Skocz do zawartości

Fajny film wczoraj widziałem, a momenty były?


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Spy/agentka- chciałem mało wymagającego filmu z nutką śmieszności i dostałem lekki film z całą gamą śmiechów- polecam.

 

Survivor z Brosnanem i Jovovich- spodziewałem się czegoś lepszego, ale reasumując nie był, aż taki zły, polecam na nudny wieczór jak najbardziej, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowy Woody Allen,ale tym razem o lekkim zabarwieniu kryminalnym.Początkowo film trochę się ciągnie i jest przewidywalny,ale im dalej tym sprawy przybierają dość nieoczekiwany obrót i wtedy film zaczyna wciągać coraz mocniej.Typowe dla Allena dialogi,refleksje i rozterki egzystencjalne bohaterów a we wszystko oczywiście wplecione sprawy seksu i alkowy dookoła których przecież kręci się nasz Świat.Fajne zdjęcia i krajobrazy.

 

Jedno jest pewne,idąc na ten film dostałem to czego oczekiwałem,czyli rozrywki intelektualnej bez komputerowej napierdzielanki,tematy zmuszające do refleksji plus kilka niespodzianek.

Warto było znowu zapomnieć o Bożym Świecie i wejść w Świat Woodyego Allena.

No i świetna gra aktorów.

 

PS.z pominięciem faktu,że główna bohaterka powinna jak najszybciej udać się do logopedy,takiego seplenienia dawno już nie słyszałem :P

 

No wreszcie udało mi się obejrzeć. 

Masz rację Stachu, Allen był obecny w kilku postaciach... no właśnie dialogi i postaci niosą ten film. Kilka z nich było mistrzowsko odegranych. 

Jednak nie jest to dzieło, wrócę do tego filmu, ale w którejś tam kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz do wieczności (swoją drogą kolejna perła tłumaczeń - Self less) - można obejrzeć. Szału nie robi, ale jedno popołudnie można poświęcić. Mam wrażenie, że twórcy nie mogli się zdecydować, czy film ma być bardziej sentymentalny, czy bardziej sensacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Młodość".... genialna kontynuacja "Wielkiego Piękna". Nie dosłowna, film ma dużo pokrewnych elementów, lecz ma inną perspektywę  i mówi o nieco innych rzeczach. A kontynuacja dlatego, że poziom w pełni zachowany. To nie jest zwykły film, to rodzaj uczty. Wszystkim kinomanom gorąco polecam... a muzyka...mmmm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z nadzieja poszedlem wczoraj do kina na "Marsjanina" Ridleya Scotta. Nie to, zebym byl szczegolnym zwolennikiem jego tworczosci, ale nieraz pokazal, ze potrafi stworzyc fantastyczne filmy (Gladiator, Black Hawk Down, Blade Runner, Alien...) , a ze kino Sci-Fi mnie od zawsze rajcowalo i ostatnimi laty wypuscilo kilka naprawde swietnych filmow (Gravity ze wzgledu na efekty, Interstellar ze wzgledu na fabule...), to spodziewalem sie czegos naprawde dobrego.

 

MV5BMTc2MTQ3MDA1Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwODA3

 

Przy tak sformulowanym poczatku nietrudno sie domyslic, ze mocno sie zawiodlem. Moze dlatego, ze mam uprzedzenie do Matta Damona, ktorego po prostu nie uwazam za zbyt dobrego aktora - starali sie reklamowac ten film jako jego najlepsza role do tej pory, co wcale nie znaczy w moim odczuciu, ze byla naprawde dobra... Film zaskakujaco smieszny, bylo sporo momentow, ze cala sala wybuchala smiechem. Postac grana przez Damona jest niezwykle pragmatyczna, nie ma zadnego patosu, wznioslosci czy heroizmu w tym co robi. Po prostu znalazl sie w systuacji pozornie bez wyjscia i stara sie bardzo pragmatycznie podejsc do coraz to kolejnych problemow, ktore mu los stawia na drodze. Wiec owszem, Marsjanin odbiega troche od utartego szlaku wielkiego kina z godnym podziwu bohaterem i od scenariusza zapierajacego dech w piersiach i jest .... "ok". Tylko wlasnie, jakos tak od Ridleya Scotta oczekiwaloby sie czegos, co nie bedzie tylko "ok". To troche tak jakby pojsc do restauracji Jamiego Olivera i dostac smacznego schabowego. Nie mozna narzekac, bo jest naprawde niezly i byc moze troche inaczej przyrzadzony niz schabowe w barach mlecznych, ale jednak czego innego pragnelismy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego, ze mam uprzedzenie do Matta Damona, ktorego po prostu nie uwazam za zbyt dobrego aktora - starali sie reklamowac ten film jako jego najlepsza role do tej pory, co wcale nie znaczy w moim odczuciu, ze byla naprawde dobra... Film zaskakujaco smieszny, bylo sporo momentow, ze cala sala wybuchala smiechem. Postac grana przez Damona jest niezwykle pragmatyczna, nie ma zadnego patosu, wznioslosci czy heroizmu w tym co robi. Po prostu znalazl sie w systuacji pozornie bez wyjscia i stara sie bardzo pragmatycznie podejsc do coraz to kolejnych problemow, ktore mu los stawia na drodze. Wiec owszem, Marsjanin odbiega troche od utartego szlaku wielkiego kina z godnym podziwu bohaterem i od scenariusza zapierajacego dech w piersiach i jest .... "ok". Tylko wlasnie, jakos tak od Ridleya Scotta oczekiwaloby sie czegos, co nie bedzie tylko "ok". To troche tak jakby pojsc do restauracji Jamiego Olivera i dostac smacznego schabowego. Nie mozna narzekac, bo jest naprawde niezly i byc moze troche inaczej przyrzadzony niz schabowe w barach mlecznych, ale jednak czego innego pragnelismy...

Wg mnie bardzo dobry aktor, zwlaszcza w serii Bourne'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie świetny film. Powiedziałbym, że takie "real sf".

Może zabrzmi to nieco prymitywnie, ale jedyne czego mi zabrakło w tym filmie, to takiego prawdziwego wyrażania emocji podczas ostrego wnerwienia,

kończącego się nadużywaniem słowa na f ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie świetny film. Powiedziałbym, że takie "real sf".

Może zabrzmi to nieco prymitywnie, ale jedyne czego mi zabrakło w tym filmie, to takiego prawdziwego wyrażania emocji podczas ostrego wnerwienia,

kończącego się nadużywaniem słowa na f ;)

 

zgadzam sie, bardzo fajny film

zaluje, ze nie poszedlem na 3d albo 4dx :/

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...