Skocz do zawartości

Homologacja ciężarowa STI 2008


winduil

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby była kratka do STI, to na pewno zakupiłbym takie autko. Mimo że jest to cholerstwo uciążliwe i z samochodu ciężarowego, no może dostawczego, potrafi zrobić samochód bezużyteczny ze względu na fakt że nie można wcisnąć do niego większych przedmiotów, mimo że konstrukcja samego wnętrza jest funkcjonalna i pozwala na wiele. Myślę tutaj o wszystkich małych busikach, które wszędzie są samochodami użytkowymi, tylko u nas trzeba to udowodnić wstawiając kratę. A właśnie, od stycznia nie zmieniły się przepisy przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja ja podam prosty przykład przedsiębiorcy z łodzi zprzed dwóch lat. Miał on sobie nowy samochód marki coupe i zaczął odprowadzać od tego VAT od paliwa. Po kilku miesiąch miał kontrolę skarbową - wielkę karę. Pan się odwołał do trybunału europejskiego i tam co....... WIELKIE ŹDZIWIENIE - dlaczego obywatel nie może sobie odliczyć VATu od potrzebnego dla siebie sanichodu do pracy?? Jako przykład podano takie coś - Przedstawiciel handlowy nie musi kupować ciężarówki do jeżdżenia do klientów. Od zeszłego roku nasz wspaniały rząd zaczął pracować nad ustawą o odliczniu VATu jak wiadomo, niechętnie bo dlaczego ma oddawać pieniądze??

 

W naszym wspaniałym kraju przedsiębiorca nie może sobie kupić garniturku i odliczyć go od podatku bo nie jest mu to potrzebne - chyba, że ma w PKD wpis - zakład pogrzebowy. To jest autentyk.

Tak samo jest z samochodami - mieszkałem w Niemczech 10 lat i tam każdy odpisuje co mu jest potrzebne działaności - jest mu potrzebne Porsche to odpisuje Porsche bo podnosi jego wizerunek u klienta - płaci podatki to odpisuje.

 

A u nas są kratki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie większa profanacją Imprezy jest nadwozie typu lanos, niż jakakolwiek kratka :mrgreen: .

 

Zrozumiałem aluzję.

 

[ Dodano: Czw Lut 25, 2010 10:41 pm ]

A u nas są kratki...

 

Co do tego faktu jesteśmy chyba wszyscy zgodni. Przepisy podatkowe w PL są często idiotyczne i krzywdzące. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sposobem jest przenieść działalność z naszego pięknego kraju za granicę, niedawno było o tym głośno ze względu na niższe opłaty jeśli chodzi o ZUS'y to może by to samo zrobić dla vatu z auta (jednak jakby nie patrzeć 22% vatu od zakupu auta i potem od paliwa to jest bardzo dużo)

albo jak ma się możliwość odprowadzenia pełnego vatu jeśli auto kupie np w Niemczech i tam mam prawo odliczyć pełny VAT to teoretycznie powinienem mieć możliwość odliczenia też w Polsce bo przepisy niby w całej Unii powinny być jednakowe, czyli kupić auto w niemczech i odliczać vat ma podstawie dokumentów otrzymanych w niemczech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co przenosic dzialalnosc do innego kraju ?

przecież można u nas odliczyc vat od osobowki w pełnej wysokosci.

no ale samo odliczenie to nie jedyna korzyść posiadania auta "ciężarowego"

 

wygoglaj sobie to będziesz wiedział

gogle - zus za granicą

 

np tutaj masz opisane co i jak

czytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co przenosic dzialalnosc do innego kraju ?

przecież można u nas odliczyc vat od osobowki w pełnej wysokosci.

no ale samo odliczenie to nie jedyna korzyść posiadania auta "ciężarowego"

 

od osobówki tylko do 60% VAT a le nie więcej niż 6000pln. Od paliwa 0 odliczenia.

kraje uni maja prawo do osobnej polityki przepisów dotyczącej podatku VAT więc to jest trochę bardziej skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po cholerę na wszystkie graty do samochodu bierzesz fakturę VAT?

 

Nice try :twisted:. Czym innym jest branie faktury VAT na zakupy do samochodu, a czym innym wstawienie kratki. Ja nie potępiam tu koncepcji odliczeń VATu, ja tylko nie zgadzam się z wstawianiem do rajdowej legendy paskudnej, wsiowej kratki.

 

Noblesse oblige po prostu... :twisted:

 

I jak mi już tak dobrze idzie z erudycją :mrgreen: dodam, że ta kratka będzie dla każdego subaru jak koszula Dejaniry - każdego właściciela będzie codziennie palić i sprawiać mu męki. Sami zobaczycie :twisted::mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ja tylko nie zgadzam się z wstawianiem do rajdowej legendy paskudnej, wsiowej kratki :twisted: (...)

OT: Przemeq, daj juz spokoj z ta rajdowa legenda... :roll:

 

rajdowa LEGENDA to byla Impreza GC8, a wszystkie pozniejsze, niestety, to byly nieudane proby powtorzenia dawnych sukcesow, czyli, krotkio mowiac, rajdowe-PSEUDO-legendy, aka rajdowe niewypaly... :lol:

 

 

p.s. nic dodac, nic ujac... :mrgreen:

 

(...) Dla mnie większa profanacją Imprezy jest nadwozie typu lanos, niż jakakolwiek kratka :mrgreen: (...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potępiam tu koncepcji odliczeń VATu, ja tylko nie zgadzam się z wstawianiem do rajdowej legendy paskudnej, wsiowej kratki.

