Skocz do zawartości

Forester MY'11


mazzurek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

to ciągle castrol a nie lotos jest preferowany?

 

Zależy od ASO tzn. z kim mają umowa ostatnio przy wymianie oleju był Castrol SLX bo inny się skończył :-). W przyszłym tygodniu przegląd 45kkm, zastanawiam się czy by pana Andrzeja nie odwidzieć przynajmniej jest jakiś wybór jeśli chodzi o olej ...

 

Jak chcesz mieć olej jaki chcesz, to przywieź go sobie w bańce na przegląd (oczywiście w oryginalnym opakowaniu, nie bańce po mleku). Ważne żeby parametry oleju były zgodne z instrukcją Twojego samochodu to nikt się nie przyczepi. Ja zawsze przywożę sobie Mobila i nikt nie miał nigdy o to pretensji. Przy okazji jeszcze parę złotych zaoszczędzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć olej jaki chcesz, to przywieź go sobie w bańce na przegląd (oczywiście w oryginalnym opakowaniu, nie bańce po mleku). Ważne żeby parametry oleju były zgodne z instrukcją Twojego samochodu to nikt się nie przyczepi. Ja zawsze przywożę sobie Mobila i nikt nie miał nigdy o to pretensji. Przy okazji jeszcze parę złotych zaoszczędzisz.

 

Jest to jakieś wyjście. Z drugiej strony wolałbym mieć wybór w ASO prościej i szybciej (może trochę drożej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony wolałbym mieć wybór w ASO prościej i szybciej (może trochę drożej).

 

do diesla mamy do wyboru dwie firmy na literę M.......polecam tą z C3.... :wink: i jedną na literę L.....też zalecaną.....

 

A do benzynowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony wolałbym mieć wybór w ASO prościej i szybciej (może trochę drożej).

 

do diesla mamy do wyboru dwie firmy na literę M.......polecam tą z C3.... :wink: i jedną na literę L.....też zalecaną.....

 

Ale obie firmy na M mają C3 :) To w końcu który wlewać mam u Pana we wtorek? Ten który ma w nazwie mój nick czy ten drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony wolałbym mieć wybór w ASO prościej i szybciej (może trochę drożej).

 

do diesla mamy do wyboru dwie firmy na literę M.......polecam tą z C3.... :wink: i jedną na literę L.....też zalecaną.....

 

A do benzynowego?

 

To samo :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jak wiadomo, FHI zaleca do Forestera 2011 olej 0w20. Wiadomo też, że Lotos wyprodukował taki olej (z zaleceniem do Subaru właśnie). Postanowiłem zmienić olej, zadzwoniłem do mojego ASO - i uzyskałem informację, że nie mają takiego oleju, nie zamierzają mieć, a zalewają 5W30, bo taki jest wg nich prawidłowy. Żeby było ciekawiej, nie zalewają Quazarem S, lecz F (co kilku forumowiczów uznało za słuszne posunięcie). Proszę o wyjaśnienie tej dziwacznej sytuacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej 5W30 wg. dyrektywy SIP jest dopuszczony jako alternatywny olej. Odnośnie Quazara S lub F nie wypowiadam się, ponieważ nie posiadam stosownej wiedzy w tym temacie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wiem, że temat stary, ale mam pytanie jeśli chodzi o zmiany w zawieszeniu. W dwóch innych wątkach można znaleźć takie informacje:

http://www.forum.sub...08/#entry998126

Forester MY 08 miał stosunkowo miękkie zawieszenie. W modelu 10 wprowadzono pewne zmiany - samochód stał się bardziej "sztywny".

O ile dobrze pamiętam zmieniono właśnie charakterystykę amortyzatorów oraz stabilizator ( stabilizatory ? ).

http://www.forum.sub...50#entry1666174

Dla MY 10 zmieniona była chrakterystyka amoryzatorów przód i tył, a także sprążyn ( tył ).

W MY 11 zminiona konstrukcja zaworów wewnętrznych w amortyzatorach tył oraz utwardzone poduszki zawieszenia ( rama pomocnicza ) tył.

Jak to się ma do tego co było w Foresterze 2.5 XT MY09 i MY10 (każdy Forester SH z 2008 był MY09 jeśli się nie mylę) ? W 2011 roku 2.5XT już niestety nie był oferowany.

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ekspresową odpowiedź :)

Wydawało mi się, że Forester 2.5XT był także dostępny jako MY10 (http://subaru.pl/10forester.html), czyli z tego wynika, że był tylko MY09.

W takim razie zmieniam pytanie czy zawieszenie w 2.5XT MY09 jest twardsze niż w pozostałych Foresterach? Jeśli tak to jak wypada to zawieszenie w porównaniu do tego w zmodernizowanym MY10 i MY11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Dziękuję za ekspresową odpowiedź

Przepraszam - to przypadek ( akurat po dłuzszej nieobecności czytałem Forum :) )

Musiałbym sprawdzić dane sprężyn / amortyzatorów.

Generalnie w pierwszej wersji specyfikacji zawieszenia zarówno N/A jak i XT były zestrojone raczej komfortowo.

Dopiero kolejne zmiany dały bardziej usportowiony charakter.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wstrzymania sprzedaży 2.5XT. W tym wątku z 2010 roku o wycofaniu m.in. 2.5XT http://www.forum.sub...pl/#entry976791 Dyrekcja napisała:

Ostatnim miesiącem produkcji Forstera 2.5 XT dla nas będzie sierpień ( = ostatnie zamówienia produkcyjne na początku przyszłego tygodnia)

Z czego wynika, że Forestera 2.5XT MY10 jeszcze można było kupić, czy może to był 2.5XT MY09 sprzedawany w 2010 roku (?). Dużo tych aut sprzedało się w 2009 i 2010 roku ? Bo w 2008 z tego co pisała Dyrekcja było ich, aż 143 (http://www.forum.sub...ku/#entry678755), ale nie wiem czy to nie suma dla II i III generacji).

ps. oczywiście pytania z czystej ciekawości no i częściowo związane z poszukiwaniami SIP'owego Forestera wśród aut używanych

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...