Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Znając dzieciaki to nie chce w dircie śmigać, a przywdziać stylówę u kumpli na dirtera, czyli: podłatwić cokolwiek najlichszy osprzęt, tylko żeby napis na ramie był duży i markowy, oczywiście rękawiczki na bajerze i kask orzech do lansu, a za pół roku jak już rzuci w kąt opylić to spowrotem na allegrze minimalizując straty.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, QbaqBA napisał:


Nie wiem jak to wyglada dziś, bo wypadłem trochę z obiegu, ale kiedyś nie było sensownych rowerów do dirtu/Streetu „z katalogu”. Teraz tez raczej w tym budżecie nie ma. Także realnie myśle ze najlepiej szukać używki (zwłaszcza ze często zdarzaja się prawie nowki niesmigane, bo była zajawka przy oglądaniu filmików, ale jak przyszło skoczyć to jednak strach ;) ), albo niech sam składa. Nabędzie przy okazji trochę wiedzy jak samemu naprawiać sprzęt, co jak działa i po co, a to mu się przyda jeśli faktycznie złapie zajawkę.

Tez sie zastanawialem na tym pytaniem i nie bylem pewien jak odpisac... bo w sumie rozne rowery mozna stosowac... zupelnie sie zgadzam ze dobrze by bylo jakby zapaleniec sam rower skladal z pomoca... to jednak daje zrozumiec co jak dziala i dlaczego, oraz co bedzie gdy... nie zadbasz o sprzet lub go uzywasz calkowicie niezgodnie z przeznaczeniem.  Jest kanal na youtubie ktory prowadzi Ali Clarkson - trialowiec, kumpel MacAskill'a, ktory w zasadzie sam sobie sklada rowery, i ma rozne upodobania, a w swoich vlogach dzieli sie roznymi bardzo cennymi wskazowkami odnosnie rowerow, sprzetu, oraz techniki jazdy. Fajny, skromny gosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2020 o 22:14, dominikd napisał:

No to jak juz idziemy w strone retro mtb, to ponizej moj GT Timberline - 1992 lub'93. Oczywiscie cro-mo i jeszcze na Exage 400LX i blatach biopace :)

uzywany na codzien i bardzo przeze mnie lubiany!

 

IMG_20171111_193135.jpg

 

Ale mi się kiedyś marzył ten trójkąt w ramie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Thule X-press On do przewozu swojego fulla. Czasem jadę z kolegą i zabieram 2szt. Na krótkich dystansach jest ok. Teraz używany na dystansie do 50km przeważnie. Ale kolega kupił niedawno platformę i jak mamy 180km do Trysil to już nie używamy mojego wieszaka. Platforma jest mega wygodna, odchylana, z oświetleniem i miejscem na tablicę.

1e7314af2961b0e79650aafaca37d935.jpg

Zdecydowanie polecam platformę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcie Volviacza kombi z tymi rowerami na klapie chciałem tylko nadmienić że szereg lat śmigałem Justy dwójką i pakowałem 2 rowery do środka no problem :]

Oczywiście można, natomiast łatwość przewozu na haku wygrywa z lenistwem
Swego czasu do turbodziadka spakowałem 2 rowery, wózek, kuchenkę turystyczną, 2 torby, jedzenie itp, a wszystko pod roletę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem opcje budzetową Aguri active bike 4. Generalnie jest straszny popyt na platformy. W necie sprzedają towar widmo. Dostawa dopiero po 20 sierpnia . Atera brak. Tylko Thule dało się kupić. Podzwonilem po dystrybutorach i ostatnie sztuki na stanie więc ceny spekulacyjne. Swoją kupiłem w normalnej cenie wGdyni 550 km od.miejsaca zamieszkania Akurat byłem na Wybrzezu.

