Skocz do zawartości

W Alpy samolotem czy samochodem? I ile to zajmuje?


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś nie odwiedzał strony http://www.tiscover.com to gorąco polecam. Strona jest dobra na szukanie miejsc w Austrii. Przed każdym wyjazdem szukam tam noclegów. Dość czytelna wyszukiwarka i zawsze pokazuje odległość od wyciągów. Z reguły przez Tiscover sa lepsze ceny niż na indywidualnych stronach hoteli, b&b etc. ale trzeba weryfikować.

Dla hardcorów i miłośników freeride'u polecam to miejsce http://www.gudauri.info :) Opcja oczywiście samolotem ale można wyhaczyć tani bilet w "szalone środy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 334
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szukam pomyslu na fajne miejsce na spedzenie sylwestra

ma byc duzo jezdzenia, racjonalne ceny i snowparki - to takie glówne priorytety. fajnie jakby bylo tez gdzie pojezdzic poza trasami.

do tej pory ulubiona miejscowka w europie to okolice Avoriaz, Morzine - Portes du Soleil

jakies pomysly?

aha, miejsca typu Risoul, Les Orres i inne takie gdzie w tym okresie jest pelen spęd wycieczek na.ebusów odpadaja.

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pomyslu na fajne miejsce na spedzenie sylwestra

ma byc duzo jezdzenia, racjonalne ceny i snowparki - to takie glówne priorytety. fajnie jakby bylo tez gdzie pojezdzic poza trasami.

do tej pory ulubiona miejscowka w europie to okolice Avoriaz, Morzine - Portes du Soleil

jakies pomysly?

aha, miejsca typu Risoul, Les Orres i inne takie gdzie w tym okresie jest pelen spęd wycieczek na.ebusów odpadaja.

z góry dzieki

 

Właśnie wróciliśmy z Avoriaz taka ciekawostka ;)

Na nartach byliśmy tam w zeszłym roku w marzec/kwiecień tego roku. Najgorsze miejsce w jakim byliśmy. Tyle, że pewnie mamy dość specyficzną poprzeczkę jeśli chodzi o oczekiwania.

 

-- 27 paź 2012, o 13:36 --

 

U nas za to przygotowania do zimy w pełni. Od wczoraj otwarta jest już trasa biegowa.

 

843465b65b.jpg

 

My zaś sezon "zjazdowy" rozpoczęliśmy w poniedziałek na Diavolezza

-> http://www.diavolezza.ch/

 

Na razie otwarta jest tylko jedna trasa, za to śnieg był dobry cały dzień. Nie popłynął nawet przez chwilę mimo, że była kompletna blacha na niebie i można było jeździć w koszulkach. Na stoku i krzesełkach w jednej chwili do +/- 30 osób więc praktycznie całkowicie pusto non-stop. Można było się wyjeździć totalnie.

 

diavolezza1.JPG

 

Na koniec 2 filmy z naszej okolicy:

Czekając na śnieg

oraz

Wspomnienia zeszłego sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze miejsce w jakim byliśmy.

 

może samo Avoriaz d... nie urywa, ale całe Portes du Soleil daja rade moim zdaniem. zwlaszcza gdy przekrój wiekowy wycieczki jest zróżnicowany i niektorzy chca zwyczajnie sie "powozic", inni pojeździć troche ostrzej, kolejni pohasać w snowparku, a jeszcze inni podszkolić/nauczyć dzieci jeździć. poza tym (bylem tam 3 razy) nigdy nie uświadczyliśmy tloków.

 

BTW KASIAiMIŚ, macie może namiary na jakies "sensowne" spanie w Waszych rejonach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QbaqBA, takiego namiaru nie mamy.

 

-- 27 paź 2012, o 15:59 --

 

Jedyne co mogę polecić to przyjazd na początku grudnia. Z punktu widzenia ekonomicznego oczywiście. Do pobytu w hotelu dostajesz wtedy karnet w prezencie. Jak to jest w przypadku apartamentów nie wiem. Nigdy się nie interesowałem.

 

http://www.davos.ch/

 

Pozdrawiam

miś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jako autor wątku pozwolę sobie wrócić do głównego nurtu: jak wiemy, od czasu założenia wątku trochę się na naszych drogach (i nie tylko naszych - w CZechach też) zmieniło.

 

Stąd pytanie: z Warszawy jeździcie A2 przez Reich, czy trasą katowicką i przez Czechy? Jakie są za i przeciw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dość prosty wybór

jeżeli do Austii i wschodnich Dolomitów - przez Czechy

jeżeli do zachodnich lub Vorarlberg - przez Niemcy

 

kluczowe jest nienarażanie się na stanie wokół Monachium i Insbrucka/Brenner

 

trochę więcej jest luzu kiedy jedzie się w terminie poza typową wymianą turnusów (sobota)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczowe jest nienarażanie się na stanie wokół Monachium i Insbrucka/Brenner

 

To nie takie proste - obie trasy prowadzą w okolice przynajmniej Insbrucka...

 

trochę więcej jest luzu kiedy jedzie się w terminie poza typową wymianą turnusów (sobota)

 

To niestety również - "turnus" mam sobota-sobota.

 

Master plan jest taki, żeby pojechać przez Niemcy, tylko wystartować głęboką nocą - o drugiej, może trzeciej nad ranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako autor wątku pozwolę sobie wrócić do głównego nurtu: jak wiemy, od czasu założenia wątku trochę się na naszych drogach (i nie tylko naszych - w CZechach też) zmieniło.

 

Stąd pytanie: z Warszawy jeździcie A2 przez Reich, czy trasą katowicką i przez Czechy? Jakie są za i przeciw?

