Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Octavia RS jezdzilem 2 lata. Testowalem najrozniejsze samochody... Golf R, Subaru STI, Forester, Audi S4, BMW 3, CKlase, Mazda 6 itd... Czesc nowki a czesc uzywki.

Nie zlicze ich juz nawet.

Foka okazala sie najlepszym konpromisem miedzy osiagami a portfelem :) i ma 5 lat gwarancji :)

Edytowane przez Pyzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja osobiście ostrzę sobie zęby na Fiestę ST jako trzecie autko w rodzinie

 

 

Ostrz ostrz , to jeden z najlepszych moich zakupow motoryzacyjnych ostatnich lat.Osobisice stawiem ten samochod wyzej pod wzgledem rajdy z jazdy niz STI GD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez testowalem :) tylko za porownywalnie wyposazonego musialbym dac ok 8k€ wiecej. Na Forda sa w DE rabaty rzedu 22% :)

A co słyszałeś (a może też jeździłeś) Alfa Gulietta Quadrivoglio Verde? 240 KM, 6,6 s do setki, skrzynia TCT... Edytowane przez piotruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Leonem Cuprą ktoś jeździł bo ciekawy jestem tego auta zwłaszcza w kombi ?

Miałem okazję przetestować, co prawda krótko, 280 KM z manualną skrzynią.

Silnik mocny, trakcja na suchym bardzo dobra, nieźle trzyma w zakręcie, na mokrym nie było kiedy.

Materiały w środku gorsze od Golfa i chyba też od Octavi.

Według mnie super cena za te osiągi, ale niczym mnie ten samochód  nie uwiódł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia RS jezdzilem 2 lata. Testowalem najrozniejsze samochody... Golf R, Subaru STI, Forester, Audi S4, BMW 3, CKlase, Mazda 6 itd... Czesc nowki a czesc uzywki.

Nie zlicze ich juz nawet.

Foka okazala sie najlepszym konpromisem miedzy osiagami a portfelem :) i ma 5 lat gwarancji :)

Nie chciałeś czekać na Rke variant ? Zawsze to AWD.......

Moze nie HOT hatch ale jak dla mnie mistrz z wyglądu plus 600km z R

 

post-1135-0-01783600-1431545136_thumb.jpg

post-1135-0-43126600-1431545147_thumb.jpg

post-1135-0-15421400-1431545157_thumb.jpg

post-1135-0-23180800-1431545169_thumb.jpg

post-1135-0-06408600-1431545187_thumb.jpg

post-1135-0-66089600-1431545198_thumb.jpg

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rka Variant po rabatach bedzie w okolicy 44k€ z tym wyposazeniem ktore mam w Fordzie :) w DE na Rke mozna max 8% rabatu wyciagnac...

To jak to jest z tymi cenami Golfów R w Niemczech? Jeden z znanych forumowiczów zarzekał się że w rzeczywistości te auta kosztują powyżej 50k 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem dlaczego towarzystwo sie tu tak na temat R-ki nakreca ,i podnieca ,  siedziałem w tym , dotykałem , ogladalem top wersje w team-e VW gdzie przywozą naprawdę full wersje , i szczerze bylem mocno zdegustowany … szczegolnie wygladem , w srodku tez mnie niczym szczególnym nie ujął , o technice sie nie wypowiadam . 

Focus ST , moim zdaniem , bije na głowe VW , z zewnatrz tez jest naprawdę ładny , może nie tak agresywny jak FOCUS RS MKII , ale jednak, golf jest słaby podobniie jak RS3 , czy leon cupra fr 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt sie nie podnieca ale u mnie Rka jest odprawie 30% tańsza niz STI to tak jak by w polskich warunkach kosztowała 120-130K co jest mega atrakcyjna cena w stosunku do osiągów i tego co oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem dlaczego towarzystwo sie tu tak na temat R-ki nakreca ,i podnieca , siedziałem w tym , dotykałem , ogladalem top wersje w team-e VW gdzie przywozą naprawdę full wersje , i szczerze bylem mocno zdegustowany … szczegolnie wygladem , w srodku tez mnie niczym szczególnym nie ujął , o technice sie nie wypowiadam .

