Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Neutrino33 napisał:

Zabrałem się za przywracanie świetności bagażnikowi dachowemu jaki zakupiłem na forum...ale mam problem ze śrubami. Nie wiem czy uda mi się kupić takie same więc biorę pod uwagę opcję odrdzewiacza - co polecacie?

Śruby wyglądają tak

 

 

śruby.jpg

Imadło, szczotka druciana na wiertarkę i moment obczyścisz, raczej nie zniszczysz rantów jeśli nie są mocno zeżarte.

Później można czymś po prostu nasmarować i tylko wycierać przed założeniem bagażnika na dach (ja nie jeżdżę z bagażnikiem all time long).

Ewentualnie prysnąć jeden raz ocynkiem w sprayu, kiedyś były w Lidlu takie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Orear napisał:

Imadło, szczotka druciana na wiertarkę i moment obczyścisz, raczej nie zniszczysz rantów jeśli nie są mocno zeżarte.

Później można czymś po prostu nasmarować i tylko wycierać przed założeniem bagażnika na dach (ja nie jeżdżę z bagażnikiem all time long).

Ewentualnie prysnąć jeden raz ocynkiem w sprayu, kiedyś były w Lidlu takie. 

 

Imadło mi ukradli z piwnicy już jakiś czas temu, zresztą boje się, że tym sposobem zniszczyłbym te śruby. Myślałem raczej nad sposobem chemicznym. Najbardziej szczęśliwy będę jak uda mi się kupić takie same śruby - nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ewemarkam napisał:

Kupisz jako nowe w pierwszym lepszym sklepie metalowym. Imbusowe śruby,kawałek płaskownika z gwintem i te baryłki którymi skręcało się kiedyś meble. 

 

Też mi się wydaje, że nie będę musiał prosić o to NASA, czy Elona B)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, frisco napisał:

 

Spokojnie - zabezpieczone, pomalowane, od dwóch lat nic nie wyłazi. To jest w ogóle dziwne jak te szyny i śruby foteli ruda wciąga w 4gen.

A nic mi nie mów. Kiedyś wykręciłem jeden i drugi fotel, pół dnia czyszczenia, malowanie, schnięcie, żeby nie było lipy... przyszła zima i już takie rude kropeczki się pojawiły. Trzeba będzie latem to poprawić. Najgorzej, że nie da się tych całych mocowań od fotela sensownie odczepić, wykąpać w kwasie, potem dać do galwanizacji i mieć na całe życie spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orear napisał:

Miałem wrażenie jakby były do fotela przymocowane nitami. ;o 

Dobre miałeś wrażenie ;)

 

Godzinę temu, frisco napisał:

 

Da się. Jak fotel wyjmiesz to szyny można odpiąć. 

Szyny tak, ale stopy są przynitowane. Będę testował co da rady z tym zrobić :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem wczoraj opony na letnie (nowa Dębica UHP made in Germany).

Wiem jaka jest pogoda :)

Pierwsze jazdy po resztkach śniegu były trudne.

Dziś, w słońcu, na suchym i ewentualnie lekko wilgotnym asfalcie zaczęło robić się przewidywalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, frisco napisał:

Śruby od mocowania foteli utopiłem na dzień w fertanie i wyszły prawie jak nowe. Szkoda zachodu na czyszczenie mechaniczne. 

To pomoze na mgielke rdzy tylko. Bez mechanicznego usuniecia rdzy to marna robota. Usunąc rdze mechanicznie i wtedy fertan dobicie resztek niewidocznej rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Barney napisał:

To pomoze na mgielke rdzy tylko. Bez mechanicznego usuniecia rdzy to marna robota. Usunąc rdze mechanicznie i wtedy fertan dobicie resztek niewidocznej rdzy.

 

Mowa o odrdzewiaczu, który sam w sobie rdze rozpuszcza. Szyny były czyszczone mechanicznie. Tak wygląda ta "marna robota" po dwóch latach

 

11.thumb.JPG.5b7430e19dfe90252e2d8386373b110c.JPG :

 

 

 

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja "redukcja",tj. W Legacy przedsprzedażowa tj.zmiana felg na tańsze, demontaż kamerki, wywalenie wszystkiego co prywatne w aucie, naklejkowe rozświniaczenie (:P), ostatnie małe dotankowanie i od godziny w nowych rękach.Bedzie w Legnicy widziane. 

IMG_20220404_103652.jpg

IMG_20220404_112926.jpg

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, frisco napisał:

 

Mowa o odrdzewiaczu, który sam w sobie rdze rozpuszcza. Szyny były czyszczone mechanicznie. Tak wygląda ta "marna robota" po dwóch latach

 

11.thumb.JPG.5b7430e19dfe90252e2d8386373b110c.JPG :

 

 

 

Fajne fotele. Zamieniłbym u siebie na takie ale jasne. W Lexusie IS200 miałem podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...