Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, radekk napisał:

ja od wielu lat mam z tym nadgarstkiem problemy, obecnie próbujemy go rehabilitować żeby coś poprawić. Ale tak wchodzi raczej jakieś uszkodzenie mechaniczne. Czasami mi się blokuje, czy zaginając nadgarstek w górę zawsze mi strzela. Rower jako tako nie jest problemem tylko sam nadgarstek i pozycja jednak przy kilkugodzinnej jeździe gdzie przy bardziej prostych kierownicach nadgarstki są zgięte bardziej do wewnątrz i stąd wynika problem. Generalnie wygięcie kierownic po te 7-8 st przy obecnie coraz szerszych kierach jest mało przyjazne dla nadgarstków.
w carbon chce pójść, ale póki właśnie zobaczyć czy faktycznie coś z tych 12 st, czy może mniej wystarczy. Ja tez jestem pedantyczny i np rower musi być spójny z moja ideologią i składać się z komponentów np danych firm:biglol:

Podkładki właśnie szukam, ale na złość albo nie ma albo niedostępne, albo jakieś że bałbym się to zamontować w obawie ze kierownica mi wyjedzie bo puszczą.

Jak cos sie blokuje to cos powazniejszego - ja mialem poprostu stan zapalny w lewym i prawym nadgarstku - zajelo kilka lat i mi przeszlo.  Wydaje mi sie ze wybor kierownicy to jak z wyborem siodelka - wiadomo ze musi byc - ale musi pasowac.  Dla mnie szerokie kierownice odpadaja bo sa poprostu niewygodne dla mnie.  Rozumiem o co Ci chodzi ze skladaniem roweru... gdy skladalem rowery kierowalem sie glownie trwaloscia i uniwersalnoscia - tak by czesci zamienne byly dostepne.  Takze moje rowery sa zlepkiem czesci wielu producentow, ktore swietnie ze soba wspolgraja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, eurojanek napisał:

Shimano sora to zdaje sie

masz racje  :D zdaje sie.  niżej jest jeszcze Claris i Tourney 

 

oraz zupełnie inne wynalazki  jak microschift  :ziew: 

 

no ale wiem  na tym forum bez koła za million i  przynajmniej ultegry to wstyd  :ok:  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Patryk Andrzej napisał:

masz racje  :D zdaje sie.  niżej jest jeszcze Claris i Tourney 

 

oraz zupełnie inne wynalazki  jak microschift  :ziew: 

 

no ale wiem  na tym forum bez koła za million i  przynajmniej ultegry to wstyd  :ok:  

Co na to poradzisz?  Kolarstwo stalo sie sportem dla elit, wiec typowo jest z tym polaczony pewien snobizm...  chyba ludzka natura taka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Eryk napisał:

Co na to poradzisz?  Kolarstwo stalo sie sportem dla elit, wiec typowo jest z tym polaczony pewien snobizm...  chyba ludzka natura taka jest.


Myślę, że to nie tyle snobizm co fakt, że niektórzy motywują się wydaną kasą. Nie mówię, że to źle - podchodzę to tego z pewną empatią. Ostatecznie kolarstwo w wydaniu amatorskim jest po to, żeby czerpać z niego przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim doswiadczeniu... to jest tego troche snobizmu, bo jezdze troche i widze jak sie kultura rowerowa zmienia - wczesniej bylo bardziej "bratersko" teraz mniej.  Jak sie ktos wkreca w jakis temat to najczesciej konczy sie na tym ze wydaje mase szmalu - takze to chyba typowe.  Dla mnie kolarstwo i rowery to jedno, bo czerpe tyle samo przyjemnosci z jazdy co z budowania rowerow i ich serwisowania - a serwisowanie roweru z drogim osprzetem jest latwiejsze od takiego z tanim... choc wiadomo ze wyjatki sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podchodzę do tego na zasadzie snobizmu. Kiedyś, jak to się mówi "za kawalera", tez starałem się mieć rower top, na XTRach, a co najmniej na XT. Ale to dlatego że na takim sprzęcie przyjemniej się jeździ. Do tego dochodzilo się etapami, zaczynając od Tourneya. Taka droga powodowała ze dostrzegałem niuanse w pracy i obsłudze danej grupy. 