 

Noblesse oblige po prostu... :twisted:

 

I jak mi już tak dobrze idzie z erudycją :mrgreen: dodam, że ta kratka będzie dla każdego subaru jak koszula Dejaniry - każdego właściciela będzie codziennie palić i sprawiać mu męki. Sami zobaczycie :twisted::mrgreen:.

 

Kratka jest wirtualna, tj. można ją wymontować - tu chodzi o kontekst podatkowy. Ja tak robię, gdyż paradoksalnie ogranicza ona "ciężarowe" możliwości samochodu. No naprawdę nie wiem w czym problem...

Sądzę że gdyby kratka sygnowana była przez Ireco i do tego założyłbym pasy takata, a i jeszcze fotele bride to wówczas taki samochód zasługiwałby na uznanie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że gdyby kratka sygnowana była przez Ireco i do tego założyłbym pasy takata, a i jeszcze fotele bride to wówczas taki samochód zasługiwałby na uznanie :roll:

 

Tak właśnie by było :mrgreen:.

 

rajdowa LEGENDA to byla Impreza GC8, a wszystkie pozniejsze, niestety, to byly nieudane proby powtorzenia dawnych sukcesow

 

A Solberg czym w sezonie 2003 zdobył tytuł mistrza świata? :razz:

 

Poza tym jesteś konserwa i zatrzymałeś się w poprzednim stuleciu z wiedzą na temat subaru :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winduil, wyciągając kartkę nie spełniasz warunków homologacyjnych i może być draka w przypadku kontroli policji czy np. wypadku!

 

normalna kontrola policji może skutkować wnioskiem do US o weryfikację klasyfikacji przeznaczenia auta i cała masę konsekwencji z tym związanych. min. zwrot odliczonego VAT'u + kara karnoskarbowa, cofnięcie homologacji.

mój znajomy przechodził taką sprawę. cudem udało mu się uniknąć koszmarnych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Poza tym jesteś konserwa i zatrzymałeś się w poprzednim stuleciu z wiedzą na temat subaru :twisted:.

a no jestem :twisted:

tyle ze prawdziwe Subaraki wlasnie zostaly tam gdzies, w poprzednim stuleciu... :evil:

 

bo to, co teraz produkuje FHI to juz jest, niestety, tzw. szyrpotreb (tj. przereklamowany tojoto-podobny produkt masowego popytu :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice try :twisted: . Czym innym jest branie faktury VAT na zakupy do samochodu, a czym innym wstawienie kratki. Ja nie potępiam tu koncepcji odliczeń VATu, ja tylko nie zgadzam się z wstawianiem do rajdowej legendy paskudnej, wsiowej kratki.

 

 

Akurat w przypadku Lanosa i wizerunku kreowanego wokół niego przez Subaru - kratka tylko pomoże. Można więcej paczek z pieluchami zapakować, bo pod sam sufit :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winduil, wyciągając kartkę nie spełniasz warunków homologacyjnych i może być draka w przypadku kontroli policji czy np. wypadku!

 

ale za to można bez problemu małym kosztem wyjać oficjalnie kratke w stacji diagnostycznej, jak juz nie bedzie potrzebna, i przerejestrować samochód na osobowy... nowy dowód rejestracyjny i już można śmigać przez granicę nie czekając w kolejce dla TIRów :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winduil, wyciągając kartkę nie spełniasz warunków homologacyjnych i może być draka w przypadku kontroli policji czy np. wypadku!

Wyprzedziłeś moje pytanie, jutro zakładam kratę z powrotem, niestety. Do tej pory Policja nie zwróciła uwagi na brak kraty podczas kontroli :wink: .

już można śmigać przez granicę nie czekając w kolejce dla TIRów

Jesteś pewny, że autem z kratką się stoi w kolejce dla TIRów? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech jest fajnie odlicza się kompletny VAT...ALE...bez gadania płaci się podatek dochodowy za uzywania samochodu prywatnie..jeżeli się go używa prywatnie oczywiście...w PL chcą kontrolować mocno.. prywatne użytkowanie (bo opodatkowane powinno już być wg przepisow) ale z VAT ani widu ani słychu....ja bym chętnie odpisał VAT od STI :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania że dlaczego nie ? może być nawet Porsche czy Ferrari z kratką, bo chodzi o Polskie durne przepisy. Bo niby dlaczego mam nie odliczac VAT od auta którym jezdze praktycznie tylko służbowo, i nie ma tu znaczenia czy to jest Opel Combo czy Maybach , to jest tylko i wyłącznie indywidualna sprawa własciciela firmy :cool:

 

W pełni się z tym twierdzeniem zgadzam !

Kratka tylko utrudnia przewożenie róznych towarów itp, to mega paradoks.

 

Zastanawiam się czy przepisy w tym kraju będą kiedyś logiczne i ludzkie ??? Czyli dla ludzi a nie dla urzedników.

 

Wg mnie zupełnie nie ma znaczenia czy STi miałby kratke czy nie, jezeli mozna zaoszczędzić taka masę pieniędzy. Lepiej przeznaczyć ją na oponki :twisted:

 

Takie dywagacje że krata , szczególnie w "Lanosie", nie pasuje do rajdowego wizerunku :?: to jakbym słuchał dzieci w piaskownicy :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

Służbowe STI ??? dlaczego nie ??? Jeżeli za tym szły by również mocne argumenty ekonomiczne ???

Pewnie nawet mój szef dałby się przekonać :mrgreen::twisted: Choć pewnie dłużej by się pejsami bawił :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...