Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Eryk napisał(a):

Moj projekt Cannona f800 zaczyna wygladac jak rower.  Amortyzator Headshok wrocil z servisu i dziala jak powinien.  Ma wprawdzie minimalny skok - bo tylko 60mm ale zobaczymy jak sie bedzie zachowywal na szlakach.  Przymierzylem kola i hamulce, i tu wystapil maly zgrzyt, bo okazalo sie ze przedni zacisk Magura Marta na mocowanie IS, nie ma wystarczajaco miejsca by mozna bylo go ustawic na tarczy hamulcowej.  Albo bede musial znalezc zacisk na mocowanie Post Mount, albo uzyc hamulce Hope Tech, ktore mam jako zapasowe.  Zobaczymy... jakos sobie z tym poradze, tym bardziej ze nie jest to powazny problem.  Na chwile obecna wyglada tak... Naklejki zakrywaja ubytki lakieru... bo jest to jednak tylko CAAD3...

20230302_172239.thumb.jpg.818fb88af1b121da85dd8c9c47a1a0ef.jpg

ej, kaseta, załóż jeszcze kasetę będzie łatwiej:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Daroot napisał(a):

 

Ma ogromne znaczenie przy walce o każdy gram i o tym pisałem. Jeśli chodzi o masę rotującą - to oczywiście obręcze, opony tak- centralny punkt czyli piasta - nie.

Faze weightweenie mam juz dawno za soba... To taka dyscyplina sama w sobie.  W MTB waga nie musi byc super niska, a raczej optymalna - w sesie ze nie tak wysoka by meczyla w czasie jazdy, czy tak niska ze czesci nie wytrzymuja testu czasu.  Ale... Ja sie tam nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki sprzęt (chodzi o napęd) jest obecnie problematyczny w sensie, że nie ma części bo wszystko jest 1x12, itp ? Sam rower bardzo mi się podoba :) Aha no i amorek z golenią z dołu to jakiś problem ?image.thumb.png.c870d9e5e9fd3b8753b4b40f8a76a60b.png

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RoadRunner napisał(a):

Czy taki sprzęt (chodzi o napęd) jest obecnie problematyczny w sensie, że nie ma części bo wszystko jest 1x12, itp ? Sam rower bardzo mi się podoba :) Aha no i amorek z golenią z dołu to jakiś problem ?image.thumb.png.c870d9e5e9fd3b8753b4b40f8a76a60b.png

Jeżdżę na 2x10, chciałem zmieniać ale...własciwie jest super, niezawodny i przełożenia bardzo mi pasują, pozatym części nadal są, będą i to do tego wszystkiego tańsze niż do 1x12 czy 1x11. Co do takiego amora to widziałem gdzies kiedyś osłonki na golenie do niego...

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, RoadRunner napisał(a):

Czy taki sprzęt (chodzi o napęd) jest obecnie problematyczny w sensie, że nie ma części bo wszystko jest 1x12, itp ? Sam rower bardzo mi się podoba :) Aha no i amorek z golenią z dołu to jakiś problem ?image.thumb.png.c870d9e5e9fd3b8753b4b40f8a76a60b.png

 

Mam chyba identyczny napęd (kaseta 11-40, korba 26-36) i jestem bardzo zadowolony. Podoba mi się zestopniowanie tyłu, na moje góry i górki w sam raz. Montuję tylko tarczę 26 od SLXa bo w XT jest aluminiowa i szybko mi się kończy.

Części są i patrząc na dostępność komponentów do 3x9 raczej będą dostępne.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2023 o 15:44, RoadRunner napisał(a):

Czy taki sprzęt (chodzi o napęd) jest obecnie problematyczny w sensie, że nie ma części bo wszystko jest 1x12, itp ? Sam rower bardzo mi się podoba :) Aha no i amorek z golenią z dołu to jakiś problem ?image.thumb.png.c870d9e5e9fd3b8753b4b40f8a76a60b.png

IMO amorek tego typu jest bardziej narazony na uszkodzenie powloki goleni... bo sa one w takim dosc newralgicznym miejscu - dlatego najlepiej jezdzic z oslonkami.  Poza tym dawniej tego typu konstrukcje uznawane byla za wiotkie... byc moze nie jest to juz problemem.  Wydaje mi sie tez ze taka konstukcja moze byc trudniejsa w serwisowaniu... ale moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2022 o 21:08, Kiwi 4ester napisał(a):

No więc znalazłem takiego oto chińczyka :)

https://m.pl.aliexpress.com/item/1005004144264066.html?pdp_npi=2%40dis!PLN!99%2C63 zł!49%2C79 zł!!!!!%402101d1b216662926227954803eae32!12000028178839277!btf&_t=pvid%3A7d1d7da4-ed4b-4932-aa43-96899e89085d&afTraceInfo=1005004144264066__msite__c_ppc_item_bridge__xxxxxx__1666292622&spm=a2g0n.ppclist.product.0&gatewayAdapt=gloPc2polMsite

 

I powiem, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym jak to świeci. Po dobrym ustawieniu na kierownicy nie kłuje w oczy tych z naprzeciwka, a sam sporo mam oświetlone. Cała obudowa aluminiowa, akumulator 21700, w specyfikacji 4800mAh, ładowanie przez USB C. Moim zdaniem ciekawa opcja w stosunku do tych, które świecą bardziej punktowo :)

 

IMG_20221020_191445.thumb.jpg.e64bcd208c3d46c25b06c31b66413fb1.jpg

 

I jak tam ta lampka po kilku miesiącach..?

