Skocz do zawartości

Forester MY'11


mazzurek

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani!

 

W "Pytaniach do Dyrekcji" jeden z najbardziej znanych i chyba szanowanych dilerów Subaru Andrzej Koper podaje, że do utrzymania gwarancji wymagane jest stosowanie oleju danej firmy a nie danej klasy, Dyrekcja milczy, sam już nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dyrekcja milczy, sam już nie wiem co o tym myśleć.

 

Proponuje przeczytac watek jeszcze raz...... :mrgreen:

 

Szczególnie na temat uzależnień gwarancji od producenta oleju a nie jego parametrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie na temat uzależnień gwarancji od producenta oleju a nie jego parametrów?

 

...... :?: ..jakich parametrow :?: bo wydaje mi sie , że Quazar nie dysponuje takim olejem.....0w20 a jezeli bedzie dysponowal to byc moze beda to bardzo dobre parametry..

 

 

zapytam, czy pierwsza dostawa Forków MY2011 już przypłynęła

 

2.0 benz. tak i w zasadzie wiekszosc sprzedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to naprawdę jest możliwe, że gwarancja zależy od producenta oleju, a nie jego parametrów?

 

tak jest np. z olejem do 5AT...( chyba Castrol )....wszystko jest mozliwe .....

 

no a co tu jest napisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to naprawdę jest możliwe, że gwarancja zależy od producenta oleju, a nie jego parametrów?

 

tak jest np. z olejem do 5AT...( chyba Castrol )....wszystko jest mozliwe .....

 

no a co tu jest napisane?

 

no......to co jest :wink: ....jak wleje Pan inny olej niż konkretnie ten (polecony przez producenta :idea: ) to popsuje Pan skrzynię i straci gwarancję na nią.......ale oczywiscie jako własciciel auta moze Pan tak zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie wiem czy było to wyjaśniane ale Forester MY11 w instrukcji ma wpisane jako zalecany olej 5W30 i takim jest zalewany u Pana Andrzeja, co wnioskuję po otrzymanym wraz z samochodem olejem lotos quazar 5W30. Pozostaje to w sprzeczności z prezentowanymi wcześniej stanowiskiem, że tylko 0W20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pierwsze wrażenia z jazdy... :?:

 

Super. Wreszcie znajomy dźwięk silnika (po co radio w tym modelu :-)?). W stosunku do mojego poprzedniego wolnegossaka 158 KM zauważalnie lepsza elastyczność i dobrze zestrojone zawieszenie - plomby nie wypadają, dobrze wybiera nierówności, a na zakrętach nie buja. To tyle po pierwszych 300 km.

I na koniec podziękowanie za sprawne sfinalizowanie zakupu auta oraz informacja, że puki co to nie mam dyskomfortu pozakupowego, co tylko dobrze świadczy o marce auta i jego dealerze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była informacja importera o dopuszczeniu 5W30

Bez obaw o emisję tym razem :idea: :?: bo palić/emitować mniej na Quazarze S 5W-30 nie będzie niż na 0W-20... :roll: Oby te wspaniałe osiągi nie ucierpiały jeśli silnik rzeczywiście zaprojektowany pod 0W-20 a zwiększymy lepkość oleju o ~50% :roll: Inna sprawa, że w US (nie wiem jak w EU) wymagana w manualu norma jakościowa dla oleju w silniku FB to min. API SM a najlepiej API SN, których to norm Quazar S nie spełnia :idea: oczywiście na gwarancji to "sprawa" Gwaranta - poza ewentualnie wyższym spalaniem uderzającym w kieszeń klienta... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat oleju się robi ciekawy. Z tego co można wywnioskować z tego wątku FHI do nowego silnika 2.0 benzyna zaleca olej 0W20, tymczasem SIP w instrukcji pisze iż zalecany jest olej 5W30. Wygląda więc, że z Japonii przypływają samochody zalane 0W20 a w Polsce przy wymianach mają być zalewane 5W30.

Pytanie na czy powyższe ma jakieś racjonalne uzasadnienie techniczne czy wynika wyłącznie z sojuszu strategicznego SIP z LOTOSEM i faktem, że Lotos nie posiada w ofercie oleju 0W20.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście na gwarancji to "sprawa" Gwaranta - poza ewentualnie wyższym spalaniem uderzającym w kieszeń klienta...

i w związku z tym 8) .....co proponujesz.... :?: :P

.. mieć na półce 0W-20 :idea: i oficjalnie zezwalać na zalewanie takim olejem :wink: aby nikt nie "musiał" dzielić losu mojego służbowozu spasowanego pod 0W-20 a zalanego ze względów ekonomicznych finalnie tańszym 5W-30 (choć bywało znacznie gorzej :twisted: ) na którym nie da się osiągnąć (bez ulepszaczy oleju* ale to inna historia.. :roll: ) ani kultury pracy ani osiągów (w tym spalania) ani poziomu zużycia silnika uzyskiwanych na 0W-20 :|

 

* dodatek olejowy, którego ja użyłem występuje również w oficjalnej legalnej dystrybucji SOA :idea: :wink:

 

-- 13 wrz 2011, o 21:31 --

 

SIP w instrukcji pisze iż zalecany jest olej 5W30

kwestia tłumaczenia manuala na PL :idea::mrgreen:

 

z Japonii przypływają samochody zalane 0W20

tak, resztę już chyba wiesz :idea: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej norweskiej instrukcji

do MY11 z silnikiem FB :idea: :?:

 

-- 13 wrz 2011, o 22:18 --

 

"Akurat wczoraj spędziłem upojny wieczór z ekipą m.in. testującą oleje .......... to co opowiadali nt. Castrola SLX ......... nie nadaje się do przytoczenia na Forum"

 

to jaki olej mam zalać po ww. Castrolu?

to tu trochę OT (jest wątek od tych spraw a nawet oddzielny dla SBD :roll: ) ale najlepiej zacznij od płukanki :idea::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

W ofercie LOTOS pojawił się olej 0W20. W związku z tym jestem ciekawy, czy manualu forestera 2011 benz. wprowadzone zostaną zmiany i zacznie zalecać się właśnie taki olej (0W20 figuruje na korku wlewu oleju) a nie jak dotąd olej 5W30?!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
to ciągle castrol a nie lotos jest preferowany?

 

Zależy od ASO tzn. z kim mają umowa ostatnio przy wymianie oleju był Castrol SLX bo inny się skończył :-). W przyszłym tygodniu przegląd 45kkm, zastanawiam się czy by pana Andrzeja nie odwidzieć przynajmniej jest jakiś wybór jeśli chodzi o olej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...