Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytamy


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon Burz - przeczytałem zaraz po wydaniu. Generalnie podobała mi się ta część, aczkolwiek jak pewnie większość fanów Sapkowskiego miałem nadzieję, że będzie to kontynuacja ostatniej części a nie historia ze "środka" ;) Fajne jest to, że Sapkowski przemycił do książki kilka elementów z gry na PC (np.fisstech czy vodyanoi).

 

Mustaine - biografia twórcy i głównej postaci Megadeth, trafiłem książkę parę dni temu przypadkiem w Empiku, chyba ostatni gdzieś zapodziany egzemplarz. Dość dokładnie opisana historia kariery muzycznej Dave'a, kulisy gry z Metalliką, kolejne składy, imprezy i kolejne odwyki. Dla fanów thrash metalu rodem z Bay Area lektura obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeśli chodzi o książkę "Szamo", zawiera sporo zabawnych anegdot z polskich i zagranicznych boisk, opisanych zachowań (również tych negatywnych) piłkarzy, trenerów i działaczy widzianych od "drugiej" strony. Kto pamięta starą Legię z czasów Pawła Janas i gry w LM, znajdzie coś dla siebie. Dla mnie pozycja nieco chaotyczna ale może właśnie taka miała być.
morda mi sie smiala prawie caly czas, fajnie sie czyta ;)

 

Chyba się jednak skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam twórczość Filipa Springera. Ma świetne książki o architekturze (Zaczyn o Hansenach czy Źle urodzone) ale też ciekawe reportaże Jak Wanna z kolumnadą, która pokazuje czemu jesteśmy brzydkim krajem, jak nie dbamy o miasta, kochamy kolorowe banery, chińskie reklamy, kicz i tandetę. Nie wspominam o bezsensownie grodzonych osiedlach itd. Wg mnie obowiązkowa ksiązka dla Polaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem 4 tom "Pana Lodowego Ogrodu"... jeśli będzie trzymać poziom pozostałych tomów, to z czystym sumieniem będę mógł polecić tą sagę jako jedną z lepszych i ciekawszych w polskiej literaturze fantasy...

 

Nie inaczej, oby warto było czekać. Skończę Bułyczowa i zabieram się za ten tom.

 

radnor i jak przeczytałeś "Pana..."? Ja skończyłem przed nowym rokiem...

 

Obecnie to z innej mańki: Czarneckiego "Biznes po prostu".

Edytowane przez zaj0nc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Męczę Inferno..

ja rowniez.. odkad zaczalem do pracy jezdzic komunikacja miejska ;)

 

jest do dupy najslabsza do tej pory.... nie wiem kasy mu brakuje czy co ? ;)

Nowy Inkwizytor tez taki sobie, ale nie trzyma poziom jak dla mnie

Teraz czyta cos z nazwiskiem KAVA.... dobry kryminal... lekko latwo  i przyjemnie

No i zabieram sie za Mellera Marcina....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie 

Byc moze powiecie ze temat ktory poruszam nie jest w dobrym miejscu , lecz zaryzykowalem ... Szukalem forum aby zapytac o opinie czytelnikow i nic nie znalazlem wiec postanowilem zwrocic sie do was koledzy z nadzieja ze czytaliscie te ksiazke.

Z mojej strony skonczylem wlasnie czytac  Wyspa na Prerii W.C i czuje niedosyt  -_- , brakuje mi stron ... Chce jeszcze i jeszcze !!! Ksiazka swietna do wychamowania wlasnych mysli dnia codziennego.

Autor dobrze wie czego dzis potrzeba zabieganym ludziom. Podoba mi sie pokazana roznica przez P Wojciecha odnosnie kapitalizmu a chorego kapitalizmu...

Duzo mozna pisac na tamat zawartosci ksiazki dlatego juz skoncze i poprosze zainteresowanych o wlasne opinie jak i moze tym podobnych ksizek ktore warto przeczytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zainteresowanym historia oraz wspolczesnoscia Stanow Zjednoczonych, oraz tym ktorzy czytali "Podroze z Charleyem" goraco polecam ksiazke "Sladame Steinbecka".

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/sladami-steinbecka

Mozna sie dowiedziec niezwyklych informacji o Stanach, rzeczy zazwyczaj zupelnie obcych Europejczykom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast jeśli chodzi o książkę "Szamo", zawiera sporo zabawnych anegdot z polskich i zagranicznych boisk, opisanych zachowań (również tych negatywnych) piłkarzy, trenerów i działaczy widzianych od "drugiej" strony. Kto pamięta starą Legię z czasów Pawła Janas i gry w LM, znajdzie coś dla siebie. Dla mnie pozycja nieco chaotyczna ale może właśnie taka miała być.

morda mi sie smiala prawie caly czas, fajnie sie czyta ;)

Chyba się jednak skuszę.

 

Zacząłem wczoraj wieczorem, jestem w połowie. Jest całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To sie dorzuce:

 

Miedzianka - historia znikania - bardzo ciekawa ksiazka, opowiada o historii malego miasteczka

http://www.matras.pl/miedzianka-historia-znikania.html

 

oraz z zupelnie innej beczki:

Magom wszystko wolno - ksiazka napisana z niesamowitym jak dla mnie jajem :)

http://www.matras.pl/magom-wszystko-wolno.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...