Focus ST , moim zdaniem , bije na głowe VW , z zewnatrz tez jest naprawdę ładny , może nie tak agresywny jak FOCUS RS MKII , ale jednak, golf jest słaby podobniie jak RS3 , czy leon cupra fr

No zapomnialem o wzgledach estetycznych :) Ford tez mi sie bardziej podoba niz nijakie Golfy :)

 

Rka Variant po rabatach bedzie w okolicy 44k€ z tym wyposazeniem ktore mam w Fordzie :) w DE na Rke mozna max 8% rabatu wyciagnac...

To jak to jest z tymi cenami Golfów R w Niemczech? Jeden z znanych forumowiczów zarzekał się że w rzeczywistości te auta kosztują powyżej 50k

Mialem napisac ze cena 44k€ to cena po rabacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem dlaczego towarzystwo sie tu tak na temat R-ki nakreca ,i podnieca ,  siedziałem w tym , dotykałem , ogladalem top wersje w team-e VW gdzie przywozą naprawdę full wersje , i szczerze bylem mocno zdegustowany … szczegolnie wygladem , w srodku tez mnie niczym szczególnym nie ujął , o technice sie nie wypowiadam . 

Też tego nie rozumiem, ale chyba dlatego bo ma telewizor na środku deski, ze 3 wirtualne tryby jazdy, w automacie wystarczy wciskać gaz i hamulec i już mozesz sie łapać za nowe sti od świateł do świateł (tak można wnioskować po testach dziennikarskich), chyba to tak wszystkich jara... Taki współczesny nowoczesny laptop, każdy by taki chciał... Oprócz fanów STI :yahoo::wub:B)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naprawdę nie rozumiem dlaczego towarzystwo sie tu tak na temat R-ki nakreca ,i podnieca , siedziałem w tym , dotykałem , ogladalem top wersje w team-e VW gdzie przywozą naprawdę full wersje , i szczerze bylem mocno zdegustowany … szczegolnie wygladem , w srodku tez mnie niczym szczególnym nie ujął , o technice sie nie wypowiadam .

Też tego nie rozumiem, ale chyba dlatego bo ma telewizor na środku deski, ze 3 wirtualne tryby jazdy, w automacie wystarczy wciskać gaz i hamulec i już mozesz sie łapać za nowe sti od świateł do świateł (tak można wnioskować po testach dziennikarskich), chyba to tak wszystkich jara... Taki współczesny nowoczesny laptop, każdy by taki chciał... Oprócz fanów STI :yahoo::wub:B)

Dobre podsumowanie Rki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt sie nie podnieca ale u mnie Rka jest odprawie 30% tańsza niz STI to tak jak by w polskich warunkach kosztowała 120-130K co jest mega atrakcyjna cena w stosunku do osiągów i tego co oferuje.

to jest rzeczywiscie mocno atrakcyjna , w Polsce absolutnie nie , zresztą tez porownywałem , i dla mnie kupowanie nijakiego Golfa R , a w tej samej cenie albo taniej STI w wersji TOP , wogole nie było rozmowy …. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naprawdę nie rozumiem dlaczego towarzystwo sie tu tak na temat R-ki nakreca ,i podnieca ,  siedziałem w tym , dotykałem , ogladalem top wersje w team-e VW gdzie przywozą naprawdę full wersje , i szczerze bylem mocno zdegustowany … szczegolnie wygladem , w srodku tez mnie niczym szczególnym nie ujął , o technice sie nie wypowiadam .

 

Też tego nie rozumiem, ale chyba dlatego bo ma telewizor na środku deski, ze 3 wirtualne tryby jazdy, w automacie wystarczy wciskać gaz i hamulec i już mozesz sie łapać za nowe sti od świateł do świateł (tak można wnioskować po testach dziennikarskich), chyba to tak wszystkich jara... Taki współczesny nowoczesny laptop, każdy by taki chciał... Oprócz fanów STI :yahoo::wub:B)

Sa tacy goście jak np: Chris Harris który wiedza czym to sie je i co sie liczy.Jezeli wedle jego opini Rka daje radę to nie mam powodu zeby mu nie wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

o jest rzeczywiscie mocno atrakcyjna , w Polsce absolutnie nie , zresztą tez porownywałem , i dla mnie kupowanie nijakiego Golfa R , a w tej samej cenie albo taniej STI w wersji TOP , wogole nie było rozmowy ….

Ale motor (osiągi) i jego łątwość tuningu to by można zaadaptować do STi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nikt sie nie podnieca ale u mnie Rka jest odprawie 30% tańsza niz STI to tak jak by w polskich warunkach kosztowała 120-130K co jest mega atrakcyjna cena w stosunku do osiągów i tego co oferuje.

