Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.05.2023 o 17:16, Orear napisał(a):

 

Ok, podoba mi się. 

A jak z przeglądami?

O legalność nie pytam bo wiem, że w Polsce LEDy to nadal temat do dyskusji. 

 

W dniu 14.05.2023 o 17:16, Orear napisał(a):

 

Ok, podoba mi się. 

A jak z przeglądami?

O legalność nie pytam bo wiem, że w Polsce LEDy to nadal temat do dyskusji. 

 

W dniu 14.05.2023 o 17:23, Neutrino33 napisał(a):

 

Przegląd mam w sierpniu :ph34r:

Nic się nie bój ja miałem w styczniu. Jeżdżę podobnie długo jak ty, narva najlepszy kompromis cena-jakosc.

Przegląd bez problemu przeszedł nawet diagnosta mi poprawił jeden reflektor bo niski świecił. Nic nie mówił ani nie sugerował. Ale w razie w mam a bagażniku normalne jakby ktoś się trafił upierdliwy.

Na długich to jest dopiero fajna sprawa, mam w forku i jest ogromna przepaść, w legacy chciałem założyć ale niestety - mam fabryczne drl w drogowych i odpada LED - migają cały czas.

 

Swoją drogą jakie hb3 polecacie o białej barwie światła ale klasyczne halogenowe? Zastanawiam się nad jakimiś z całkiem błękitną bańką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dziś skończyłem wydech 3 cale do mojego N/A dla potomnych środkowy tłumik zabiera parę db  końcowy wieńczy dzieło niestety wyszło przy głośno db killer zamówiony co by sytuację poprawić.

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w weekend postanowiłem że końcówki wydechu w forku wysunę trochę do zewnątrz. Jak tylko założyłem klucz na śrubę - urwałem ....

Później postanowiłem że wymienię śruby na pasie przednim - bo takie brzydkie , zardzewiałe ( za każdym razem jak otwieram maskę to mi się o oczy rzucały). I mam tam kolejne dwie zerwane śruby teraz. 

Masakra jaki syf - w żadnym aucie nie spotkałem się z tak słabym materiałem. 

Forester z 2015 roku. 

 

P.s. teraz czekam aż przyjdzie zestaw wykrętaków i będę się bawił w usuwanie szpilek. 

 

E1D6442B-CC87-4FB8-ACE3-DEFCF409231C.jpeg

F841AC9C-6438-4BF8-9AC1-D2A0548D7884.jpeg

Edytowane przez Zbig Niew
  • Trzymaj się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem trójkąty w Forku i tu smutna niespodzianka, miały być w stanie idealnym, pasażera owszem był, ale kierowcy już nie bardzo. Skończyło się tak:
IMG_4213.jpeg.4c0ae6e5c8640b2b0b285df75b73f2f5.jpeg

 

  • Trzymaj się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, suberet napisał(a):

Stare szpilki udało się wybić dopiero po podgrzaniu palnikiem.

Ja jak u siebie wymieniałem to stare po prostu ucinałem bliżej piasty, dzięki temu było mniej pracującego materiału, który rozszerzał się i wtedy jedno czy 2 mocniejsze uderzenia młotkiem i wychodziły bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik świateł awaryjnych w Imprezie:
Screenshot2023-05-16at12_02_14.thumb.png.24cafc44812396584739858a866bd319.png

 

Skończyłem też asystenta parkowania w wąskim garażu, ale to historia na inną okazję :upside-down-face_1f643-small:

IMG_3449.thumb.jpg.68e662f22b04361b2a986dfe17f17571.jpg

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aplam13 napisał(a):

 

 

Nic się nie bój ja miałem w styczniu. Jeżdżę podobnie długo jak ty, narva najlepszy kompromis cena-jakosc.

Przegląd bez problemu przeszedł nawet diagnosta mi poprawił jeden reflektor bo niski świecił. Nic nie mówił ani nie sugerował. Ale w razie w mam a bagażniku normalne jakby ktoś się trafił upierdliwy.

Na długich to jest dopiero fajna sprawa, mam w forku i jest ogromna przepaść, w legacy chciałem założyć ale niestety - mam fabryczne drl w drogowych i odpada LED - migają cały czas.

