Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem ile w tym prawdy, ale doczytałem że dziennikarze RTL w relacji z wyścigu, naśmiewali się z Roberta że po wyjściu z bolidu był spocony jak niewiadomo kto :evil: a któryś z szefów BMW po wyścigu wypowiadał się w większości o jeździe Nicka a o Kubicy prawie nic nie wspomniał...

i dlatego tym większa pociecha z Roberta! :mrgreen: :smile:

Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie jakie jest 11 przykazanie? : NIE KOMBINUJ. tak więc szefowstwo nie zakombinowalo dzisiaj i super wynik (co prawda kilka czynników pomogło...). Niemiaszki jak widać kipią z zazdrości :twisted:

 

Jak widać po opasce Roberta na ręce mamy nie jednego WRC fana

prawdopodobnie jest to opaska RB WRC wspierająca Richard Burns Fundation. da się ją kupić za 15zł i cały zysk dla fundacji. jedna jedzie do mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Robert :!: .. Wyścig super :!: ... radość z drugiego miejsca ogromna..

i dlatego mimo świątecznego śniadania czekałem na przekaz z konferencji prasowej... no i nie doczekałem...

czy tylko mnie ten Dowbor tak drażni :?: :evil:

 

Mnie też drażni ten "expert" od wyścigów :twisted: Ciekawe czy choćby 3 lata temu wiedział kto to jest Kubica i World Series Formula Renault >???

Najlepsze było pytanie o ten dym przy odkręcaniu koła przy pit-stopie Hamiltona :mrgreen: Mój 5-letni syn wie dlaczego się tak kurzy, jak się pneumatykiem koło odkręca :mrgreen:

 

Massie rzeczywiście dzisiaj by się S-AWD przydało.... :mrgreen:

 

Dziękuję ci Robercie za Wesołe Święta Wielkanocne :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziennikarze RTL w relacji z wyścigu, naśmiewali się z Roberta że po wyjściu z bolidu był spocony jak niewiadomo kto :evil:

 

No coż - no comments - dodam tylko, że w którymś komunikacie prasowy napomknięto, że Robert był "trochę chory" więc tym większy szacun dla niego za wytrzymałość w takich warunkach.

Poza tym po Robercie najwyraźniej było widać zmęczenie bo Kimi i Heiki mają krótkie włosy ;-)

 

da się ją kupić za 15zł i cały zysk dla fundacji. jedna jedzie do mnie :)

O - już są ? Mieli mi stuknąć maila jak już będą bo jak ostatnio chciałem zamówić to nie było :/

 

Mój 5-letni syn wie dlaczego się tak kurzy, jak się pneumatykiem koło odkręca :mrgreen:

ZTCP w F1 używa się kluczy elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby było gdyby lunęło deszczem i zaczęły się jaja na torze...safety cary itd. - no ale zostawmy gdybanie.

 

O to się obawiałem - przed oczami miałem taki scenariusz: dzwon Massy (to się akurat zdarzyło, ale bez SC), SC, Hamilton "odrabia" stratę i zaczynają się jaja... :roll:

 

Ale na szczęście nic takiego się nie stało :).

 

Wynik Roberta - bez komentarza 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bedzie ciekawy rok w F1 !

Widac jak bez kagańca ESP cięzko co poniektórym jest zachować spokój na torze i prawidłowy tor jazdy.O oponach nie wspominając . :mrgreen:

Ciekawie bedzie w deszczu ... :roll:

 

Mam tylko nadzieje ze nikt nie przeszarzuje ......

Oby nikomu nic sie nie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale doczytałem że dziennikarze RTL w relacji z wyścigu, naśmiewali się z Roberta że po wyjściu z bolidu był spocony jak niewiadomo kto

 

specjalnie ogladałem wczoraj wiadomosci wieczorne na RTLu, pokazywali pozytywne obrazki Roberta ściskanego z radości przez szefa Teamu. Sam komentarz był również pozytywny, na końcu Pani dodała informacje o najlepszym czasie okrążenia uzyskanym przez Nicka.

 

Wiadomo że z Niemcami to sie tak sobie lubimy ale nie widze powodu dla robienia szumu.

 

Najlepsze było pytanie o ten dym przy odkręcaniu koła przy pit-stopie Hamiltona

 

lekko sie kocki starły hehe

 

jak Massa wylatywał z toru, pył z kloców również miło opuszczał przednie felgi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

 

jak Massa wylatywał z toru, pył z kloców również miło opuszczał przednie felgi :twisted:

 

Jak komputerek nie steruje hamowaniem silnikiem, to znowu trzeba polegać na heblach :) Na pewno zostały wzmocnione w porównaniu do tych z sezonu 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komputerek nie steruje hamowaniem silnikiem, to znowu trzeba polegać na heblach :) Na pewno zostały wzmocnione w porównaniu do tych z sezonu 2007.

 

Weźcie pod uwagę, że McLaren i Ferrari używają tych dekielków przez co pył z klocków osadza się na osłonie a nie leci w przestrzeń. Stąd te efektowne chmury pyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę, że McLaren i Ferrari używają tych dekielków przez co pył z klocków osadza się na osłonie a nie leci w przestrzeń. Stąd te efektowne chmury pyłu...

 

Jesteś na 100% pewien że używają elektryków, a nie pneumatyków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę, że McLaren i Ferrari używają tych dekielków przez co pył z klocków osadza się na osłonie a nie leci w przestrzeń. Stąd te efektowne chmury pyłu...

 

Jesteś na 100% pewien że używają elektryków, a nie pneumatyków ?

 

A co ma to do dekli na kołach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" światku F1 mówi się, że tayloryzm do pit-stopów wprowadził Michael Schumacher. Wcześniej nikomu specjalnie się nie spieszyło. Kierowcy mieli czas na łyk wody czy wymianę opinii z inżynierami. Dziś pneumatyczne pistolety do odkręcania kół i superszybkie pompy tankujące paliwo sprawiły, że pit-stop zajmuje zaledwie kilka sekund - bardzo cennych sekund, które decydują o zwycięstwie lub przegranej."

za www.sport.pl

 

"Jedna z włoskich firm produkuje pistolety służące do odkręcania i ponownego zamocowywania nakrętek śrub dla prawie wszystkich teamów..() Pistolety muszą być dość solidne, aby wytrzymywać duże siły - podczas dokręcania nakrętek na śruby kół wielkość momentu obrotowego przekracza 678 Nm... () Pistolety działają na zasadzie sprężonego powietrza, przy ciśnieniu 20 bar."
za ABC Formuły 1 (interia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...