Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytamy


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

 

A co mozecie polecic na poczatek? Tez nic jego nie czytałem, pewno warto nadrobić...

Biała Gorączka i Dzienniki Kołymskie

 

Na początek polecam reportaże "W rajskiej dolinie ... ". A jak się spodoba, to można zabrać się klasyki które podał @mahu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Wszystkie wojny Lary" Wojciecha Jagielskiego. Wg mnie najlepsza książka Jagielskiego, naprawdę warto! Mam jedynie trochę niedosyt, gdyż spokojnie mogłaby być dwukrotnie dłuższa. Trochę brakło mi dogłębniejszego spojrzenia na sam proces przechodzenia Szamila i Raszida od islamu liberalnego (sufickiego) do islamu fundamentalistycznego (salafickiego) podczas gdy mieszkali w Europie.

 

Książka obowiązkowa dla uczestników Subariady ;) szczególnie ostatniej. Przedstawiona jest pięknie historia Kachetii z szczególnym rysem doliny Kistów z miejscowościami Omalo, Dżokolo.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Z którego roku jest ta książka? To dość istotne.

 

 

2015.

 

A propos Hugo - Badera. Kończę "Białą gorączkę". Ciekawie napisana choć kompletnie przeleciałem po łebkach rozdział o donieckich górnikach. Do zachwytu jednak mi daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pan raczy żartować, panie Feynman!" - bardzo ciekawa i przezabawna autobiografia Richarda Feynmana, fizyka noblisty biorącego udział w "Projekcie Manhattan". Facet miał niesamowite poczucie humoru!

 Dodałbym jeszcze "A co ciebie obchodzi, co myślą inni?" i "Sens tego wszystkiego". Facet był niezwykły, tak jako naukowiec jak i człowiek. No i jajcarz nieprzeciętny :D

 

Dzisiaj przeczytałem "Wilki" Adama Wajraka. Zawsze fascynowały mnie wilki i ta książka potwierdza, że są to niezwykłe zwierzęta. No i na tle innych krajów, możemy być dumni z podejścia do tych "bestii" (oczywiście z wyjątkami). Jak ktoś ma stereotypowe, wpojone przez strach poglądy w tym temacie, to szczerze polecam tą książkę. Będzie miał okazję zweryfikować swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Facet był niezwykły, tak jako naukowiec jak i człowiek. No i jajcarz nieprzeciętny :D

 

To prawda, ale nie podoba mi się w jaki sposób jest prowadzona narracja w tych książkach :/ Jakoś tak bałwochwalczo to dla mnie brzmi. A szkoda, bo potencjał na naprawdę mega pozycję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A ja zabralem sie za trylogie V. Sverskiego "Niesmiertelni" pierwszy tom bardzo fajny jak ktos lubi szpiegowskie klimaty, w dodatku osadzone w polskich realiach... Zabieram sie za tom 2 niestety czasu malo a ksiazka ma ponad 800 stron... Może by tak zachorowac na tydzien :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zabralem sie za trylogie V. Sverskiego "Niesmiertelni" pierwszy tom bardzo fajny jak ktos lubi szpiegowskie klimaty, w dodatku osadzone w polskich realiach... Zabieram sie za tom 2 niestety czasu malo a ksiazka ma ponad 800 stron... Może by tak zachorowac na tydzien :D

Czytaj, czytaj bo po pierwsze to warto a po drugie 9 listopada wychodzi 4 tom "trylogii"

 

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie siadam do "Boga urojonego"

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor jest mistrzem wiary we własną "mądrość", a przy tym plecie takie brednie, że szok. Zdobył rozgłos nie dlatego, że ma rację, tylko dlatego, że daje ludziom złudzenie uwolnienia się od Boga.

Wytrwałości życzę.

 

 

 

 

 

:) I zdrowego rozsądku.

Edytowane przez suberet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...