 

Livigno? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczowe jest nienarażanie się na stanie wokół Monachium i Insbrucka/Brenner

 

To nie takie proste - obie trasy prowadzą w okolice przynajmniej Insbrucka...

 

trochę więcej jest luzu kiedy jedzie się w terminie poza typową wymianą turnusów (sobota)

 

To niestety również - "turnus" mam sobota-sobota.

 

Master plan jest taki, żeby pojechać przez Niemcy, tylko wystartować głęboką nocą - o drugiej, może trzeciej nad ranem.

 

Niezależnie czy Włochy czy Austria ja wybieram A2 do samych Niemiec. Opcje na ominięcie korka monachijskiego są dwie: jedna z wyjazdem w nocy, o której pisze Przemeq a druga to nocleg w Niemczech (tani motel typu Etap, np. w Desaau albo w Regensburgu). Powrót zwykle na raz i wtedy wczesna pobudka i wyjazd około 6-7 rano.

 

Ma ktoś namiary na dobry i niedrogi apartament (dla ok. 12 osóB) w okolicach Sella ronda (miejscowości Canazei lub Campitello są preferowane)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o omijaniu już było - pisałem o Fussen, choć i tam korki zdarzają się w soboty;

Livigno - nie jeździłem, może faktycznie najlepiej jest wylądować w Bergamo ;-)

 

drogi zbiegają się w Tyrolu, jasne, z tym że możesz wjechać od zachodu - np przez Bregenz,

albo po prostu docelowo do Szwajcarii ;-) (jeszcze niestety na nartach nie byłem);

i wtedy się czasowo opłaca przez Niemcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Wam chodzi z tym Monachium, w ciągu 4 lat jechałem przez to miasto co najmniej 10 razy i jakoś nie traciłem tam zbyt wiele czasu na stanie w korkach. Raz zdarzył mi się przymusowy przestój na wysokości Allianz arena jak ludzie zjeżdżali na jakiś mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Wam chodzi z tym Monachium, w ciągu 4 lat jechałem przez to miasto co najmniej 10 razy i jakoś nie traciłem tam zbyt wiele czasu na stanie w korkach. Raz zdarzył mi się przymusowy przestój na wysokości Allianz arena jak ludzie zjeżdżali na jakiś mecz.

radekk, a w jaki dzień jechałeś? Soboty w sezonie narciarskim (godziny koło południa) to murowany korek na autostradzie pod Monachium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem różnie, w tygodniu, w weekendy, w okresie świątecznym, zawsze będąc w Monachium w ciągu dnia, przeważnie w okresie pomiędzy grudniem a kwietniem. Raz zdarzyło mi się stać na autostradzie w kilku kilometrowym korku, bo ludzie jechali albo wracali z gór i raz podobnie było tyle, że korek był tylko w przeciwną stronę niż ja jechałem, ale zawsze było to z dala od Monachium. Tam tak jak pisałem, raz jak na mecz zjeżdżali, choć to i tak był lajcik, bo może z 10 minut straciłem, a samo miasto to sprawniej przejeżdżałem niż taki Poznań w typowy dzień. Więc może ja mam cholerne szczęście :D jeśli faktycznie większość twierdzi że to taka masakra.

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, a co takiego fajnego jest w tym Livigno zeby tyle razy tam jezdzić?? bylismy tam raz i wystarczy, nic procz PB98 po 0.8E nie zrobilo tam na nas wrazenia

 

To pewnie jesteście abstynentami i ubieracie się w Wólczance :mrgreen:.

 

(no offense, taki żart)

 

Mi w Livigno podobają się następujące rzeczy:

- tania gorzała

- tania gorzała

- tania gorzała

- dużo fajnych sklepów z ciuchami dobrych marek i w niezłych cenach

- podobno są tam też jakieś wyciągi i trasy zjazdowe

 

:mrgreen:

 

Potwierdzam i podpisuję się pod wypowiedzią :thumbup:

Edytowane przez Mike85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, a co takiego fajnego jest w tym Livigno zeby tyle razy tam jezdzić?? bylismy tam raz i wystarczy, nic procz PB98 po 0.8E nie zrobilo tam na nas wrazenia

 

To pewnie jesteście abstynentami i ubieracie się w Wólczance :mrgreen:.

 

(no offense, taki żart)

 

Mi w Livigno podobają się następujące rzeczy:

- tania gorzała

- tania gorzała

- tania gorzała

- dużo fajnych sklepów z ciuchami dobrych marek i w niezłych cenach

- podobno są tam też jakieś wyciągi i trasy zjazdowe

 

:mrgreen:

 

Potwierdzam i podpisuję się pod wypowiedzią :thumbup:

 

Dopiero to zobaczyłem i faktycznie jest jak piszesz :D

jesteśmy abstynentami i ubieramy się w wólczance :D

 

co zrobić tak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero to zobaczyłem i faktycznie jest jak piszesz :D

jesteśmy abstynentami i ubieramy się w wólczance :D

 

co zrobić tak wyszło.

Nie bardzo wiem, skąd Wasza niechęć do Livigno. Ja mógłbym tam jeździć choćby dla niesamowicie równej i szerokiej Fontanne-Vetty, fantastycznych trzech tras przy Federii, wymagającej, bardzo zróżnicowanej prawej strony Blesaccii i wprost genialnego zjazdu przy gondoli na Mottolino.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję namiarów na jakąś miejscówkę w okolicach Canazei (Val di Fassa, Włochy ;)). Może ktoś ma coś sprawdzonego? Będę wdzięczny za namiary na PW.

Godlik, a kiedy tam się wybierasz? Ja jeśli nic się nie pozmienia jadę na turnus 23/02-02/03.

Noclegów możesz poszukać tutaj: www.fassappartamenti.it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...