Skocz do zawartości

Felgi na zimę do Legacy


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Jakie dokładnie ET powinny mieć felgi do Legacy 2008. Na zimę chciałbym założyć felgi 16" i opony 205/55, a więc ten mniejszy rozmiar z zalecanych przez producenta. Czy jeździ ktoś na takim rozmiarze ale na felgach stalowych - można takie kupić? Jeśli tak, to czy trzeba wówczas zmieniać śruby?

Będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dokładnie ET powinny mieć felgi do Legacy 2008. Na zimę chciałbym założyć felgi 16" i opony 205/55, a więc ten mniejszy rozmiar z zalecanych przez producenta. Czy jeździ ktoś na takim rozmiarze ale na felgach stalowych - można takie kupić? Jeśli tak, to czy trzeba wówczas zmieniać śruby?

ET 55. Ja jezdze zima na stalowych 16" prod. KFZ (kupilem gdzies w Sieci). Zmiana srub nie byla konieczna. Radze dokupic dekielki do felg stalowych (np. od forka) zeby oszczedzic korozji srubie piasty.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 55. Ja jezdze zima na stalowych 16" prod. KFZ (kupilem gdzies w Sieci). Zmiana srub nie byla konieczna. Radze dokupic dekielki do felg stalowych (np. od forka) zeby oszczedzic korozji srubie piasty.

 

ja tez mam stalowe kfz do forka, ale takich dekielkow do stalowych nigdzie nie znalazlem, a alu nie pasują... gdzie takie nabyles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestaw:

ENZO H Enzo H, kod: EHZ648rozmiar: 6,5x16, rozstaw: 5x100, ET: 48 - 4 szt. (296,00zł/szt)

Dunlop SP Winter Sport 3D 205/55R16 91H - 4 szt. (395zł/szt)

ceny z zeszłego roku kupiłem w sieci www.opony.pl.

zamawia się razem ze śrubami i pierścieniami centrującymi

Wszystko pasuje, nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem orginalne felgi do subaru i miały ET-38. Teraz mam felgi 16" ale z ET-35 ( mam pozaginane ranty)

więc ten mniejszy rozmiar z zalecanych przez producenta.

Wiadomo że na zimę im węższa opona tym lepiej. :!: Jeszcze idzie kupić mniejszy rozmiar opon na zimę - ja kupiłem opony o rozmiarze 185/70 R-16 Continental i oczekuję super przyczepności zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam stalowe kfz do forka, ale takich dekielkow do stalowych nigdzie nie znalazlem, a alu nie pasują... gdzie takie nabyles?

Jeszcze nie nabylem :). Raju kiedys takie sprzedawal (i twierdzil, ze pasuja do KFZ) ale ktos mie ubiegl. Jesli cena nie bedzie zaporowa to kupie w ASO.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie nabylem . Raju kiedys takie sprzedawal (i twierdzil, ze pasuja do KFZ) ale ktos mie ubiegl. Jesli cena nie bedzie zaporowa to kupie w ASO.

 

mysle ze w gre wchodzi tylko zakup w aso, szukalem w zeszlym roku mocno w sieci i nigdzie nie znalazlem. w aso by tez pewnie trzeba zamawiac watpie zeby mieli od reki. jakbys sprawdzil cene i dostepnosc daj znac, chetnie bym nabyl bo jednak szkoda piasty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja jezdze zima na stalowych 16" prod. KFZ

 

A jaką masz średnicę otworu centralnego w tych felgach? Dzwoniłem do gumiarza i dostępne ma dwie opcje w interesującym mnie rozmiarze: 56 i 58 mm. Z tego co wiem to średnica osadzenia piasty wynosi w Legacy 57 mm. Pierwsza z oczywistych względów nie wejdzie, druga będzie miała mały luz - felga nie będzie miała centralnego oparcia - będzie trzymała się tylko na śrubach i w ekstremalnych sytuacjach może krzywić szpilki. Przy takiej małej różnicy nie da się też zastosować pierścienia centrującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Jakie dokładnie ET powinny mieć felgi do Legacy 2008. Na zimę chciałbym założyć felgi 16" i opony 205/55, a więc ten mniejszy rozmiar z zalecanych przez producenta. Czy jeździ ktoś na takim rozmiarze ale na felgach stalowych - można takie kupić? Jeśli tak, to czy trzeba wówczas zmieniać śruby?

Będę wdzięczny za info.