 

Swoją drogą jakie hb3 polecacie o białej barwie światła ale klasyczne halogenowe? Zastanawiam się nad jakimiś z całkiem błękitną bańką.

Ja rozglądałem się za dobrej jakości LED-ami na długie. Ciężko, bo to są takie "świeczki" a zależy mi by były z wentylatorkami, tak jak mam na mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zbig Niew napisał(a):

A ja w weekend postanowiłem że końcówki wydechu w forku wysunę trochę do zewnątrz. Jak tylko założyłem klucz na śrubę - urwałem ....

Później postanowiłem że wymienię śruby na pasie przednim - bo takie brzydkie , zardzewiałe ( za każdym razem jak otwieram maskę to mi się o oczy rzucały). I mam tam kolejne dwie zerwane śruby teraz. 

Masakra jaki syf - w żadnym aucie nie spotkałem się z tak słabym materiałem. 

Forester z 2015 roku. 

 

P.s. teraz czekam aż przyjdzie zestaw wykrętaków i będę się bawił w usuwanie szpilek. 

 

E1D6442B-CC87-4FB8-ACE3-DEFCF409231C.jpeg

 

 Może być problem wykrętakiem lepiej wiertłem z lewym skrętem do wiercenia w lewo po wcześniejszym centralnym zapunktowaniu  o średnicy mniejszej od urwanej śruby o 0,7-0,8 mm 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Neutrino33 napisał(a):

Ja rozglądałem się za dobrej jakości LED-ami na długie. Ciężko, bo to są takie "świeczki" a zależy mi by były z wentylatorkami, tak jak mam na mijania.

Ja kupiłem z allechińczyk i jestem bardzo zadowolony sklep infitary, w forku mam już 3 rok, kolega 2 lata. Na długie super sprawa, HB3 = 9006, jakbyś się zdecydował bierz z chipes zes wg mnie lepsze niż CSP - żywotniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, suberet napisał(a):

Dzisiaj znalazłem w wydechu takie o:

20230516_100543.thumb.jpg.8cb5d182992f2fdfce79a281d089c2e0.jpg20230516_095047.thumb.jpg.152e6ed8d4724b3cc21e05f9b1d687e4.jpg

 Strzępy katalizatora zamontowanego 2 lata temu, który wytrzymał z 70 tysięcy kilometrów. 

 

27 minut temu, Orear napisał(a):

 

Masz teraz pełny przelot! :wrrum:

Mmmm, miodzio:upside-down-face_1f643-small:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, aplam13 napisał(a):

Ja kupiłem z allechińczyk i jestem bardzo zadowolony sklep infitary, w forku mam już 3 rok, kolega 2 lata. Na długie super sprawa, HB3 = 9006, jakbyś się zdecydował bierz z chipes zes wg mnie lepsze niż CSP - żywotniejsze.

 

Daj jakies linki na PW. Może się zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ipsx82 napisał(a):

 Może być problem wykrętakiem lepiej wiertłem z lewym skrętem do wiercenia w lewo po wcześniejszym centralnym zapunktowaniu  o średnicy mniejszej od urwanej śruby o 0,7-0,8 mm 

Nie posłuchałem ( brak takiego specjalnego wiertła ) wiec zrobiłem tak

 rozwiercilem otwór do 5mm i zamiast nagwintować na nowy rozmiar ( o ja głupiec) użyłem wykrętaka. I go zerwałem..... Raczej tego już niczym nie rozwiercę, zbyt twardy materiał. 

Jakieś sugestie ? Na obecną chwilę się poddaję

 

 

F2FD11E9-1F14-42E8-8F13-D827D2E53E0B.jpeg

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ten wykretak zrobił więcej szkody niż pożytku. 

Jak na chłodno myślę teraz to te rozwiązanie nie ma żadnego sensu , wkrecasz wykrętak a on rozbija otwór i coraz bardziej się klinuje w nim . Na końcu się urywa. To nie ma prawa działać. Nic....człowiek mądry po szkodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, aplam13 napisał(a):

Forester klima - myślałem że brak czytnika, okazuje się że cewka kompresora już nie wydała i trzeba nowa pewnie ze sprzęgłem koła pasowego:wacko:

Wiem kto ma regenerowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...