Skocz do zawartości

WRX czy STI - pierwsza Impreza


JeanP

Rekomendowane odpowiedzi

bo skoro połowa części w STi ze względu na swój bardziej sportowy charakter jest dwa razy droższa (zakładam, bo nie znam cen) to wydając wszystkie pieniążki na auto, które może być w gorszym stanie właduję się na finansową minę... przynajmniej jest na to dużo większa szansa niż w przypadku WRX...

 

nasuwa się zatem pytanie czy za 60 tyś to w ogóle pchać się w Sti ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jezdze po Krakowie zremapowanym STI na codzien i bardzo sobie chwale 8) Pali o ok. 2-3 litry wiecej od WRXa 2.5. Ceny czesci trzeba przyjac mniej wiecej 30% drozsze od WRXowych (oczywiscie nie mowimy o ASO, tylko innych serwisach pogwarancyjnych :twisted: ). Jesli natomiast potrzebujesz praktyczne auto na codzien i wyjazdy rodzinne, to raczej WRX kombi lub Foreter 2.5 XT. WRX sedan jest tak samo "praktyczny" jak STI... :P

 

PS Finansowa mina to jest WRX, w którym po miesiącu zaczniesz myśleć o modyfikacjach... ja się opamiętałem po wydaniu około 8 tys... Chyba, że się przejedziesz, uznasz że jest ok i złożysz pisamne oświadczenie podpisane krwią, że nic nie będziesz modował!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dozbierał i kupił Pustaka :arrow: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=15&t=136711

 

no pustak fajny fajny, ale nie przewiduję zwiększenia budżetu póki co :)

 

Jezdze po Krakowie zremapowanym STI na codzien i bardzo sobie chwale 8) Pali o ok. 2-3 litry wiecej od WRXa 2.5. Ceny czesci trzeba przyjac mniej wiecej 30% drozsze od WRXowych (oczywiscie nie mowimy o ASO, tylko innych serwisach pogwarancyjnych :twisted: ). Jesli natomiast potrzebujesz praktyczne auto na codzien i wyjazdy rodzinne, to raczej WRX kombi lub Foreter 2.5 XT. WRX sedan jest tak samo "praktyczny" jak STI... :P

 

PS Finansowa mina to jest WRX, w którym po miesiącu zaczniesz myśleć o modyfikacjach... ja się opamiętałem po wydaniu około 8 tys... Chyba, że się przejedziesz, uznasz że jest ok i złożysz pisamne oświadczenie podpisane krwią, że nic nie będziesz modował!! :wink:

 

musi być impreza i to raczej sedan (Lanosa nie przewiduje), teraz jeżdżę A6 kombi i bagażnika używałem może z 3 razy w ciągu 2 lat, a fotele składałem tylko gdy przewoziłem rowery ;p także z tą praktycznością to nie nalegam ;) Póki co dzieci brak, a charakter mojej pracy sprawia że raczej przesiaduję w mieście.

 

co do modyfikacji, pewnie lekki remap do WRXa trzeby by było zrobić :) ale takie oświadczenie podpiszę dopiero po jazdach próbnych WRXem i Sti :)

 

Orientuje się ktoś czy w Warmińsko Mazurskim są jakieś dobre "serwisy pogwarancyjne" ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadacze Sti mają inne auto do jazdy na co dzień ?

 

Mają, ale tylko dla tego, że moje gospodarstwo domowe liczy więcej niż jedną osobę i nie chcę żeby ktoś mi ciągle przestawiał fotel i lusterka :evil:, a poza tym czasem szkoda odpalać Subaraka, żeby gdzieś podjechać 3km. I tyle.

Dla mnie STi to idealne auto na co dzień. Wymaga wprawdzie wyższego poziomu subaroholizmu, żeby każda zmiana biegu w przykrótkiej skrzyni nie była uciążliwością a radością i każda dziura w jezdni dawała ci poczucie że jedziesz prawdziwym autem a nie głośną puszką na 4 kołach, ale STi to żaden hardkor. Jak tu ktoś, gdzieś napisał to auto sportowe z dużymi walorami użytkowymi.

 

Czy w WRX też się nie składają tylne siedzenia? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeanP, wez tez pod uwage, ze lekki remap to ok. 5000 PLN (wydech+ pompa+remap)...

 

cenna informacja, zapisane :)

 

pozdrowić podziękować

 

Panowie, poważne pytanie....

 

jak tłumaczyliście swoim drugim połówkom, że zakup imprezy nie jest jednoznaczny ze śmiercią w wypadku drogowym... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tłumaczyliście swoim drugim połówkom, że zakup imprezy nie jest jednoznaczny ze śmiercią w wypadku drogowym... ??

 

No fakt :? Już słyszałem od kogoś pytanie, czy kupiłem też ubezpieczenie na życie.

 

Można powiedzieć, np. że Hołek kiedyś powiedział, że wszystkie auta hamują podobnie a jego w sytuacjach ratuje zapas mocy.

Ale nie jestem pewien czy taki argument przemówi :mrgreen:

 

Ja swojej nie musiałem przekonywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Panowie, mieszacie, mieszacie ;p

 

pewnie po przejażdżce będzie mi bliżej do Sti, jednak myśląc racjonalnie powinienem wiedzieć, ile droższe w skali roku jest posiadanie Sti niż Wrx ?

