Skocz do zawartości

Najglupsza rejestracja


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

OK, chwila odczekana :]

 

Miesiąc temu widziałem Subaru Tribeca (czarny) na takich właśnie blachach ... K0 000.

 

I teraz ...nurtuje mnie jedna kwestia tak, ze spać nie mogę, heh ;-) Obok mnie parkuje Jeep Cherokee, powiedzmy od 2 lat, z rejestracją K1 000. Jaki jest schemat przyznawania takich samych kombinacji "000"? Pamiętam, że rejestrując auto, we wniosku, wpisuje się tylko proponowaną nazwę, a przedrostek (od K0 do K9) jest nadawany w kolejności.

 

Z tym że jak widać kolejność kolejnością, bo to K0 000 musiało na kogoś czekać do czasu aż się Tribeca pojawiła :)

 

Druga sprawa - "000" (zera) mogły się widzieć jako "OOO" (literka O) - anyway, nie dam wiary, że to pierwsza osoba, która wpadła w Krakowie na taki koncept.

 

Swoją drogą, ciekawe na kogo tak czekała ta tablica ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że jak widać kolejność kolejnością, bo to K0 000 musiało na kogoś czekać do czasu aż się Tribeca pojawiła :)

..

"imienne" rejestracje sa przypisane do osoby..nie do samochodu..czyli wlasciciel mogl je miec na innym aucie..sprzedal je, wyrejestrowal, kupil Tribece i ooo..

 

p.s. czarna Tribeca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, chwila odczekana :]

 

Miesiąc temu widziałem Subaru Tribeca (czarny) na takich właśnie blachach ... K0 000.

 

I teraz ...nurtuje mnie jedna kwestia tak, ze spać nie mogę, heh ;-) Obok mnie parkuje Jeep Cherokee, powiedzmy od 2 lat, z rejestracją K1 000. Jaki jest schemat przyznawania takich samych kombinacji "000"? Pamiętam, że rejestrując auto, we wniosku, wpisuje się tylko proponowaną nazwę, a przedrostek (od K0 do K9) jest nadawany w kolejności.

 

Z tym że jak widać kolejność kolejnością, bo to K0 000 musiało na kogoś czekać do czasu aż się Tribeca pojawiła :)

 

Druga sprawa - "000" (zera) mogły się widzieć jako "OOO" (literka O) - anyway, nie dam wiary, że to pierwsza osoba, która wpadła w Krakowie na taki koncept.

 

Swoją drogą, ciekawe na kogo tak czekała ta tablica ...

 

Wystarczy mieć znajomą Panią w Wydziale Komunikacji ;) Serio... Co ciekawsze numery są często odkładane "na wszelki wypadek".

Mojego kolegi mama pracuje w Wydziale Komunikacji. I jakieś fajne numery czekają na niego, mimo, że nawet prawka jeszcze nie zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"imienne" rejestracje sa przypisane do osoby..nie do samochodu..czyli wlasciciel mogl je miec na innym aucie..sprzedal je, wyrejestrowal, kupil Tribece i ooo..

 

Oj chyba nie, sa przypisane do auta (co notabene jest straszna glupota) jesli auto zostaje w wojewodztwie to blachy przechodza z autem, jesli wyjezdza poza wojewodztwo musisz je zdac. Kolega kupil takie imienne subaru i do dzisiaj jezdzi na blachach imiennych poprzedniego wlasciciela bo mu sie podobaja.

 

A co do kolejnosci to nie ma z tym problemu zglaszasz ze chcesz miec D7 Fasol i dostajesz, nie muszisz czekac na 6 fasolow by miec 7. Jest wiele aut majacych "koncowe numery" a pierwsze sa wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"imienne" rejestracje sa przypisane do osoby..nie do samochodu..czyli wlasciciel mogl je miec na innym aucie..sprzedal je, wyrejestrowal, kupil Tribece i ooo..

 

Oj chyba nie, sa przypisane do auta (co notabene jest straszna glupota) jesli auto zostaje w wojewodztwie to blachy przechodza z autem, jesli wyjezdza poza wojewodztwo musisz je zdac. Kolega kupil takie imienne subaru i do dzisiaj jezdzi na blachach imiennych poprzedniego wlasciciela bo mu sie podobaja.

.

 

mialam na aucie firmowym, przy zmianie samochodu zostawili mi te same tablice z nazwa firmy, chyba ze teraz cos sie zmienilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o spersonalizowanej rejestracji, ale montowanie czegoś takiego na estiaja jest przekroczeniem granic wsiowości nawet u najbardziej liberalnych. No chyba, że rejestracja będzie typu (zakładając, że po literze musi być cyfra):

 

W1 OCHA

 

:mrgreen:

 

Hmm... czekajcie, to jest dobry pomysł! Jutro idę do Urzędu Komunikacji :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już kiedyś pisałem ja widziałem kiedyś po znan, po lska i gdzieś mam zdjęcie tego jeep-a :mrgreen:

 

PO ZNAN ma mercedes C klasa

PO LSKA ma Chrysler Grand Voyager

 

Przemeq W1 zostaje Tobie przypisany w chwili, gdy masz juz np WO (itp) i kolejne ida w cyferki w Wawie to sa jesli sie nie myle dzielnice...

 

PS sam mam na aucie służbowym rejestracje imienna i najbardziej podoba mi sie mina niektórych sprzedawców na stacjach benzynowych gdy wypisuja fakture

W zwiazku iz, jestem z poznania to po wykorzystaniu PO kolejne sa P1, P2 + napis.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawde sie lamie, niby 1000 zl, ale taka rejestracja, zwlaszcza, jak jest sie fanen serialu Cow & Chicken :D

 

Problem nie tyle w cenie (choć 1000 zeta to niemało :twisted:) co w tym, że tablica nie stanowi Twojej własności i sprzedając auto nie możesz jej zachować :twisted::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...