Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w moim elektryku z silnikiem Boscha mam aplikację Bosch eBike Flow, w ojczystym języku, można importować trasy GPX, planować, połączyć Komoot, ... i na razie nie woła żeby za cokolwiek płacić ;)

 

IMG_2369.png

 

IMG_2368.png

 

IMG_2367.png

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komoot ma często promocje dla nowych i wszystkie mapy można odblokować dożywotnio poniżej 100, także jeżeli komuś zależy na oszczędnościach, powinien obserwować ;) 

 

Dla mnie to tak:

Strava - charakter bardziej „do sportu”, podgląd wyników, porównywanie  i archiwizacja „osiągnięć”. Niby mocno pokrywa się w tych kwestiach z aplikacją Garmina, ale Stravę mają wszyscy ;) 

Komoot - podgląd i wyznaczenie trasy, eksport do Garmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej planuję jednak na mapy.cz bo tam się najłatwiej planuje.

Czasem w górach trzeba trochę pokombinować, tzn. planuję trasę pieszą, a nie rowerową, bo system nie zaplanuje trasy rowerowej szlakami pieszymi (czasem słusznie, czasem nie).

 

Jak mam wątpliwości czy trasa jest przejezdna, albo którą warto wybrać to sprawdzam jeszcze heatmapę na Stravie.

 

Czasem też sprawdzam jeszcze na trailforks, ale to bardziej w poszukiwaniu singli.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zyzol napisał(a):

Komoot ma często promocje dla nowych i wszystkie mapy można odblokować dożywotnio poniżej 100, także jeżeli komuś zależy na oszczędnościach, powinien obserwować ;) 

 

Dla mnie to tak:

Strava - charakter bardziej „do sportu”, podgląd wyników, porównywanie  i archiwizacja „osiągnięć”. Niby mocno pokrywa się w tych kwestiach z aplikacją Garmina, ale Stravę mają wszyscy ;) 

Komoot - podgląd i wyznaczenie trasy, eksport do Garmina.

 

Zdecydowanie polecam apkę Komoota na urządzenia Garmina:

https://www.komoot.com/garmin

 

Ogólnie to przeniesienie interfejsu użytkownika Komoota na Garmina (podgląd informacji o zapisanych trasach itd). W czasie nawigacji Garmin przez BT pobiera informacje bezpośrednio z telefonu (który leży bezpiecznie w plecaku).

Nie wiem dokładnie jak rozpisane są role (np który czujnik GPS jest używany) ale miałem wrażenie, że nawigacja przez apkę odbywa się dużo sprawniej niż po wgraniu śladu do Garmina (mniejsza zwłoka, większa dokładność).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Knurek1111 napisał(a):

Zdecydowanie polecam apkę Komoota na urządzenia Garmina:

https://www.komoot.com/garmin

To wymaga opcji Premium, jak rozumiem…

Miałem napisać, że w tym roku to już bez sensu, wszedłem w aplikację i:

 

IMG_4149.thumb.jpeg.dfe79751b8c3d7be4bd32e7475e5f97f.jpeg

 

To może się skuszę :biglol:

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Zyzol napisał(a):

To wymaga opcji Premium, jak rozumiem…

Miałem napisać, że w tym roku to już bez sensu, wszedłem w aplikację i:

 

IMG_4149.thumb.jpeg.dfe79751b8c3d7be4bd32e7475e5f97f.jpeg

 

To może się skuszę :biglol:

 

 

 

Nie, na pewno nie mam wykupionego Premium (mam tylko kilka map regionów).

No chyba, że coś się zmieniło w miedzyczasie (ostatnio korzystałem z tego w lipcu)

 

--> sprawdziłem i nic się nie zmieniło - rozszerzenie na Garminie nadal działa. Instalujesz je przez Garmin Express (a nie przez Komoota).

Edytowane przez Knurek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, Blixten napisał(a):

 ale ciekaw jestem jakby to wyglądało na elektryku ;) 

by się rozleciał:P

to są maszyny zjazdowe, sama rama potrafi ważyć 0,5 kg więcej, a niekiedy i jest większa różnica w porównaniu z ramami enduro.

 

Semenuk przed Szymonem:angry: uważam że niesprawiedliwie. Semenuka przejazd był super, ale to był slopestyle, uważam że na to jakiego typu to zawody to nie zasłużył on na 1 miejsce, nawet mam wątpliwość czy oceniłbym ten przejazd lepiej niż McCaula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywna sobota, czyli 66 edycja Harpagana (Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan). W wielkim skrócie: dostajesz papierową mapę i w dowolnej kolejności masz znaleźć wszystkie zaznaczone na niej punkty kontrolne w limicie czasu. Moja trasa to "TR100" (w idealnym wariancie powinno być 100km), liczba punktów kontrolnych 17, limit czasu 10h.

Zmęczyłem się, ale fajnie było ;)

 

Screenshot_20241015_123523_Strava.jpg

Edytowane przez keyman
  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, keyman napisał(a):

Aktywna sobota, czyli 66 edycja Harpagana (Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan). W wielkim skrócie: dostajesz papierową mapę i w dowolnej kolejności masz znaleźć wszystkie zaznaczone na niej punkty kontrolne w limicie czasu. Moja trasa to "TR100" (w idealnym wariancie powinno być 100km), liczba punktów kontrolnych 17, limit czasu 10h.

Zmęczyłem się, ale fajnie było ;)

 

Screenshot_20241015_123523_Strava.jpg


coooo ? 
Jeszcze żadnych lajkow za taką fajną trasę ? 
ode mnie jest ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...