 

tak w ogóle to jeżeli masz wybór, kupuj na zimę jak najwyższe opony, po co Ci profil /55, na nasze, wiadomo jakie drogi....ja preferuję (jeżeli mam wybór)cojamniej /60 a jak się da i 65. trzymanie boczne z niskiego profilu i tak niewiele Ci da w zimie, profil 55 jest zawsze droższy niż tej samej szerokości opona o profilu 60 czy 65, i podatniejszy na uszkodzenia na dziurach, wiadomo, im wyższa opona, tym bardziej wybiera nierówności i komfortowiej się jeździ. opony o profilu 55, 50, 45, jak nie ma innego wyjscia, bo na przykład masz duże hamulce i nie wchodzi Ci na nie mniejsza felga jak 17" czy 18".A jak masz możliwość jeżdżenia na 16", to załóż sobie któres z wymienionych wyżej i podróżuj bezpiecznie komfortowo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Jakie dokładnie ET powinny mieć felgi do Legacy 2008. Na zimę chciałbym założyć felgi 16" i opony 205/55, a więc ten mniejszy rozmiar z zalecanych przez producenta. Czy jeździ ktoś na takim rozmiarze ale na felgach stalowych - można takie kupić? Jeśli tak, to czy trzeba wówczas zmieniać śruby?

Będę wdzięczny za info.

 

Może coś takiego - http://www.allegro.pl/item736808493_sub ... lu_16.html

 

Nie ma chyba różnicy 2007 w stosunku do 2008...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego - http://www.allegro.pl/item736808493_sub ... lu_16.html

Nie ma chyba różnicy 2007 w stosunku do 2008...?

Tyle ze felgi do outbacka maja offset 48. Roznica niewielka ale przy odrobinie wysilku mozna tez trafic 16" ET55.

 

Pozdr.

 

[ Dodano: Pią Paź 16, 2009 7:01 pm ]

mysle ze w gre wchodzi tylko zakup w aso, szukalem w zeszlym roku mocno w sieci i nigdzie nie znalazlem. w aso by tez pewnie trzeba zamawiac watpie zeby mieli od reki.

Otoz przymierzylem dekielek od forka i... nie pasuje. Przynajmniej od MY06. Kontaktowalem sie z KFZ i tez nie maja.

Moj obecny pomysl: dopasowac kapselek na srube piasty (taki wbijany do tulei). Swoja droga nie wiem dlaczego subaru nie montuje go fabrycznie?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, ja do swojego legasa zapakowałem stalowe 15" od forestera

 

A jakie opony masz na tych felgach - w sensie jakie szerokie i jaki profil.

Myślałem, że 15" nie podejdą do Legacy. Jeśli wchodzą, to może skuszę się na taki rozmiar i zapodam opony o wyższym profilu tak jak radzi Kolega emotorsport . Na zimę i dziury jak znalazł. Bo jeśli dam wyższy profil niż 55 na felgach 16", to obwód koła będzie większy od standardowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurcze, mam trochę mętlik w głowie....

Jak sobie na konfiguratorze na opony.pl wybiorę Subaru Legacy IV

to faktycznie, proponuję takie coś:

 

Enzo H

Rozmiar 6.5 x 16

ET 48

Rozstaw 5/100

 

... z tym, że pojawia się zastrzeżenie "Nie jeśli na pierwszym montażu było minimum 17"... Ja mam właśnie 17", i co teraz? Będą pasować, czy nie??

 

spawalniczy, Ile wołają za komplet alu 16" w ASO ? (pomijając fakt, że nie mogą go przysłać ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scypio, ja niedawno do swojego kupowałem felgi w ASO:

 

felgi

 

Nie są co prawda oryginalne, ale podobno poleca je Dział Techniczny SIP (w ASO nawet dodają dekielki z logo plejad). Rozmiar 6,5 x 16, offset 48.

Cena w ASO była zblizona do tej ze strony czyli około 400 PLN za sztukę.

 

U mnie podobnie jak u Ciebie fabryka założyła 17 cali i nie było problemu z założeniem 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są co prawda oryginalne, ale podobno poleca je Dział Techniczny SIP (w ASO nawet dodają dekielki z logo plejad). Rozmiar 6,5 x 16, offset 48.

Cena w ASO była zblizona do tej ze strony czyli około 400 PLN za sztukę.

Przed rokiem EFP w Krakowie sprzedawal w takiej samej cenie alu 16" ET55 (czyli dokladnie to, co w legacu powinno byc). Moze warto zadzwonic?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Scypio,

 

ja założyłem na zimę zestaw: Anzio Winter Drift 6,5x16" + Blizzak LM30 55/215 i wygląda całkiem OK.

 

Pzdr

 

Rafis

 

QQ, spawalniczy, dziękuję wam bardzo, nawet nie takie złe te ceny.

 

Jestem ciekaw jak wyglądają te felgi FLAAWD656, że zrobiły się tak popularne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...