Skocz do zawartości

Auto Adamski w Łomiankach - OK?


szwedzkikucharz

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc w Poniedziałek 18.IV.05r w Łomiankach k/Warszawy podążyłem szlakiem Subaru. Na początek odwiedziłem Dawoja. Kilka refleksji z rekonesansu zawarłem w jednym z postów:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=142673#142673

 

Odwiedziłem także Serwis Auto Adamski, gdzie porozmawiałem chwilkę z samym Panem Adamskim. Dzięki działającej ( :) ) na Forum wyszukiwarce znalazłem kilka wpisów na temat serwisu, są to jednak tylko uwagi co do prac blacharsko lakierniczych, które są bardzo pozytywne: "jak się przyniesie lampę od Subaru (może być pęknięta) to odbudują całą Subarkę". Nic dodać nic ująć.

Czy ktoś jednak miał do czynienia z serwisem w zakresie napraw mechanicznych? Jak to wygląda od strony jakości napraw oraz cen. Zapytałem o koszt wymiany rozrządu w Subaru z połowy lat 90, usłyszałem, że kosztuje to 2200 zł...... Czy rzeczywiście tyle to kosztuje? a może za dobrą jakość usługi po prostu trzeba zapłacić, bo inaczej to jak mawia mój kolega: "albo rybki albo akwarium"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o koszt wymiany rozrządu w Subaru z połowy lat 90, usłyszałem, że kosztuje to 2200 zł...... Czy rzeczywiście tyle to kosztuje? a może za dobrą jakość usługi po prostu trzeba zapłacić, bo inaczej to jak mawia mój kolega: "albo rybki albo akwarium"

 

Do subaru sporo kosztują części. Sama usługa serwisowa już różnie. Z tym rozrządem to zależy jaki zakres wymiany i jaki silnik. W moim Legacy gdzie jest wolnossak 2.0 wymienili mi w warsztacie (ale to nie ASO) sam pasek, bo rolki i napinacze wytrzymują znacznie więcej niż chciało by ASO/Producent :) Dzięki temu znacznie ograniczyło to koszt usługi, ale i tak pasek do najtańszych nie należał. Za to filtr oleju był tańszy niż do Cinquecento 0,9 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ten zaklad Korneckiego sie miesci bo na stronce nie moge znalesc. ?

 

Był juz kiedyś zabawny wątek o tymjak to zostanie Ci podany adres budki telefonicznej na którą zadzwoni tajemniczy Don Pedro i poda dalsze szczegóły ;-)

 

 

Tak naprawdę to Korni jest tak rozrywany ostatnimi czasy że po prostu trzeba się szczegółowo umówić na termin bo jak się przyjedzie znienacka to nawet może nie mieć czasu zajrzeć pod maskę bo np. będzie miał 3 rozebrane auta i będzie i tak wychodził z siebie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Poniedziałek 18.IV.05r w Łomiankach k/Warszawy podążyłem szlakiem Subaru. Na początek odwiedziłem Dawoja. Kilka refleksji z rekonesansu zawarłem w jednym z postów:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=142673#142673

 

Odwiedziłem także Serwis Auto Adamski, gdzie porozmawiałem chwilkę z samym Panem Adamskim. Dzięki działającej ( :) ) na Forum wyszukiwarce znalazłem kilka wpisów na temat serwisu, są to jednak tylko uwagi co do prac blacharsko lakierniczych, które są bardzo pozytywne: "jak się przyniesie lampę od Subaru (może być pęknięta) to odbudują całą Subarkę". Nic dodać nic ująć.

Czy ktoś jednak miał do czynienia z serwisem w zakresie napraw mechanicznych? Jak to wygląda od strony jakości napraw oraz cen. Zapytałem o koszt wymiany rozrządu w Subaru z połowy lat 90, usłyszałem, że kosztuje to 2200 zł...... Czy rzeczywiście tyle to kosztuje? a może za dobrą jakość usługi po prostu trzeba zapłacić, bo inaczej to jak mawia mój kolega: "albo rybki albo akwarium"

 

Nie wiem bo wymieniałem u nich tylko szybę. Ale w porównaniu z Dawojem robią dużo lepsze wrażenie. I to zarówno wygląd serwisu jak i obsługa. Twierdzą że starają sie o autoryzację SIP również na mechanikę ale idzie im jakoś pod górkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ten zaklad Korneckiego sie miesci bo na stronce nie moge znalesc. ?