Wciąż zadowolony? :D

 

Bo to chyba to samo co tutaj i się zastanawiam czy warto..

Jaki tam jest uchwyt - amelinium czy plastik?

 

image.png.3c2415c461461f7de255c51094a57f48.png

 

 

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czekker napisał(a):

 

I jak tam ta lampka po kilku miesiącach..?

Wciąż zadowolony? :D

 

Bo to chyba to samo co tutaj i się zastanawiam czy warto..

Jaki tam jest uchwyt - amelinium czy plastik?

 

image.png.3c2415c461461f7de255c51094a57f48.png

 

 

Świeci :D

Obudowa jest aluminiowa, obejma też. Tylko ten element mocujący na jednym i drugim jest plastikowy. Bardzo fajne i wygodne rozwiązanie. Nawet w trakcie jazdy możesz spokojnie wypiąć i zapiąć. Jak dla mnie spokojnie można jeździć na najsłabszym trybie ciągłym (po mieście). Jak już jest wszędzie ciemno to można kliknąć jeszcze te dwa razy :) dla mnie git:thumbup:

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jaszyn napisał(a):

u kumpla w sklepie Fan AMG taki rower sobie składa - nie mogę dojść do siebie :Dimage.thumb.png.d8700c4c71c9bfa087fc955b12b39382.png

Nie widze w tym nic nowego czy dziwnego... Przeciez Porsche tez mialo swoje rowery, i jesli sie nie myle to w latach '90-tych AMP Research produkowalo gorale z logiem mercedesa... zarowno rowery Porsche i MB sa obecnie dostepne na Ebay-u.  Procz tego Porsche ma chyba nawet elektryki... Generalnie, placisz w takich rowerach njaczesciej za logo, bo zarowno Porsche jak i MB - nie byly niczym szczegolnym - nawet w tamtych czasach... wiadomo... jak ktos chce koniecznie pokazac ze ma pieniadze  - to jest to jeden ze sposobow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eryk napisał(a):

Nie widze w tym nic nowego czy dziwnego... Przeciez Porsche tez mialo swoje rowery, i jesli sie nie myle to w latach '90-tych AMP Research produkowalo gorale z logiem mercedesa... zarowno rowery Porsche i MB sa obecnie dostepne na Ebay-u.  Procz tego Porsche ma chyba nawet elektryki... Generalnie, placisz w takich rowerach njaczesciej za logo, bo zarowno Porsche jak i MB - nie byly niczym szczegolnym - nawet w tamtych czasach... wiadomo... jak ktos chce koniecznie pokazac ze ma pieniadze  - to jest to jeden ze sposobow.

A ja widzę bo ja bym dopłacił żeby tych znaczków nie było ....rozumiem gusta ale w porządnym rowerze szosowym bo ma być górna pólka to już szczyt.  To że takie rower są dostępne to wiedziałem ale nie sądziłem że ktoś je kupuje żeby z tym jeździć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

image.thumb.png.6b4366250a1bdccb51a1892d04c3fc3a.png

ja bym wolał kupić szosówkę za 80 klocków coś tam jeszcze pomodzić i starczy :D

a ten  mercedesa ani ładny , ani drogi bo cena około 40 kLP jeśli dobrze widziałem. No i na ustawce raczej nikomu  nie zaipomujesz 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jaszyn napisał(a):

A ja widzę bo ja bym dopłacił żeby tych znaczków nie było ....rozumiem gusta ale w porządnym rowerze szosowym bo ma być górna pólka to już szczyt.  To że takie rower są dostępne to wiedziałem ale nie sądziłem że ktoś je kupuje żeby z tym jeździć :D

No niestety... jakby ludzie tego nie kupowali to by nikt takich "cudeniek" nie robil... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No marketingowo, ale ktoś to jednak kupować musi. W sumie ciekawe, ile sprzedadzą, a ile rozdadzą ;)

 

To są produkty lajfstajlowe i tak je trzeba postrzegać. Poza ceną niczym się to nie różni od fajnego kubka z logiem AMG, czy zestawu filiżanek do espresso z logiem ///M (które sam kupiłem ;)) 

 

Nie przesadzajmy też, że to jakiś marketowy chińczyk za 3 tys. z naklejkami za 40 tys. 
 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zyzol napisał(a):

Nie przesadzajmy też, że to jakiś marketowy chińczyk za 3 tys. z naklejkami za 40 tys. 

ten wyglada na solidny produkt, na grupie RED  dlatego tym bardziej szkoda go oszpecać ale o gustach wiadomo,  ja osobiście bym do przemalowania oddał od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...