic :)

 

 

Jak ktoś chce tanio i porządnie Subaraka ubezpieczyć to zapraszam na PW:)

 

Dla forum tylko pełna opcja:)

 

Jeśli podtrzymasz swoją ofertę do połowy września to zgłoszę się do Ciebie - będę wtedy potrzebował pełny pakiet na swój samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
sebachon, i ile zapłaciłeś w końcu za ubezpieczenie i na jaką wartość auta?

 

Całość: 2400 PLN, wartość auta: 54.000 PLN.

Kuxwa strasznie drogo, ja tydzień temu płacilem pakiet oc,ac,nw i najtaniej było w ASO forda :shock: :idea: , full wypas , bez udziałów własnych,mfranszyzy, wariant serwisowy, assistance, ac za granica itp. W allianz zapłaciłem 2748 zł na wartość 88 000 netto. , w PZU wiliczyli mi to samo 5980 :shock: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebachon, i ile zapłaciłeś w końcu za ubezpieczenie i na jaką wartość auta?

 

Całość: 2400 PLN, wartość auta: 54.000 PLN.

Kuxwa strasznie drogo, ja tydzień temu płacilem pakiet oc,ac,nw i najtaniej było w ASO forda :shock: :idea: , full wypas , bez udziałów własnych,mfranszyzy, wariant serwisowy, assistance, ac za granica itp. W allianz zapłaciłem 2748 zł na wartość 88 000 netto. , w PZU wiliczyli mi to samo 5980 :shock: :idea:

 

PZU na pewno naciąga, to fakt, ale warto zapytać też o udział własny w kradzieży, nie tylko w serwisie i brak amortyzacji części. No i jakim systemem jest liczona wartość auta w chwili kradzieży. ALLIANZ masakrycznie mi takową zaniżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 kwietnia 2012 Sąd Najwyższy orzekł ciekawą uchwałę, która daje nowe możliwości w dziedzinie naprawy auta z polisy OC sprawcy. Zgodnie z uchwałą zakład ubezpieczeń zobowiązany jest na żądanie poszkodowanego do wypłaty, w ramach odpowiedzialności z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego, odszkodowania obejmującego celowe i ekonomicznie uzasadnione koszty nowych części i materiałów służących do naprawy uszkodzonego pojazdu. Jeżeli ubezpieczyciel wykaże, że prowadzi to do wzrostu wartości pojazdu, odszkodowanie może ulec obniżeniu o kwotę odpowiadającą temu wzrostowi. /sygn III CZP 80/11/

 

warto o tym pamiętać przy likwidacji szkody z OC.

 

Jeżeli chodzi o polisy - OC w każdej firmie ma takie same warunki / reguluje to ustawa/ - różnice są w cenach - więc za samo OC nie warto przepłacać.

Jeżeli chodzi o AC - warto czytać OWU / ogólne warunki ubezpieczenia/ - żeby później nie było zdziwienia podczas likwidacji szkody.

 

Warto patrzeć na dodatkowe pakiety - np. ubezp szyb - b. często - w OWU zapisane jest, że likwidacja szkody odbywa się jedynie na zamiennikach szyb a nie przy uzyciu części oryginalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto patrzeć na dodatkowe pakiety - np. ubezp szyb - b. często - w OWU zapisane jest, że likwidacja szkody odbywa się jedynie na zamiennikach szyb a nie przy uzyciu części oryginalnej.

 

To już raczej standard. Firmy ubezpieczeniowe mają umowy najczęściej z Nordglassem. Czasami bywa też udział własny, więc warto o to zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuxwa strasznie drogo, ja tydzień temu płacilem pakiet oc,ac,nw i najtaniej było w ASO forda , full wypas , bez udziałów własnych,mfranszyzy, wariant serwisowy, assistance, ac za granica itp. W allianz zapłaciłem 2748 zł na wartość 88 000 netto. , w PZU wiliczyli mi to samo 5980

 

Bo masz pewnie zrobione w ramach pakietu Dealerskiego a oni mają zupełnie inne stawki. Jak skończy się gwarancja na auto to już tak kolorowo nie będzie niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Właśnie ubezpieczyłem mój nowy nabytek.

Cena za pakiet OC+AC+NNW+szyby (wartość 4000zł)+Assistance powyżej 20km od miejsca zamieszkania, to 2130.

Ubezpieczyciel PZU. Auto wyceniono na 42230zł.

 

 

za to samo zapłaciłem niecałe 1700 w Allianz Direct.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...