Skocz do zawartości

wkrotce diesel dla subaru


duch_gor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 837
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
eddie_gt4 - a jak wygladaja ceny Evo X na Litwie?

moze przy okazji sprawdz ile za GTRa? :]

e tam, to sa ciemne strony Mocy, nie interesuja mnie... :razz: :mrgreen::lol:

 

na razie nie ma cen ani na GT-R'a, ani na EVOX :neutral:

jak beda, to cos tam skrobne o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie tego silnika, jaki jest w rzeczywistości dźwięk? Słychać, że disel?

 

Z przeczytanych testów (zamieszczanych między innymi w tym wątku) wynika, iż z zewnątrz słychąc normalną prace diesla. Z wnętrzą samochodu to ponoć inna bajka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos w koncu by jakas mp3-ke z dzwiekiem pracujacego i wchodzacego na obroty silnika wrzucil??

 

Coprawda nie wchodzący na obroty, ale zawsze coś. Przeciętny użytkownik w PL nie ma możliwości jazdy tym silnikiem - tylko dziennikarze itp. - chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos w koncu by jakas mp3-ke z dzwiekiem pracujacego i wchodzacego na obroty silnika wrzucil??

 

Coprawda nie wchodzący na obroty, ale zawsze coś. Przeciętny użytkownik w PL nie ma możliwości jazdy tym silnikiem - tylko dziennikarze itp. - chyba.

 

Ja za dwa tygodnie pojade do belfastu na jazde probna, wiec jak sie uda to nagram dzwiek silnika z zewnatrz i w srodku. No i podziele sie wrazeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem w tym wątku (albo przeoczyłem) o pierwszym dieslu boxerze w VW garbusie.

VW Beetle Curiosity

In '51 the Porsche Company produced a four cylinders boxer diesel engine of 1290 cm3 with a Bosch fuel pump, directly derived from the Beetle (see the drawing). This engine boasted the most modern solutions of that era, with the pre-chambers brought to the head (this was only seen again in the diesel engines 25 years after!). Although the prototypes had registered an average consumption of 18/20 km/ per litre and a speed of 100-110 km per hour, after they had covered thousand of kilometers for the tests, Nordhoff decided to drop the idea. The "Diesel Beetle" had the same horse-power as an ordinary Beetle, but it was much slower in acceleration; moreover it vibrated a lot and it was particularly noisy. More details here

diesel.gif

Tutaj jeszcze pełna informacja:

The Diesel Beetle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem w tym wątku (albo przeoczyłem) o pierwszym dieslu boxerze w VW garbusie.

VW Beetle Curiosity

In '51 the Porsche Company produced a four cylinders boxer diesel engine of 1290 cm3 with a Bosch fuel pump, directly derived from the Beetle (see the drawing). This engine boasted the most modern solutions of that era, with the pre-chambers brought to the head (this was only seen again in the diesel engines 25 years after!). Although the prototypes had registered an average consumption of 18/20 km/ per litre and a speed of 100-110 km per hour, after they had covered thousand of kilometers for the tests, Nordhoff decided to drop the idea. The "Diesel Beetle" had the same horse-power as an ordinary Beetle, but it was much slower in acceleration; moreover it vibrated a lot and it was particularly noisy. More details here

Obrazek

Tutaj jeszcze pełna informacja:

The Diesel Beetle

 

 

pisalem o tym w innym watku, ale nie bylo zadnej reakcji na moj post... :roll:

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... start=3050

 

pierwszy na swiecie diesel boxer :?:

 

hmm, wyglada na to, ze nawet i tu Subaru nie jest pionierem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taki poczatkujacy jak ja, wlazi sobie na to forum i czyta, to co czyta, to mu sie kompletnie ulamki nie zgadzaja, czyli wg. forumowej nomenklatury "nie czai osso kaman". Skad tyle nieskrywanej agresji, czy w najlepszym wypadku zajadlej ironii, wzgledem SIPu :?:

 

Zal dupencje sciska, ze za darmo aut nie rozdaja :?: A jak sie wytlumaczy, jak nie przymierzajac przyslowiowy gospodarz cielakowi w rowie, to jak grochem o plyte kartonowo-gipsowa - nie dociera :sad:

 

Niby kurde balans forum fanow i sympatykow marki Subaru (z wszystkimi przyleglosciami), a tu co drugi wieczorowy-doktor-ekonomi-z-miodem-w-uszach-profesor-politologii-cwaniaczek-przeplatany-historykiem-ze-znajomoscia-prawa-unijnego (niepotrzebne skreslic). :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...