 

Czy posiadacze Sti mają inne auto do jazdy na co dzień ?

racjonalnie myslac to kup Golfa TDI :P

ani STI ani WRX nie jest tani, glownie wydaje sie na paliwo, opony i modyfikacje poza tym WRX sie czesciej psuje szczegolnie skrzynia jak korzystasz z jego osiagow hamulce tez sa slabe i pasowalo by zalozyc takie z STI mysle ze ok 3000zl komplet

ja wychodze z zalozenia ze jak mam za cos placic to ma byc GRUUUBOOO i ponad 300KM

przy oszczednej emeryckiej jezdzie STI i WRX pala podobnie moze 1L jest roznicy

przy upalaniu w obu masz ponad 20 :P

nie wiem moze lepiej kup Audi S4 w w gazie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tłumaczyliście swoim drugim połówkom, że zakup imprezy nie jest jednoznaczny ze śmiercią w wypadku drogowym... ??

 

No fakt :? Już słyszałem od kogoś pytanie, czy kupiłem też ubezpieczenie na życie.

 

Można powiedzieć, np. że Hołek kiedyś powiedział, że wszystkie auta hamują podobnie a jego w sytuacjach ratuje zapas mocy.

Ale nie jestem pewien czy taki argument przemówi :mrgreen:

 

Ja swojej nie musiałem przekonywać.

 

Najlepiej powiedziec tak jak powiedzial moj ojciec do zony swojej gdy dawno temu kupil gieteka:

Kochanie, droga to bardzo niebezpieczne miejsce, nalezy je przebyc jak najszybciej :D:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdą się uczynni Olsztyniacy chętni do pomocy w dokonaniu wyboru ? :D

 

 

Zan polowa grudnia

Karniesz sie moim wrx prawie sti a potem jakims sti I

Latwiej bedzie tobie podjac decyzja

Wczoraj szukalismy caly dzien sti I powiem ci ze jakbym mnial jezdzic po miescie sti powyzej 2006 to chyba by mi sie to niepobobalo

Wg mnie strasznie twardy I tylne amory walily juz przy przebiegu 40000

Ponizej 2006 o niebo lepiej ale wciaz jak dla mnie za twardo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj szukalismy caly dzien sti I powiem ci ze jakbym mnial jezdzic po miescie sti powyzej 2006 to chyba by mi sie to niepobobalo

Wg mnie strasznie twardy I tylne amory walily juz przy przebiegu 40000

Ponizej 2006 o niebo lepiej ale wciaz jak dla mnie za twardo

ja mialem sti 06 przebieg 62 tys i nic nie walilo - jechales dojechanym egzemplarzem

seryjny zawias jest dosc komfortowy a im szybciej jedziesz tym lepiej :P

fotele z STI 06-07 sa najbardziej komfortowe ze wszyskich ale maja tez najslabsze boczne trzymanie

jak ktos szuka komfortu w STI to polecam Lanosa 08< :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież nie będziemy rozmawiać z suchym gardle ;]

 

Znając mozliwości niektórych, to po takich rozmowach może zostać Ci budżet tylko na WRXa i problem sam sie rozwiąże :mrgreen:

 

zawsze mam w pogotowiu dużego czarnego Jacka ;p damy radę :D

 

znajdą się uczynni Olsztyniacy chętni do pomocy w dokonaniu wyboru ? :D

 

 

Zan polowa grudnia

Karniesz sie moim wrx prawie sti a potem jakims sti I

Latwiej bedzie tobie podjac decyzja

Wczoraj szukalismy caly dzien sti I powiem ci ze jakbym mnial jezdzic po miescie sti powyzej 2006 to chyba by mi sie to niepobobalo

Wg mnie strasznie twardy I tylne amory walily juz przy przebiegu 40000

Ponizej 2006 o niebo lepiej ale wciaz jak dla mnie za twardo

 

a dasz pocisnąć ? ;)

nasz Olsztyn to same dziury i koleiny, będzie dupa skakać na sportowej zawieszce STI

na szczęści mnie nie stać na Sti młodszego niż 2004 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Finansowa mina to jest WRX, w którym po miesiącu zaczniesz myśleć o modyfikacjach... ja się opamiętałem po wydaniu około 8 tys...

 

Rekordzistą w tej kwestii jest chyba elberoth, który podliczył niedawno swoje wydatki związane z modyfikacjami WRXa :P. Nie będę Wam psuć zabawy- poszukajcie w "Nielegalu" :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy w Warmińsko Mazurskim są jakieś dobre "serwisy pogwarancyjne" ? ;)

 

W Gietrzwaldzie. :mrgreen:

 

-- 15 lis 2010, o 20:52 --

 

nasz Olsztyn to same dziury i koleiny, będzie dupa skakać na sportowej zawieszce STI

 

Przestanie skakac jak na Barczewo wyjedziesz. :wink:

Zawsze mozecie zrobic pare kontrolnych odcinkow 'Kormorana' w okolicach Ruszajn/Barczewa czy innej Purdy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...