Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Aga napisał:

Jechałam wówczas na Plejady do Gronowa i wiozłam 3 wesołych kolegów, którzy rozlewali tequilę i rozsypywali sól w moim OBK :mrgreen:

To nie była tequila tylko zapewne jakieś  mixto lub mezcal bo do prawdziwej tequili nie potrzeba soli :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaca68 napisał:

ak kiedyś słynną straż miejską w Czerski poprosiłem o zdjęcie na którym numer rejestracyjny byłby możliwy do odczytania. Nie przysłali. Skończyło się sądem w Chojnicach i uniewinnieniem. Bo straż już wtedy była w likwidacji i nikt od nich się nie stawił. :thumbup:

 

To musiało być już po Plejadach w Gronowie, które były w 2011 roku ztcp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Blixten napisał:
18 minut temu, ivo napisał:

Może to subiektywne odczucie, ale od kiedy na Grunwaldzkiej zmniejszono dozwoloną prędkość z 70km/h na 50km/h to widzę mniej aut na poboczu po stłuczkach, więc może jednak jest w tym jakiś sens. Na alei Armii Krajowej nadal obowiązuje ograniczenie do 80km/h chociaż przez część trasy są tylko dwa pasy. Może jednak zmniejszenie dozwolonej prędkości zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Na razie wygląda to tak: 

 

 

Co innego al. Grunwaldzka, co innego al. Zwycięstwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaca68 napisał:

Niech kupią sprzęt zgodny w przepisami, to jak ty będę bez protestu płacił. Skoro Policja nie umie działać w granicach prawa to czemu ja mam ponosić konsekwencję. To jest konserwacja bylejakości i mentalności  komunistycznej.

Czy wszystkie wideorejestratory i urządzenia do pomiaru prędkości, fotoradary są niezgodne z przepisami / nie posiadają homologacji ?

Jaka wg Ciebie jest granica błędu takich pomiarów ? więcej niż 5km/h ? 10 km/h ? 

 

Niestosowanie się do przepisów na drodze jest najlepszym przykładem naszej mentalności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BartD napisał:

Nie pokornieja tylko tam ktoś myśli żeby prędkosc odpowiadała specyfice drogi.

I jak jest 30 km/h to jest to centrum starego miasta, a jak jest 50 to jest dwukierunkowa a nie np.: na Grunwaldzkiej w Gdańsku gdzie masz 3 pasy w jedną stronę, 3 w drugą  i żadnego przejścia bez świateł.

Na odcinku Frankfurt - Berlin mogę Ci pokazać z 10 miejsc z takim ograniczeniami, że u nas byłoby od razu wielkie oburzenie.  Zakaz wyprzedzania ciężarówek na A2 po naszej stronie ? Co chwila jakiś tirowiec ma to w d..e. Taki sam zakaz po stronie niemieckiej, i to przez 35km - każdy grzecznie jedzie. Ciężko mówić o różnej specyfice tych odcinków bo to jest ta sama droga z takim samym natężeniem ciężarówek.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Blixten napisał:

Czy wszystkie wideorejestratory i urządzenia do pomiaru prędkości, fotoradary są niezgodne z przepisami / nie posiadają homologacji ?

Wszystkie nie,część napewno.

 

Na YT był ostatnio materiał o zatrzymaniu pewnej pary podróżującej po A4 koło Opola.

Nagrane przez pasażerkę tego pojazdu. 

Powód zatrzymania okazał się być z goła inny niż zgłoszenie o podejrzeniu,że pojazd prowadzi osoba nietrzeźwa,ale nie to jest najważniejsze.

Panowie Policjanci nie posiadali kopii homologacji do alkomatu którym chcieli zmierzyć trzeźwość,a kierowca okazał się na tyle zdeterminowany, że finalnie badanie się nie odbyło.

Pomijam kwestię zabezpieczenia kontrolowanego pojazdu na autostradzie:facepalm:

Państwo brali udział w jakiejś tam demonstracji czy to antyrzadowej czy antycovidowej i zostało "zlecone" zatrzymanie i wyciągnięcie danych osobowych wszystkich osób podróżujących tym pojazdem.

Edytowane przez olo11
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Blixten napisał:

Czy wszystkie wideorejestratory i urządzenia do pomiaru prędkości, fotoradary są niezgodne z przepisami / nie posiadają homologacji ?

Niektóre mają homologację niezgodną z przepisami. Albo policjant wykonuje pomiar niezgodnie z homologacją i instrukcją urządzenia.

56 minut temu, Blixten napisał:

Jaka wg Ciebie jest granica błędu takich pomiarów ? więcej niż 5km/h ? 10 km/h ? 