 

to jest rzeczywiscie mocno atrakcyjna , w Polsce absolutnie nie , zresztą tez porownywałem , i dla mnie kupowanie nijakiego Golfa R , a w tej samej cenie albo taniej STI w wersji TOP , wogole nie było rozmowy ….

Oczywiście i tez bym wybrał STI w tych warunkach ale wocec 30% różnicy w cenie ciezko przejść obojętnie mimo niejakiego wyglądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tacy goście jak np: Chris Harris

 

nie chce mi sie rozdwajac włosów na czworo , ale na szybko przegladajac google , to nikt szczegolny , a przede wszystkim nikt nie miarodajny :)  , jak mozna łatwo zmanipulować wszelakie testy na przykładzie Laguny i uczestnistwa  wybitnych kierowców 

https://www.youtube.com/watch?v=ypJZUxKvaiY

 

Jakby ktoś nie wiedział , to STI 08 , mialo 3.5 bara w oponach , komentarz chyba zbedny ….. 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naprawdę nie rozumiem dlaczego towarzystwo sie tu tak na temat R-ki nakreca ,i podnieca , siedziałem w tym , dotykałem , ogladalem top wersje w team-e VW gdzie przywozą naprawdę full wersje , i szczerze bylem mocno zdegustowany … szczegolnie wygladem , w srodku tez mnie niczym szczególnym nie ujął , o technice sie nie wypowiadam .

Też tego nie rozumiem, ale chyba dlatego bo ma telewizor na środku deski, ze 3 wirtualne tryby jazdy, w automacie wystarczy wciskać gaz i hamulec i już mozesz sie łapać za nowe sti od świateł do świateł (tak można wnioskować po testach dziennikarskich), chyba to tak wszystkich jara... Taki współczesny nowoczesny laptop, każdy by taki chciał... Oprócz fanów STI :yahoo::wub:B)

Dobre podsumowanie Rki :)

 

Heh nie tylko Rki bo jak dla mnie hot hatche skończyły się na focusie RS mk2 i i clio RS poprzedniej generacji. Dzisiaj wszystkie tego typu auta są takie same, ta sama recepta, takie same silniki, ta sama wszech obecna elektronika :( Moim zdaniem nie o to chodzi w samochodach które genetycznie powinny mieć "charakter". A za przykład robi mi mój znajomy z nor, który po 10 latach użytkowania STI kupił nowego focusa ST 2013 i sprzedał go po roku po czym kupił nowe STI my15, po prostu usportowione kompakty nie mają podejścia do STI, a przyspieszenie 0-100 to nie wszystko ;) takie moje zdanie...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rka Variant po rabatach bedzie w okolicy 44k€ z tym wyposazeniem ktore mam w Fordzie :) w DE na Rke mozna max 8% rabatu wyciagnac...

To jak to jest z tymi cenami Golfów R w Niemczech? Jeden z znanych forumowiczów zarzekał się że w rzeczywistości te auta kosztują powyżej 50k

Co to za tekst rodem z tabloidów? :) "jeden ze znanych forumowiczów" sie nie zarzekał, a jedynie podał linka do oficjalnej strony vw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sa tacy goście jak np: Chris Harris

 

nie chce mi sie rozdwajac włosów na czworo , ale na szybko przegladajac google , to nikt szczegolny , a przede wszystkim nikt nie miarodajny :)  , jak mozna łatwo zmanipulować wszelakie testy na przykładzie Laguny i uczestnistwa  wybitnych kierowców 

https://www.youtube.com/watch?v=ypJZUxKvaiY

 

Jakby ktoś nie wiedział , to STI 08 , mialo 3.5 bara w oponach , komentarz chyba zbedny …..

A co i kogo uwazasza za miarodajne ? Testy w auto swiecie czy automaniaku ? :)

Potrafi jezdzidzic i ocenia samochody pod względem możliwości dynamicznych ,charakteru i radości z jazdy a nie czasów na torze czyli najważniejszych parametrów przynajmniej dla mnie i robi to w bardzo fajny i apetycznie podany sposób wiec nie mam powodów zeby jego zdania nie traktować jako wyznacznik tym bardziej ze jeździłem tez niektórymi samochodami ktore on testował i moje odczucia pokrywały sie z jego opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...