Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

A górki jakieś tam są poza nasypami? ;)

...widziałeś przewyższenia na zrzucie z ekranu z endomądo... ;)

PS: może oliwę? Bo jutro będę wKrk samochodem,a za 2 tyg wyjazd do polowy sierpnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A górki jakieś tam są poza nasypami? ;)

 

...widziałeś przewyższenia na zrzucie z ekranu z endomądo... ;)

 

OK, faktycznie.

Muszę kiedyś zabrać Gadającą Panią do mojego lasu żeby mieć odniesienie ;)

...na 50km 1100m... Śmiech na sali w kontekście mountain biking ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje sie ktos ktora firma produkuje jeszcze amortyzatory przednie z wyzszej polki na kola 26 cali, na 9mm oski i z prosta rura 1 1/8 cala?

Nie wiem ale wnoszę, że może być trudno - w zeszłym roku mój kumpel z grupy rowerowej szukał właśnie na 26" i 1 1/8 (nie wiem jaka oś) - skończyło się zakupem bombera i wymianą bebechów (serwis i części do tego są). Śmiga jak ta lala ;)

Może tylko poszukałbym Foxa z grubszymi lagami 36

Ale w sumie to zależy od Twojej wagi

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tak - u Foxa z 1 1/8? Tu chyba były jeszcze lagi 32

http://www.ridefox.com/fox_tech_center/owners_manuals/013/Content/Forks/32/2013FLOAT26_32.html

 

Z aplikacji allegro nie mam jak wkleić wiec nr aukcji 6266644802

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O paczpan. Na telefonie szukam - między marchewka a kotletem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie szybciej i prościej zmienić piastę, żeby nie było problemu ze znalezieniem amorka?

 

No wlasnie bede musial swoj plan skorygowac, piaste mam I9 wiec tylko zmienie koncowki na osce i bede mial przednie kolo kompatybilne z 15mm. Ale z tego co widzialem na roznych stronach to Fox juz nie robi 1 1/8 cala rury sterowej nawet na oske 15mm, lagi 34mm mi kompletnie starczaja. Zreszta tak jak i mostek/kiera 26.4mm. Wyglada na to ze kupuje uzywke Fox Float 150mm RLC FIT kashima na oske 15mm.

 

Czuje sie coraz bardziej wyrolowany przez przemysl rowerowy... te 24 lata temu bylo jednak zupelnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

piaste mam I9 wiec tylko zmienie koncowki na osce i bede mial przednie kolo kompatybilne z 15mm

A, no to tym bardziej. :)

 

34 z prostą faktycznie nie ma, ale 36 są dostępne w wersji 26" z prostą rurą sterową i pod 15 mm, choć obrazek na to nie wskazuje: http://www.ridefox.com/2016/product.php?m=bike&t=forks&p=36121 i tutaj ten sam widelec z opisem w sklepie: http://www.probikesupply.com/2017-fox-float-36-160-hsc-lsc-fit-26-15tax100-straight-steerer-matte-black-37mm-kashima-factory-fork/#.V2bsbfmLSUk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie :) Jedyne co mnie boli to szyja, bo pozycja pochylona 60^ a glowa skierowana na wprost.

Ktoś tutaj polecał siodełko SELLE ROYAL MODERATE AVENUE które kupiłem i zamontowałem.

Chciałbym mu bardzo podziękować, jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie stery to archeologia. W Foxie może być 1,5 albo 1,125

Panie, przecież 1,125 to właśnie 1,1/8:) 1,1/4 to archeologia chociaż nie zdziwię się jak za rok odkryją to na nowo jako sztywniejsze o 3% i lżejsze o 4%

Co do sztywnych osi to warto jednak się przesiąść, sztywne osie to jeden z najbardziej udanych elementów rowerowej ewolucji. Jest sztywno i koniec problemów z regulacją zacisku przy każdym ściągnięciu koła. Jak masz możliwość konwersji piasty to się nie zastanawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wszystko dobrze pojdzie to w ten weekend bede smigal z nowym amorze - chyba ze sie przesylka opozni. Szczerze to nigdy nie mialem problemow z tradycyjnymi zaciskami. Co do sztywnosci to jedyne co mi przeszkadzalo to amor 130mm z 32mm goleniami, czuc bylo ze sie odksztalca, a na 34mm wszystko mi gra. Wkurzajace jest podejscie producentow - ze mi wybor narzucaja, ale coz takie czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Uderzył mnie pedał.

 

Podobno sport to zdrowie. Zaplanowana na wczoraj wycieczka rowerowa zakończyła się już pod domem. Podczas próby zapakowania roweru na dach, ześlizgnął się rozwalając metalowy pedał pod oczodołem. W konsekwencji na twarzy został mi odblask oraz dwa nacięcia wymagające szycia. O wczorajszej przygodzie przypomina mi dziś podbite oko. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...