Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co prawda grzałkę DEFA zamontowałem w październiku ale dopiero ten weekend na działce pozwolił mi ją konkretnie przetestować. Samochód na co dzień jest garażowany, ale jak czas pozwala to na weekendy uciekamy na wieś a tam garażu (jeszcze) brak. Stąd też pomysł instalacji grzałki. Rozwiązanie kilkakrotnie tańsze od Webasto a w mojej ocenie równie skuteczne. Bo bardziej mi chodzi o silnik a nie ciepło w kabinie. Grzałka zamontowana w bloku silnika podgrzewa płyn + 50 stopni od nominalnej temperatury. W sobotę rano było - 23.6.Samochód odpala na raz bez "cierpienia"

 

pozdrawiam

Marcin

post-27258-0-96554600-1483947355_thumb.jpg

post-27258-0-43921900-1483947366_thumb.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem przy -26 :yahoo:

Załapał po pięciu dość wolnych obrotach silnika, a potem, do zagrzania, dyskoteka kontrolek ręcznego i check. Teraz jest -17, to już luzik i ciepełko. :faja:

Ja przy -29 odpaliłem. Też wolno kręcił, ale podjął współpracę po kilku obrotach. Najlepiej reagował pedał sprzęgła i hamulca... Gumowe obydwa Więcej atrakcji nie odnotowałem

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy -29 nie zdążyłem dojść do garażu a już słyszałem pracę silnika. Na mój widok z radości sam się odpalił:) a tak na poważnie, gdyby nie wyświetlacz który wskazywał niska temperatura to nie poznał bym że jest taki mróz. Po 2 dniach stania na mrozie, odpalił jak zawsze pięknie.

Aby nie odbiegać od tematu to... Nasmarowalem uszczelki silikonen co by nie przymarzaly:)

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co prawda grzałkę DEFA zamontowałem w październiku ale dopiero ten weekend na działce pozwolił mi ją konkretnie przetestować. Samochód na co dzień jest garażowany, ale jak czas pozwala to na weekendy uciekamy na wieś a tam garażu (jeszcze) brak. Stąd też pomysł instalacji grzałki. Rozwiązanie kilkakrotnie tańsze od Webasto a w mojej ocenie równie skuteczne. Bo bardziej mi chodzi o silnik a nie ciepło w kabinie. Grzałka zamontowana w bloku silnika podgrzewa płyn + 50 stopni od nominalnej temperatury. W sobotę rano było - 23.6.Samochód odpala na raz bez "cierpienia"

 

pozdrawiam

Marcin

Polecam do tego grzałkę wnętrza i masz bardzo skuteczny zestaw na każdą temperaturę. Montaż bezinwazyjny, do ogarnięcia samemu nawet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem obydwa kociołki do oporu... Trochę bolało przy kasie

 

b9a7e7dbbe26ba6c9ff9c4a10e44d4a3.jpg

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

ja tez ostatnio obydwa baczki do pelna. Zato teraz przez najblizszy czas tankowanie tylko gazu a to zas dla portwela czysta przyjemnosc w porownaniu do benzynki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem lpg w tamten poniedzialek;) a uzytkuje Subaraka juz ok 4 lata i zaluje ze niezainstalowalem podtlenku wczesniej ... :)

No jest oszczędność i to duża.

U mnie instalka dawała się we znaki już od kupna w zasadzie, ale póki ciepło dało się jeździć.

Ostatecznie zaprzestałem gazu używać jak temperatury spadły poniżej ok 5 stopni, bo wypadanie zapłonu mi się pojawiło.

Jutro jadę do specjalisty i żałuję, że 2 miesiące temu nie pojechałem. 

Po przeliczeniu jakieś 200 zł zostaje mi w kieszeni na miesiąc.

 

No ale ja zrobię, to na spota taniej będzie, bo coraz więcej chętnych... :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...