Na plus jakość wykonania, spawy równe, rynienki na koła regulowane indywidualnie na każdej szynie. Na minus - waga - stelaż jest stalowy i to czuć. W poniedziałek montuje hak to będzie przymiarka. Aha i dzieciaki do tej pory bawią się.kartonami

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

fda6a8b890b489614ad9a9e5fa60c02e.jpg&key=ddbfc98a513e42d9b908f6ed4ad8564a75e1a05c2b122527064d5119a7bba2b3

ceaa53d1263bd4772b4267ca115466b3.jpg&key=7b6641d8c9ca8b078ec108f8e25fdfa869dc3e28054065804b5207df8d67fce5

8856fe4a922692b9a30fb9cca859ff3c.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2020 o 21:19, Zodiak napisał:

Mam w domu chłopaka 13 lat, trochę ponad 170cm, szczupłego. Truje głowę o rower do dirtu. Co chwila różne pomysły i pompowanie budżetu. 

Zacznę od budżetu - powiedzmy, że między 2 a 2,5 kPLN. Wiem, że nie jest to dużo jak na rower tego typu.
Poszukiwania zaczęły się na Kands Dirt Colt 2XT, później pojawił się Kellys Whip 10 lub  30, przy naciągnięciu budżetu można kupić za 2,7 kPLN Whip 50 (i to jest absolutnie nieprzekraczalna granica)

Może zaproponujecie coś ciekawszego? Młody co chwila ma jakieś pomysły (zaczerpnięte z youtuba) a ja nie umiem zweryfikować ich sensowności - nie mam czasu na "doktoryzowanie" się z rowerów do dirtu.


Od razu uprzedzę-nie mam nic wspólnego z marką Mongoose, ani nie mam również żadnego interesu w sprzedaży ich rowerów. Sam 2 tyg temu kupiłem Tyax Expert i po tym zakupie kolega, który od kilkunastu lat jeździ „półzawodowo” na profi sprzęcie za kilkanaście tys pln również kupił Tyax, z tym ze PRO jako uzupełnienie swojego roweru Enduro/DH. 
Marka z USA, „wymyśliła” BMW, kiedyś bardzo mocna na rynku, z innowacyjnymi rozwiązaniami, od kilku lat trochę zapomniana ale chcą wrócić na rynek stąd oferują to za co u innych producentów trzeba zapłacić średnio 20-25% więcej.

Może coś się uda wybrać: https://int.mongoose.com/collections/dirtjump

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PatLove napisał:

Marka z USA, „wymyśliła” BMW, kiedyś bardzo mocna na rynku, z innowacyjnymi rozwiązaniami, od kilku lat trochę zapomniana ale chcą wrócić na rynek stąd oferują to za co u innych producentów trzeba zapłacić średnio 20-25% więcej.

Może coś się uda wybrać: https://int.mongoose.com/collections/dirtjump

Ze 20 lat temu Pacific Cycle kupil Mongoose, GT i Schwinn... od tamtego czasu te marki stracily swoja niszowosc niestety. Nie wiem jak jest teraz u nich z innowacyjnoscia, wiem natomiast ze staly sie w wiekszosci markami z nizszej polki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zarówno GT, jak i Mongoose to marki legendy ale tak, jak piszesz-po wykupieniu przez PC zaczęli klepać marketówkę na renomie poszczególnych „logotypów”. Nie wiem jak ze Schwinn’em bo ta marka zawsze kojarzyła mi się z rowerami miejskimi w USA ale Mongoose i GT powoli wracają i to z całkiem dobrym skutkiem...

Taki kupiony przeze mnie Tyax ma np dużo lepszą geometrię (progresywną, nie kwadratową) niż wychwalany praktycznie na wszystkich forach Kellys Gate i nie jest to moje zdanie, tylko osób siedzących w tematyce rowerowej już ładnych kilknasie lat. 

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiat nie stoi w miejscu... pierwsze rowery goskie byly oparte na ramach Schwinn'a z lat '40, a w latach '90 produkowali -- w zasadzie to produkowalo czesciowo Yeti ramy z seri Homegrown - dawne czasy swietnosci.  W latach '70 kultowy byl Schwinn Stingray...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze świat, również rowerowy nie stoi w miejscu właśnie przekonałem się kupując teraz rower po jakichś 15 latach przerwy z tym sportem...

