Jump to content

Zbylut

Nowy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

About Zbylut

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  z górki
 • Auto
  Forester

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. We Włoszech czy Austrii podobnie. Taki Outback jest trochę zawalidrogą - sprawdzone.
 2. Będąc ostatnio w serwisie zasiadłem na 5 minut do nowego Outbacka. Nie zauważyłem tego skoku jakościowego, który dostrzegli niektórzy forumowicze - tu coś ładnie spasowane, a w innym miejscu telepie się i rusza. Kierownica - ładna i funkcjonalna, ale skóra jakaś taka twarda i sucha - w Foresterze 2011 jest przyjemniejsza. A "szybka" osłaniająca centralny wyświetlacz - na miarę foresterowej szmatki. Ale ogólnie ładne auto, brałbym.
 3. ...zapisane u ubezpieczyciela. I wszystko inne, co uzna za zabezpieczenie, choćby łańcuch na kierownicy i lewarku.
 4. Głupoty piszesz Tiger, popieram zdanie Lookasha. Mamy prawo oczekiwać od agenta, że potraktuje nas fachowo i nie oszuka. Ja to widzę tak - przychodzimy do agenta i mówimy co mamy (ISR2). I oczekuję takich odpowiedzi: 1. Znam system, jest w naszej bazie, uznajemy go za zabezpieczenie, wpiszemy go do umowy 2. Znam system, na specjalnych warunkach, (np. dla klientów Subaru) uznajemy go za zabezpieczenie, wpiszemy to do umowy 3. Znam system, niestety nie uznajemy go za zabezpieczenie 4. Nie znam systemu Pytanie (do prawników) - co robić, gdy auto ukradną, a ubezpieczyciel odmówi wypłaty - mowa o przypadku nr 1 lub 2. Czy agent odpowiada za błędnie wystawioną polisę? A Keratronik to nie firma ubezpieczeniowa, wiec nie rozumiem, dlaczego niektórzy domagają się odpowiedzi, czy to jest zabezpieczenie do polisy. Nie do nich pytanie.
 5. Witam Forester 2011, 2.0 automat (nowy silnik). Przy przebiegu około 60 tys. - nieduży wyciek z silnika (pokrywa rozrządu czy gdzieś w okolicy). Naprawa jeszcze na gwarancji. Zapytałem o koszt naprawy poza gwarancją - około 2 tys. netto.
 6. Zwyczaj zwyczajem - na mojej polisie nie jest napisane, że działa tylko w kraju. Jeśli jest inaczej - czy to nie oszustwo? Skoro brakuje mi zabezpieczeń - nie powinna zostać zawarta.
 7. No to inaczej - ów przedstawiciel zapewne dobrze zna system ISR i jego ograniczenia, skoro wykorzystuje go jako drugie zabezpieczenie. A jeśli nie, to teoretycznie powinien sprawdzić, co to jest, jak działa, i czy jest zamontowane w samochodzie. Więc skoro uznał, że jest to odpowiednie zabezpieczenie, to czy polisa nie jest ważna również poza granicami kraju? Nie zauważyłem żadnego dopisku - ważne tylko na terenie RP. Pieczątka jest, podpis jest, druk orginalny jest - ktoś chyba bierze za to odpowiedzilność?
 8. Witam Ubezpieczając swój samochód wypytałem o to przedstawiciela PZU urzędującego w salonie - oznajmił, że osoby kupujące nowy samochód mają ubezpieczenie na specjalnych zasadach i niedziałanie ISR poza granicami kraju nie ma znaczenia. Może jest tu ktoś z ubezpieczalni, kto to potwierdzi? (lub zaprzeczy). Chętnie poznam stanowisko Dyrekcji, która bada sprawę - w końcu to ubezpieczyciel, który działa na "jej" terenie.
 9. Zbylut

  jazda zima AWD

  Witam A jak jest z jazdą po śliskim ze skrzynią AT w trybie "D" oraz "sport"? Czy jest jakaś różnica w napędzie poszczególnych osi pomiędzy tymi trybami? (forester 2011 AT)
 10. Witam Jak wiadomo, FHI zaleca do Forestera 2011 olej 0w20. Wiadomo też, że Lotos wyprodukował taki olej (z zaleceniem do Subaru właśnie). Postanowiłem zmienić olej, zadzwoniłem do mojego ASO - i uzyskałem informację, że nie mają takiego oleju, nie zamierzają mieć, a zalewają 5W30, bo taki jest wg nich prawidłowy. Żeby było ciekawiej, nie zalewają Quazarem S, lecz F (co kilku forumowiczów uznało za słuszne posunięcie). Proszę o wyjaśnienie tej dziwacznej sytuacji. Pozdrawiam
 11. A ja przejechałem w Turcji kilka tysięcy kilometrów (bez wjeżdżania do centrum Stambułu) i mam inne doświadczenia - było całkiem kulturalnie i bezpiecznie. Policja się nie pęta ani nie suszy, drogi zazwyczaj dobre, ogólnie lepiej niż w Rumunii czy Bułgarii.
 12. Witam wszystkich. Forum czytam od dawna, przyszedł czas coś napisać. Zbylut
×
×
 • Create New...