 

Był juz kiedyś zabawny wątek o tymjak to zostanie Ci podany adres budki telefonicznej na którą zadzwoni tajemniczy Don Pedro i poda dalsze szczegóły ;-)

Don Pedro jest postępowy..teraz wysyła sms'a :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem bo wymieniałem u nich tylko szybę. Ale w porównaniu z Dawojem robią dużo lepsze wrażenie. I to zarówno wygląd serwisu jak i obsługa. Twierdzą że starają sie o autoryzację SIP również na mechanikę ale idzie im jakoś pod górkę!

 

Patrząc na to jaka jest opinia na temat ASO to może lepiej żeby nie dostali tej autoryzacji. Póki co jak wynika ze strony www SIP-u, Auto Adamski jest serwisem Subaru stowarzyszonym - cokolwiek to znaczy. Może to jest waśnie jakaś forma przejściowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trzeba bedzie bo jak pojedziesz do adamskiego np to wiesz...możesz wyjechać z zielonym dachem z sedana :D

 

W temacie.

Blacharka w Adamski na gwarancji tak, reszta ... jakoś nie słyszałem opini pozytywnych.

Ale wszyscy sa mili i myją samochód po robocie! To juz coś dobrego na początek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie dotychczasowe refleksje, zarówno te na Forum jak i na moje PW głównie dotyczące cen tego przykładowego rozrządu.

Na mnie krótka wizyta w serwisie Auto Adamski zrobiła pozytywne wrażenie, zarówno sam serwis jak i rozmowa z jego szefem. Wracając do tematu postu "Auto Adamski w Łomiankach - OK?", to rzeczywiśćie coś mało wpisów na temat serwisu mechanicznego. To oczywiste, że Subarki się nie psują :D , więc może dlatego. A, że więcej o serwisie blacharsko - lakierniczym? No cóż wypadek to w końcu zdarzenie losowe

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałem u nich błotnik w foresterze (na gwarancji) i mam spore podejrzenia, ze podmienili mi przepływomierz;-((((

 

Przyjechałem autem sprawnym, a wyjechałem z pływającymi obrotami, po krótkiej dyskusji, stwierdzili, że auto i tak jest na gwarancji, więc w Dawoju zrobia to od ręki.

 

Zdecydowanie więc Adamskiego nie polecam, natomaist Kornecki jest super;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja swoj samochod po wypadku naprawialem caly u adamskiego,zarowno blacharke jak i mechanike.jestem bardzo zadowolony.najlepsza rzecza w tym serwisie jest to ze masz kontakt z samym wlascicielem i czesto to on sie toba zajmuje i wszystko ugadniasz z nim :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

