Skocz do zawartości

rękawice


piter

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw czy jeździcie w rękawicach ? .... przy seryjnej kierownicy .... (wrx)

jeśli tak - to jakie polecacie ? skórzane czy zamszowe ?

 

z niedrogich ... znalazłem OMP

model: BASE, KARTING i GRID .... które wybrać i dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawice mają sens jeśli materiał "dłoni" współgra z materiałem kierownicy. Po prostu ma się nie ślizgać.

Dlatego zamszowa rękawica raczej nie będzie współgrać ze skórzaną kierownicą. Najlepiej skóra+skóra lub zamsz+zamsz.

 

Jeśli nie masz problemu ze ślizgającą się kierownicą, to zakładanie rękawic do codziennej jazdy jest tanim pozerstwem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawice mają sens jeśli materiał "dłoni" współgra z materiałem kierownicy. Po prostu ma się nie ślizgać.

Dlatego zamszowa rękawica raczej nie będzie współgrać ze skórzaną kierownicą. Najlepiej skóra+skóra lub zamsz+zamsz.

 

Jeśli nie masz problemu ze ślizgającą się kierownicą, to zakładanie rękawic do codziennej jazdy jest tanim pozerstwem :razz:

 

ot i wszystko :lol: 100% prawdy, mozna zamykać :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawice mają sens jeśli materiał "dłoni" współgra z materiałem kierownicy. Po prostu ma się nie ślizgać.

Dlatego zamszowa rękawica raczej nie będzie współgrać ze skórzaną kierownicą. Najlepiej skóra+skóra lub zamsz+zamsz.

 

Jeśli nie masz problemu ze ślizgającą się kierownicą, to zakładanie rękawic do codziennej jazdy jest tanim pozerstwem :razz:

 

nie do konca sie zgodze. podczas jazdy sportowej uzywam rekawic z prostej przyczyny, poca mi sie dlonie. a jak poca sie dlonie to wiadomo, ze mozna sie czasem zdziwic ;) co do jazdy codziennej to nakladam rekawice podczas zimy jak jest zimno :mrgreen: w lapy cieplej i zadne futro nie przeszkadza w kreceniu kolkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grygo, jest dokładnie tak jak piszesz ... są chwile że dłonie mocniej się pocą i wówczas kierownica zaczyna się ślizgać, a ponieważ nie chcę jej zmieniać na "sportową"... poszukam rękawic podszytych skórą ...

ciekawe jak się spisuje taka syntetyczna skóra jak np na OMP BASE ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grygo, jest dokładnie tak jak piszesz ... są chwile że dłonie mocniej się pocą i wówczas kierownica zaczyna się ślizgać, a ponieważ nie chcę jej zmieniać na "sportową"... poszukam rękawic podszytych skórą ...

ciekawe jak się spisuje taka syntetyczna skóra jak np na OMP BASE ... ?

 

jak nie masz alergii na sztuczne badziewie :grin: i Ci sie bardziej nie pocą ręce w kontakcie ze sztucznymi materiałami, to nie ma różnicy, ale naturalne jest naturalne...

 

[ Dodano: Sro Mar 10, 2010 12:07 am ]

polecam robocze rękawice po 10pln z Auto Landu (sorki SIP) wewnątrz biała mięciutka naturalna skórka, z zewnątrz dłoni niebieska (Subarakowy odcień) siateczka, wygodne, trwałe i nic nie kosztują....jakbym nie wiedział, że to robocze, to bym nie uwierzył... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakimś wrc kajto udzielił odpowiedzi w takim temacie w 'pytaniach od publiczności'

w skrócie - nie zna żadnej skutecznej kombinacji skóra + zamsz w żadną stronę..

ja bym polecił ci coś takiego

 

http://www.allegro.pl/item951498324_rek ... skora.html

 

zawsze możesz przypicować, że miało być elegancko :wink: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą używam zamszowych Sparco Meca. Głównie mają chronić przed zimnem bo kierownica w Forku dluuugo pozostaje lodowata. Nie odczuwam aby się jakoś bardzo ślizgały, ale na pewno nie poprawiają przyczepności rąk do kierownicy. Próbowałem zwykłe skórzane ale wkurzało mnie "trzeszczenie" które z siebie wydawały :razz: Jak jest ciepło to bez rękawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Sparco Meca i jeżdzę w nich głównie zimą, bo latem na nie zamszowej kierownicy czasem pogarszają trzymanie. Tak jak już zostało napisane - generalnie zamszowe rękawice do zamszowej kierownicy, a do skórzanej skórzane albo gołe ręce. Choć wolę te Sparco z alcantarą niż skórzane 'szoferki'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pojezdzawkach - tak jak wyzej.