Generalnie tez jestem zdania ze rower trzeba „zmierzyć” i przejechać się ale jeszcze przed tym trzeba w ogóle zastanowić się jaki to ma być rodzaj roweru bo kiedy było to jednak dużo prostsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PatLove napisał:

 

Może coś się uda wybrać: https://int.mongoose.com/collections/dirtjump

 

Dzięki!

Ten Fireball wygląda obiecująco! Młodemu też przypasował, jest w sklepie na Śląsku, tam będzie za dwa tygodnie, więc... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PatLove napisał:

QbaqBA możesz rozwinąć?

 

1. rama - może i mongoose wrócił na rynek w rewelacyjnej formie, ale ja tam nie słyszałem za bardzo o ich spektakularnych sukcesach w kolarstwie grawitacyjnym ostatnio. Natomiast może i jest wytrzymała. Geometria wygląda całkiem przyjemnie,

2. cała reszta -  tanie i słabej jakości elementy osprzętu, które są kluczowe dla tego sportu (widelec, korby, obręcze, piasty, tylny hamulec), z drugiej strony są kompletnie niepotrzebne rzeczy - przedni hamulec, tylna przerzutka.

 

Pisałem już wyżej, żaden z producentów nie ma w ofercie sensownego roweru do dirtu w tej kasie. Dlatego najlepszą opcją jest kupno używki, albo złożenie samemu (sporo części można kupić używanych i przy okazji nabierze umiejętności, i wiedz co jak działa, jak wymienić etc, a szybko będzie zapewne musiał z niej skorzystać ;) ).

Najtańsze co na szybko znalazłem, co mogłoby mieć ręce i nogi to https://velo.pl/rowery/dirt-pumptrack/dartmoor/gamer-26-1

 

Oczywiście to wszystko tylko przy założeniu, że faktycznie rower będzie używany do dirtu. Bo jak do jazdy na tylnim kole i skakania z krawężnika, to mongoose będzie super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest koło z takim bębenkiem (DT Swiss 370 - 3)

image.thumb.png.3881ceae6c545ef4a991f4445383c1dc.png

imageproxy.php?img=&key=89cebd84b302413a

i chciałbym przejść na system SRAM to co łatwiej zrobić ?

1) zmienić bębenek na SRAMa (o ile taki jest)

2) zostawić ten co na zdjęciu i założyć kasetę Shimano (11x). Przerzutkę mam SRAMa i z tego co internety piszą to kaseta 11 Shimano by pracowało z przerzutką SRAM.

 

 

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie zmienic bebenek na xd:

Dt Swiss

 

Ale da sie rowniez uzywac manetek i przezutek SRAM z kaseta Shimano. Roznica polega na tym ze w XD najmniejsza koronka ma 10t a w Shimano 11t.  Takze to co Ci bardziej pasowalo powinno dyktowac wybor.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eryk napisał:

Da sie zmienic bebenek na xd:

Dt Swiss

 

Ale da sie rowniez uzywac manetek i przezutek SRAM z kaseta Shimano. Roznica polega na tym ze w XD najmniejsza koronka ma 10t a w Shimano 11t.  Takze to co Ci bardziej pasowalo powinno dyktowac wybor.

Czy jak już jest bębenek XD z 3 palcami pod odpowiednią długość montażową (u mnie 142 mm) to czy ma znaczenie czy to jest pod kasetę 11 czy 12 ?

W szczególności takie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RoadRunner napisał:

Czy jak już jest bębenek XD z 3 palcami pod odpowiednią długość montażową (u mnie 142 mm) to czy ma znaczenie czy to jest pod kasetę 11 czy 12 ?

W szczególności takie coś

Z tego co widze to bebenek pokazany tutaj jest specificznie do piast 370, dlugosc 142mm i pokazane ze dziala z 11 i 12 biegowymi kasetami.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...