Tego nie wie nikt zależy od miejsca pomiaru albo od temperamentu kierowcy wideorejestratora który mierzy z daleka na zoomie a ciśnie kilkanaście km więcej niż "mierzony" kierowca. I się do niego zbliża ale na dużym zoomie nie widać. W necie pełno takich przykładów. W sądach też. Tak trudno zakupić pojazd mierzący faktyczną prędkość mierzonego? Tak trudno zamontować radar który na filmie będzie pokazywał odległość w metrach żeby był dowód że się nie zmieniała? Technologia poszła naprzód a te ekipy w radiowozach mają sprzęt sprzed 20 lat. I nadal w nowych zakupach to muzeum montują.

Godzinę temu, Blixten napisał:

Niestosowanie się do przepisów na drodze jest najlepszym przykładem naszej mentalności. 

Niestosowanie się przez policję do obowiązującego prawa jest jeszcze lepszym przykładem. :OO:

 

Z wyroku sądu który wcześniej wkleiłem:

Urządzenie powinno bowiem ustalać i zabezpieczać dowód przekroczenia prędkości w sposób, który nie będzie budził wątpliwości. Tymczasem utrzymanie stałej odległości za mierzonym autem lub motocyklem, w warunkach ruchu drogowego jest praktycznie niemożliwe.

 

ps.

przy 99 w zabudowanym jeden kilometr robi różnice. ;)

 

ps 2

W sumie japońskiej łychy jeszcze nie piłem. ;)

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, olo11 napisał:

Wszystkie nie,część napewno.

 

Na YT był ostatnio materiał o zatrzymaniu pewnej pary podróżującej po A4 koło Opola.

Nagrane przez pasażerkę tego pojazdu. 

Powód zatrzymania okazał się być z goła inny niż zgłoszenie o podejrzeniu,że pojazd prowadzi osoba nietrzeźwa,ale nie to jest najważniejsze.

Panowie Policjanci nie posiadali kopii homologacji do alkomatu którym chcieli zmierzyć trzeźwość,a kierowca okazał się na tyle zdeterminowany, że finalnie badanie się nie odbyło.

Pomijam kwestię zabezpieczenia kontrolowanego pojazdu na autostradzie:facepalm:

Państwo brali udział w jakiejś tam demonstracji czy to antyrzadowej czy antycovidowej i zostało "zlecone" zatrzymanie i wyciągnięcie danych osobowych wszystkich osób podróżujących tym pojazdem.

Obejrzałem do końca. Rzeczywiście tragedia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam maila od pani z policji, z załącznikiem, który ani nie jest do mnie zaadresowany (zamazałam odbiorcę), ani nie ma nic wspólnego z moim zgłoszeniem. Co więcej, 24 sierpnia nie byłam w Sobieszewie, tylko na Krecie :mrgreen:

 

Screenshot_20220104_142059.jpg

 

Oczywiście, odpisałam tej pani ;)

Czekam na ciąg dalszy :mrgreen:

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Aga napisał:

który ani nie jest do mnie zaadresowany (zamazałam odbiorcę),

Ciągnik siodłowy i wszystko jasne. To do tej Blecharczyk miało iść co durne filmy z ciężarówki publikuje. W sumie podobna, tez blondynka. :OO:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaca68 napisał:

Ciągnik siodłowy i wszystko jasne. To do tej Blecharczyk miało iść co durne filmy z ciężarówki publikuje. W sumie podobna, tez blondynka. :OO:

Adresatem jest mężczyzna, wnioskując po imieniu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Aga napisał:

Adresatem jest mężczyzna, wnioskując po imieniu :mrgreen:

 

To i tak zupełnie nieźle. Ja ostatnio miałem do czynienia z Panią inspektor o mocno zaawansowanej dysleksji ...pokusiłbym się jeszcze o inne diagnozy, ale na ich potwierdzenie nie mam dowodów.

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

Obejrzałem do końca. Rzeczywiście tragedia.  

Tragedia,czy nie tragedia,pomijam osobiste wycieczki do funkcjonariuszy na służbie,ale albo wszyscy przestrzegamy prawa i przepisów albo nie,proste.

Ma być homologacja do urządzenia i koniec dyskusji.

Każdy jest zobowiązany do przestrzegania przepisów na drodze i tego samego oczekujemy od osób które to prawo egzekwują.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, olo11 napisał:

Tragedia,czy nie tragedia,pomijam osobiste wycieczki do funkcjonariuszy na służbie,ale albo wszyscy przestrzegamy prawa i przepisów albo nie,proste.

Ma być homologacja do urządzenia i koniec dyskusji.

Każdy jest zobowiązany do przestrzegania przepisów na drodze i tego samego oczekujemy od osób które to prawo egzekwują.

Pełna zgoda, Policja powinna być odpowiednio przeszkolona i wyposażona,  a ten pieniacz Szczepan ze swoim pseudo szacunkiem rozegrał ich jak dzieci ... :facepalm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...