Skocz do zawartości

Odzyskano skradzione Subaru WRX - Warszawa


Stf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No, widzę znajome okolice ;) Warsztat tuningowy u Zientary znany jest w okolicy jako chyba najlepszy (widać to chociażby po furach jakie tam stoją...) Przejeżdżam tamtędy po kilkanaście razy dziennie i trochę żałuję, że ta sytuacja mnie ominęła :) A wiecie może, czy ten paser mieszkał w Wołominie? Bo ja po tym mieście robię dziennie ok. 100 km i jestem bardzo wyczulony na wszelkie Subarki i jakoś nie mogę sobie przypomnieć, żebym taką kiedykolwiek u nas widział.

 

Może te auto było przykitrane gdzieś na kilka miesięcy i dopiero teraz pojawiło się na wołomińskich drogach? I kolejna kwestia jaka mnie zastanawia, skąd miał nasze rejestracje. Czy ukradzione z jakiegoś porzuconego auta, czy znalezione podczas niedawnej powodzi (rejestracji pływało bardzo dużo), czy na tyle podrobili dokumenty, że udało im się normalnie zarejestrować auto w WK?

 

Cieszę się, że autko ponownie trafiło do właścicielki i jednocześnie zasmuca mnie ta cała sytuacja. Jak to jest w tym kraju, że można ukraść komuś bardzo charakterystyczne auto na Ochocie, po czym jeździć sobie nim bezkarnie w pobliskim Wołominie?

 

Ktoś wspomniał, że wołomińska policja jest bardzo dobra. Otóż jest tak ''dobra'', że jak jeździłem moim starym, wysłużonym Legacy to nasza ''dochodzeniówka'', czy jakieś inne krawężniki zatrzymywały mnie dosłownie co kilka dni i prawie za każdym razem miałem gruntowne fiskanie samochodu i dokumentów. Wystarczyło, że przejechałem się wieczorem, albo zatrzymałem w ciemnym miejscu. Od razu pojawiała się ''władza'' i nie byli uprzejmi...Głównie dlatego sprzedałem Legacy, bo było zbyt charakterystyczne. Po co ja o tym piszę? Żebyście mieli świadomość, że w naszym pomafijnym mieście wystarczy się krzywo spojrzeć, żeby mieć na pieńku z policją, a co dopiero jeździć kradzionym wozem na przebitych numerach. Dziwię się, ze przy takiej ingerencji w ruch wołomiński ten paser nie był jeszcze zatrzymany przez panów z bordowego peugeota 307 do ''rutynowej'' kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki dla właściciela

 

zamieszanie napisał(a):

poręczenie majatkowe w kwocie 20kPLN - aż żal d... ściska :(

 

 

I to jest w tym wszystkim najgorsze i skandal w biały dzień :idea: , recydywa i dostaje dozór policyjny i 20k poręczenia, które pewnie on albo jego kompan ukradną, ja bym [moderator czuwa] rękę obciął na pniaku , na środku starego miasta w warszawie o 12.00 w południe :roll:

 

 

 

Mam taki dyskomfort że jestem świadkiem i oskarżycielem posiłkowym w podobnej sprawie (80 skradzionych pojazdów). Z tym że grupę wsadzili (w tym małżeństwo sprzedające wałki) po dwóch latach od rozpoczęcia dochodzenia, najśmieszniejsze jest to że wcale się nie ukrywali. Mieszkali w tych samych miejscowościach (pozdrawiam Płock). Sprawa rozpoczęła się po kolejnych dwóch latach od ujęcia przestępców. Na spotkaniu dla świadków w Sądzie Rejonowym w grudniu 2010 na którym omawiano przebieg postępowania oraz ustanawianie terminów przesłuchań adwokat jednego z "oskarżonych" jawnie się nam śmiał w oczy że za miesiąc wyjdzie na wolność i będzie odpowiadał z wolnej stopy. I stało się od wiosny wszyscy w tym jednym postępowaniu (a jest ich kilka w całej Polsce) odpowiadają z wolnej stopy :!: :!: :!:, gdyż za takie wykroczenia sankcja nie może dłużej trwać wyjaśniał prokurator. Na jednym z ostatnich posiedzeń wystąpili z wnioskami o zmniejszenie poręczenia z powodów zdrowotnych ich rodzin, szok.

 

Zdziwili byście się jak dużo samochodów nie jest rozbieranych a tylko ma przebite numery, dodatkowo większość nich jest kradziona i wprowadzona do obiegu na rynku Polskim. Zwracajcie uwagę przy zakupie nie na numery wybite na nadwoziu a wszelkie ukryte papierowe kartki z Vin-ami. Szczególnie uczulcie się na kartkę na podszybiu czy nie jest niechlujnie zaokrąglona np. w VW, dodatkowo jeśli jest oryginalna szyba a widać że klej wychodzi poza obrys szyby zwróćcie na to szczególną uwagę :!:

 

Jeszcze raz gratuluje właścicielowi, za baczny w serwis i szybko działającą Policję.

 

ps. do właściciela

Złóż wniosek do prokuratury o występowanie w charakterze oskarżyciela posiłkowego :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat tuningowy u Zientary

 

oj chyba nie.

 

Nie wiem dokładnie, czy to się tak nazywa, ale ten warsztat jest na terenie Stacji Kontroli Pojazdów Jana Zientary. Dam sobie rękę uciąć ;) Dalej widać przecież stację benzynową ''P'', przez którą ucieka ten facet skradzionym Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Podejrzewam,ze to wyrok tymczasowy, bo pewnie nie byli mu w stanie udowodnic, ze to on na prawde ukradl.

 

Than musze Cie zmartwic - nie ma czegos takiego jak "wyrok tymczasowy" :mrgreen::P

 

wg. mnie, gdyby nie to ze byl juz notowany za podobne przestepstwa to nawet dozoru by nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imgw, ale chodzilo mi o to, ze przeciez moga mu potem jeszcze wklepac za cos innego, czyz nie? :)

 

TJ, żaden wyrok tymczasowy :idea: - na razie toczy się postępowanie przygotowawcze, które zakończy się (miejmy nadzieję) wniesieniem aktu oskarżenia do sądu. I dopiero na zakończenie procesu zostanie wydany wyrok skazujący za to przestępstwo (również miejmy nadzieję) i ewentualnie za jakieś inne, które zostaną sprawcy udowodnione w toku procesu. Natomiast dozór policyjny i poręczenie majątkowe to środki zapobiegawcze. To tak w skrócie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafcio78, ano to o to mi chodziło, że po prostu prawdopodobnie na tym nie koniec ;) (byłem prawie pięc lat z prawniczką, ale jak widać niewiele mi to dało :mrgreen: )

 

a ona wiedziala wtedy, ze uwodzi prawie nieletnich :?: :twisted: (wnioskuje odliczajac te piec lat a ona jako prawniczka musiala byc kolo 30 ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...