Teraz piszecie o ludziach którzy mają kasę i od razu wywalają opór sprzęt, karbony, XTRy, piasty Tune itd...ale to już nie jest to, bo taki "ktoś" nie doceni nigdy takiego sprzętu

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Eryk napisał:

W moim doswiadczeniu... to jest tego troche snobizmu, bo jezdze troche i widze jak sie kultura rowerowa zmienia - wczesniej bylo bardziej "bratersko" teraz mniej.  Jak sie ktos wkreca w jakis temat to najczesciej konczy sie na tym ze wydaje mase szmalu - takze to chyba typowe.  Dla mnie kolarstwo i rowery to jedno, bo czerpe tyle samo przyjemnosci z jazdy co z budowania rowerow i ich serwisowania - a serwisowanie roweru z drogim osprzetem jest latwiejsze od takiego z tanim... choc wiadomo ze wyjatki sa.


Na polskim podwórku obserwuję zmianę w przeciwnym kierunku ;) Jeszcze dwa lata temu jak krzyczałem 'cześć' do kaźdego mijanego rowerzysty to patrzyli na mnie jak na wariata. Dzisiaj na 10 odpowiada 8.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Nie jeżdżę już na dętkach ;)

 

Nie obyło się oczywiście bez problemów, nie polecam najtańszych wentylków z prostokątną stopką, jak ich mocno nie dokręcałem tak cały czas puszczały powietrze - skończyło się na wizycie w lokalnym sklepie i wydaniu 70 zł na parę "firmowych" wentylów :unsure:

 

Po za tym, wszystko jak na razie super, obręcze (zwykłe, nie dedykowane) okleiłem taśmą Gorilla Tape na to nowe opony Maxxis Ikon EXO TR i bez problemu wskoczyły na sucho po strzale z kompresora i trzymały ciśnienie.

Dolane po 100ml mleka Stans, i jeszcze dzisiaj zrobiona pierwsza trasa - ciśnienie nie spadło nic a nic oby tak dalej.

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem na statek, gdzie pracuje i spędzam część życia, rower wlaśnie z Decathlonie. Muszę dodać że to nie jest prosta sprawa kupić rower na Karaibach po których się obecnie włóczymy.  Po drugie statkowe budżety na recreation są mocno ograniczone a załoga nie chce roweru tylko jakieś durne Play Station czy karaoke.

Musiałem kombinować handlując pustymi beczkami po oleju z lokalnymi biznesmenami. Rower na starku w końcu wystąpił i jestem z niego mega zadowolony bo daje mi poczucie wolności kiedy schodzę na ląd. Wiele wysp objechałem nim do okoła.  Bez niego życie statkowe było by dla mnie okropne.

Tak silne jest to uzależnienie od pedalowania.

0006.JPG

0001.JPG

  • Super! 8
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, eurojanek napisał:

Też jestem sprinter - już parę sztuk łańcuchów w rowerach porwałem

Zawsze mnie to ciekawiło: jak "puszcza" łańcuch to lecisz do przodu i nie daj Boże walisz tym i owym w ramę :krecka_dostal: czy po prostu, łańcuch gnie się, przycina gdzieś itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RoadRunner napisał:

Ile czasu wytrzymuje Ci w telefonie bateria jak używasz tej apki ?

 

 

Uchwyt mi dopiero dotarł więc nie testowałem w dłuższej trasie. 

Ale w zeszłym tygodniu wrzuciłem telefon do sakwy i pojeździłem po mieście, telefon miały cały czas włączony wyświetlacz na około 20% (bo był wieczór) i przez godzinę wciągnęło chyba 8%. Gps, lte i BT włączone, nagrywanie trasy tą apką

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, RoadRunner napisał:

Zawsze mnie to ciekawiło: jak "puszcza" łańcuch to lecisz do przodu i nie daj Boże walisz tym i owym w ramę :krecka_dostal: czy po prostu, łańcuch gnie się, przycina gdzieś itp. ?


Graceful degradation ;)

Najpierw zastanawiasz się, co tak ociera o przerzutkę. Stwierdzasz ’no tak łańcuch!’ Regulujesz, wydaje się ze jest lepiej i jedziesz dalej. Przez głowę przebiega myśl 'ale dlaczego nagle się rozregulowało' ale ignorujesz ją. Przejeżdżasz jeszcze kilka kilometrów, trze i stuka coraz bardziej, zatrzymujesz się co chwila zdziwiony. I jak ruszasz za którymś razem to łańcuch spada na ziemię.
 

 

Edytowane przez Knurek1111
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Knurek1111 napisał:

Najpierw zastanawiasz się, co tak ociera o przerzutkę. Stwierdzasz, no tak łańcuch! Regulujesz, wydaje się ze jest lepiej i jedziesz dalej. Przez głowę przebiega myśl 'ale dlaczego nagle się rozregulowało' ale ignorujesz ją

e to możliwe że właśnie to przerabiam, robiąc ostatnio może z 20 km nagle coś zaczęło ocierać na większości przerzutek, aż się zastanawiałem czy gdzieś nie uderzyłem czy coś i się rozregulowało, ale jazda raczej rekreacyjna. Zobaczę jak wyczyszczę czy dalej, bo później pomyślałem że może syf, ale teren był taki ze trochę za szybko.