Na codzien - latem roznie, a zima skora, zamsz, teraz jakies 'nike' zamsz + wzmocnienia. Po prostu zima rece mi grabieja a latem sie poca, wiec wole w rekawicach.

 

Zamsz do zamszu idealnie, ale tak sie rzadko udaje. W Imprezie mamy plajstik i latem jakiekolwiek rekawice sa zbawieniem. W Legacy i Astrze sa skorzane, i na dobra sprawe nawet gola reka jest dobrze. Fakt, obie kierownice sa wytarte, a w Legacy nawet celowo przetarte papierem sciernym.

 

Jesli mam cos doradzic, to najwazniejsze zebys mogl je wczesniej zalozyc i sprawdzic jak leza. Pamietaj ze ich wlasciwa 'pozycja' to zacisniete piesci. Wtedy musza lezec dosc ciasno, ale nie moze ciagnac i uciskac. Fajnie jesli szwy sa na zewnatrz. Ja mam duzy klopot, bo rozmiar... gejowski, M przechodzace w S, a w Sparco to 9 a moze nawet 8 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też posmarowac ręce butaprenem, odczekać aż podeschnie i wtedy uzyskujemy najlepszą przyczepność dłoni do kieownicy. tylko trzeba uważać, żeby się nie nawąchać, bo wstanie nawąchanym można popełnić np. niekontrolowany zakup turbodziadka albo turbownuczka... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emotorsport, odstaw ziolo :mrgreen:

A nie butapren?

(jakiś spamerski nastrój mi się dziś od rana włączył :cool: )

 

EDYCJA:

Dodam jeszcze - nieco bardziej w temacie - że na plastikowej kierownicy z wolnossącej imprezy (GC8) kartingowe rękawice Sparco Pro Kart (wykonane z jakiejś sztucznej zamszoskóry) zupełnie się nie sprawdziły. Na skórzanej WRX-owej jeszcze ich nie testowałem, ale mam nadzieję, że będą trochę lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz wkroczy Groźny Pablo i posprząta Was, SPAMERÓW :smile: :razz:

 

a rękawiczki.....odradzam te robione na drutach przez Babcię, bo włóczka się ślizga po fajerze, no chyba, żeby ją sobie obszyć (lub okleic na butapren) fjuterkiem z wężą strażackiego.... :twisted: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz wkroczy Groźny Pablo i posprząta Was, SPAMERÓW :smile: :razz:

 

a rękawiczki.....odradzam te robione na drutach przez Babcię, bo włóczka się ślizga po fajerze, no chyba, żeby ją sobie obszyć (lub okleic na butapren) fjuterkiem z wężą strażackiego.... :twisted: :grin:

I kto tu mówi o spamerach... :mrgreen:

 

A co ciekawe - rękawiczki "wełniane" wcale źle się nie sprawują. Pod warunkiem, że są podbite gumą (klasyczne robocze "wampirki") - oczywiście, nie trzymają się na dłoni jak powinny porządne sportowe rękawice, ale za to do plastikowej kierownicy lepią się niesamowicie :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przymierzam się do zakupu rekawiczek do samochodu, ale takich "zwykłych" - ze skóry; od Wittchena nawet mi podpasowały, ale w Kaliszu ino czarne były, a ja chciał jasny brąz coby lepiej do koloru tapicery pasowały :wink: , szukałem i znalazłem np. takie

 

http://www.allegro.pl/item988255135_rek ... az_60.html

http://www.allegro.pl/item988651422_irc ... oz_20.html

Warto kupić? Jakieś inne typy?

Miałem zamiar zlecić szycie owych rękawic ze skóry kangura w naturalnym kolorze, ale chwilowo sprzedawca nie miał płata takiej na stanie i pomysł zarzuciłem, ale taka skóra to cienutka i cholernie wytrzymala jest-byłby kawiorek :mrgreen:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie :smile:

normalne są, solidne w sensie nie drą się, wygodne jak to normalne rękawiczki tylko na początku trochę ręce przyfarbowały (bo się spociłem :roll: ) - teraz nie farbują :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Slesz za opinie.

Czy ktoś używał może takiego modelu rekawic Machanixa?

http://www.mechanix.com/tactical/the-or ... yote-glove

 

takie trochu taktyczne 8) z wyglądu, ale na chłodniejsze dni do samochdu może by się nadały, na rower pewnie też . W Polsce widzałem je gdzieś za 115 zet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale takich "zwykłych" - ze skóry

 

Takich używałem jak jeszcze "kredensem" jeździłem :D

Fajne trzymały na "plastikowej" kierownicy 125p. Tylko "palce" miałem obcięte - bo laski na to leciały :twisted: - echhh dawno to było... :oops:

 

Ale osobiście do codziennej jazdy takie bym sobie kupił ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...