W nawiązaniu do tematu mam historię która może Was ostrzec przed praktykami serwisów i ich "uczciwością". Przez 7 lat serwisowałem moje STI z 2007 r. w Auto Adamski autoryzowany serwis w Łomiankach. W tym roku przyszła kolej sprzedaży auta. Pojechałem do nich z klientką młodą dziewczyną na sprawdzenie przed sprzedażowe. Auto okazało się mechanicznie bardzo dobre, odkryte zostały naprawy lakiernicze o jakich wcześniej nie wiedziałem. Jednak ogólnie samochód bez potrzeby dalszych inwestycji. Przy usłudze asystował osobiście pan Adamski. Klientka raczej zadowolona po wskazaniu, że nic się z samochodem nie dzieje idzie zapłacić za usługę, ja na nią czekam. Po czym wraca z informacją, że musi się ze sprawą przespać bo podobno naprawy mają ją kosztować w najbliższej przyszłości 10 tyś zł.  Oznajmiła także, że osobiście pan Adamski zaoferował, że jej obniży cenę przeglądu jeżeli zapłaci gotówką i podwiezie ją do bankomatu, co też stało się faktem. Co najmniej dziwne.. Dziewczyna odezwała się po jakichś trzech tygodniach czy nie wiem co ona ma zrobić, ponieważ siadł jej system DCCD i nie może ruszyć. Myślałem, że żartuje zwracając się z tym do mnie akurat, ale że ogólnie to miła osoba porozmawialiśmy i okazało się, że samochód sprzedał jej pan Adamski osobiście jak się okazało wkrótce niesprawny, odpowiednio ją nakręcając a tym samym nieuczciwie zachowując się w stosunku do mnie i wmawiając jej głupoty co do stanu mojego auta a jednocześnie stanu sprzedawanego. Pomimo 7 lat w tym serwisie! Teraz możecie sobie wyrobić zdanie o tym serwisie, moja noga nigdy już w nim nie postanie. Teraz nie dziwią mnie niektóre ich wcześniejsze wypowiedzi na mój problem z autem który się pojawiał z przyśpieszaniem. Mówili, że tak to już z tymi samochodami jest!!! Dopiero po któreś uwadze jeden z mechaników wskazał, że wystarczy przeczyścić przewody. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nie fajnie, trudno się ustosunkować nie słuchając argumentów drugiej strony. Co wchodziło na ten serwis za 10tys, może to nie diagnoza tylko taki gdybanie ile by kosztowała ewentualna naprawa a nie ocena stanu technicznego i próba naciągnięcia dziewczyny na niepotrzebny serwis?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trudno mi komentować złe doświadczenie kalop1980 z serwisem Auto Adamski. Ja bez wahania polecam warsztat Auto-Adamski pana Marka Adamskiego na Łomiankach w Warszawie. Mimo, że sam mieszkam we Wrocławiu, to kiedy mam coś poważniejszego do zrobienia, co wymaga specjalisty od tej marki to jadę do niego. Z Subaru mam do czynienia od 1999 kiedy kupiłem Subaru Legacy, którym jeździłem do 2013 a teraz mam Forestera. Kilka razy w okresie tych 15 lat odwiedzałem warsztat pana Marka i zawsze byłem zadowolony z napraw. Raz wprawdzie któryś z młodych mechaników chyba pojechał sobie po zrobieniu mojego samochodu na miasto (poznałem to po 70 dodatkowych km na liczniku) ale to drobiazg w sumie. Co jeszcze ważne to oprócz fachowej obsługi, ceny nie są wygórowane. 

pozdrawiam wszystkich
Krzysztof

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi komentować złe doświadczenie kalop1980 z serwisem Auto Adamski. Ja bez wahania polecam warsztat Auto-Adamski pana Marka Adamskiego na Łomiankach w Warszawie. Mimo, że sam mieszkam we Wrocławiu, to kiedy mam coś poważniejszego do zrobienia, co wymaga specjalisty od tej marki to jadę do niego. Z Subaru mam do czynienia od 1999 kiedy kupiłem Subaru Legacy, którym jeździłem do 2013 a teraz mam Forestera. Kilka razy w okresie tych 15 lat odwiedzałem warsztat pana Marka i zawsze byłem zadowolony z napraw. Raz wprawdzie któryś z młodych mechaników chyba pojechał sobie po zrobieniu mojego samochodu na miasto (poznałem to po 70 dodatkowych km na liczniku) ale to drobiazg w sumie. Co jeszcze ważne to oprócz fachowej obsługi, ceny nie są wygórowane.

pozdrawiam wszystkich

Krzysztof

Pojechanie sobie w miasto samochodem klienta to niestety dyskwalifikacja!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś u nich zacinający się szyberdach + oświetlenie panelu klimy. Szyber po niecałym roku ponownie zdechł, lampki robili 2 razy i nadal któraś nie świeci. Nie chce mi się już do nich wracać na reklamacje. Ceny jak za zboże, znalazłem tańszych i lepszych specjalistów.

Ps. Auto umyli tylko po wymianie łożyska w kole, przy naprawie szyberdachu już im się nie chciało (auto zostawiłem na cały dzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Co do prac mechanicznych to polecam ............................ normalne ceny i przede wszystkim olbrzymia wiedza na temat Subaru.

Polecanie nieautoryzowanych serwisów jest sprzeczne z regulaminem Forum - proszę o edycję  

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...