 

Co do snobizmu, mam ogólnie gdzieś czy jest drogie czy nie, jak dla mnie musi mi się podobać, mogę wydać przykładowo na mostek 100 zł, a mogę 700 zł, jak pasują mi parametry i mi się podoba. Są firmy które lubię i staram się wybierać tych producentów ze względu że ich lubię. A przede wszystkim osprzęt musi mi się podobać. Chcę np sobie założyć złoty łańcuch to kupię XX1, mimo że wiem że niższej klasy w zupełności spełni moje oczekiwania, a innym razem będę chciał coś innego to kupię nawet budżetowe mimo że mógłbym sobie pozwolić na lepsze.

Tak samo nie ma dla mnie znaczenia czy ktoś obok ma rower w cenie niższej niż same moje koła, czy 2 razy droższy niż cały mój rower. Jest tak samo jak ja rowerzystą i dla mnie zawsze jest na równi, co najwyżej może być ponad, umiejętnościami i wówczas chętnie podpatrzę, albo gorszy i wtedy pomogę, doradzę. Ale nigdy nie patrzę przez pryzmat bo masz tańszy czy droższy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RoadRunner napisał:

Zawsze mnie to ciekawiło: jak "puszcza" łańcuch to lecisz do przodu i nie daj Boże walisz tym i owym w ramę :krecka_dostal: czy po prostu, łańcuch gnie się, przycina gdzieś itp. ?

 

W kolarce pysk leci w mostek kierownicy.

 

W góralu klasycznie: jajka w górną rurkę ramy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, radekk napisał:

e to możliwe że właśnie to przerabiam, robiąc ostatnio może z 20 km nagle coś zaczęło ocierać na większości przerzutek, aż się zastanawiałem czy gdzieś nie uderzyłem czy coś i się rozregulowało, ale jazda raczej rekreacyjna. Zobaczę jak wyczyszczę czy dalej, bo później pomyślałem że może syf, ale teren był taki ze trochę za szybko.


Jeśli to łańcuch to uszkodzenie będzie dobrze widoczne - zewnętrzne ogniwo pękło z jednej strony a z drogiej się wygięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt Quadlock dotarł, szybciorem

Uchwyt wygląda niepozornie ale telefon trzyma się mega solidnie! 

 

Ten quadlockowy patent jest bardzo fajny. Szukałem szybkiego i mocnego montażu do nawigacji komootem na długie wycieczki w nieznane. Jednocześnie chciałem swobodę szybkiego demontażu żeby fotę cyknąć jak się widoczek nawinie.

 

Udało mi się znaleźć podobny uchwyt wg recenzji nie gorszy a sporo tańszy. Trzeba tylko dodatkową obudowę pod swój telefon poświęcić, ale to są grosze.

 

https://www.4gsm.pl/Porownanie-uchwytow-rowerowych-Gear-Lock-vs-Quad-Lock-i-wrazenia-z-uzywania-blog-pol-1558021519.html

 

Pojeździłem trochę po dziurach, polecam jako tańszą alternatywę. Wykonanie bez zarzutu.e27ee3606601dbb6a0335876e720aa58.jpg&key=6e2c58f088c3422e23e4bd65064ee4a8cb23833b1d0f5889656994a10851abb4

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kruque napisał:

Ten quadlockowy patent jest bardzo fajny. Szukałem szybkiego i mocnego montażu do nawigacji komootem na długie wycieczki w nieznane. Jednocześnie chciałem swobodę szybkiego demontażu żeby fotę cyknąć jak się widoczek nawinie.

 

Udało mi się znaleźć podobny uchwyt wg recenzji nie gorszy a sporo tańszy. Trzeba tylko dodatkową obudowę pod swój telefon poświęcić, ale to są grosze.

 

https://www.4gsm.pl/Porownanie-uchwytow-rowerowych-Gear-Lock-vs-Quad-Lock-i-wrazenia-z-uzywania-blog-pol-1558021519.html

 

Pojeździłem trochę po dziurach, polecam jako tańszą alternatywę. Wykonanie bez zarzutu.e27ee3606601dbb6a0335876e720aa58.jpg&key=6e2c58f088c3422e23e4bd65064ee4a8cb23833b1d0f5889656994a10851abb4

 

 

 

 

 

Widziałem go, ale trochę nie wzbudzało we mnie zaufania przyklejanie mocowania Gearlock do zwykłego case na telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...