Skocz do zawartości

Dziadki i Turbodziadki łączcie się


Siela

Rekomendowane odpowiedzi

Rura odpowietrznika jest uszkodzona i to obstawiam jako przyczynę. 

 

Dzisiaj zalałem przed trasą na full i nie było zapachu paliwa, pojawił się po przejechaniu sporego dystansu i ostrym wejsciu w lewy zakręt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chojny napisał:

Rura odpowietrznika jest uszkodzona i to obstawiam jako przyczynę. 

 

Dzisiaj zalałem przed trasą na full i nie było zapachu paliwa, pojawił się po przejechaniu sporego dystansu i ostrym wejsciu w lewy zakręt. 

 

No to pewnie masz odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, Dawno mnie nie było, odpalam reaktywację posiadania turbodziadka :) ktoś coś? Bo się cholernie stęskniłem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Michał Guz napisał:

U mnie gdzieś powinna leżeć przednia z wolnossaka - stan znośny. Jak wrócę od lekarza to poszukam.

 

Dzięki wielkie ale zdaje się że już ogarnięte :)

 

Będzie na 100% jak dojdzie przesyłka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, Dawno mnie nie było, odpalam reaktywację posiadania turbodziadka ktoś coś? Bo się cholernie stęskniłem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Szukasz? Czy masz dalej swojego i nie jeździłeś? Jak szukasz to zapraszam :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Nie wala się komuś z Was po garażu międzyosiowe wisko? Szukam takiego, które podeszłoby do mojego BF7 z 5MT. Jeśli się nie mylę to każde z 5MT do 1998r powinno pasować.

Może być w padające/padnięte.

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gumas_72 napisał:

Chyba jednak wolnyssak nie nadaje się na tor - skrzynia było wiadomo, doszło do tego sprzęgło:unsure: ale nie powiem, ze się nie spodziewałem

 

Za to wspomnienia i doświadczenia zdobyte- bezcenne..! I to pewnie dużo niższym kosztem niż w wersjach mocniejszych (gt,wrx,sti) ;)

Edytowane przez adamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gumas_72 napisał:

Chyba jednak wolnyssak nie nadaje się na tor - skrzynia było wiadomo, doszło do tego sprzęgło:unsure: ale nie powiem, ze się nie spodziewałem

 

Skrzynia, napędy, hamulce czy za słaby motor?

 

Jeździłeś po kresce czy latałeś bokami i agresywnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adamski napisał:

 

Za to wspomnienia i doświadczenia zdobyte- bezcenne..! I to pewnie dużo niższym kosztem niż w wersjach mocniejszych (gt,wrx,sti) ;)

To bankowo no i te koszta - różnica jednego zera ;)

 

4 godziny temu, chojny napisał:

 

Skrzynia, napędy, hamulce czy za słaby motor?

 

Jeździłeś po kresce czy latałeś bokami i agresywnie?

Motor jak by miał 150kM to było by idealnie ale nie ma i chyba nic nie wymyślę, moje pomysły na stożki zostały zabite śmiechem. Motor 2.2 podobno jest nie do zajechania - albo nie w tak szybko jak 2.0.

Bokami i agresywnie się niekiedy zdażyło, a jak popadało to nie było innej opcji.  Staram się po kresce ale taki Słomczyn to ja jadę w 90% na 2 (drugim) biegu, tu jest pewnie problem i stąd taka a nie inna żywotność skrzyni. Tak jak na szutrowym nie dostaje po gnatach Dziad, tak niestety na asfalcie (a już na zawodach jak jest walka o sekundy) potrafiłem przegiąć. Nauka, nauka i jeszcze raz nauka plus ułomność Kierownika ;) w powożeniu wozu drabiniastego.

ps:

raz na zawodach przy 3 pętli zgubiła mi się dwójka (jak by przestała istnieć) i to był chyba przyczynek do tego co jest teraz ale i tak długo wytrzymała bo jechałem jeszcze dwa szutrowe i dwa asfaltowe plus dwa latania bez czasu, letnie warunki po suchym (5 godzin latania w zapętleniu 8-12 okrążeń i przerwa na fajka). Zimowego nie licze bo wtedy najmniej cierpiała skrzynia ale może sprzęgło wtedy płakało:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zdobyć całą skrzynię, z której odzyskałem visco. Nalotu ma co najmniej 370kkm i przy demontażu było ponoć sprawne, ale mając je na wierzchu grzechem by było nie zajrzeć do środka.

Szukam od kilku dni potwierdzonego info na temat lepkości oleju wiskotycznego. Udało mi się jedynie ustalić, że fabryczne spięcie to 40Nm przy 100rpm. Niektórzy ładują 50 000 cSt, ale nie jest to poparte danymi producenta czy obliczeniami.

Ma ktoś was doświadczenie w kwestii doboru lepkości oleju do centralnego visco?

visco.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ktoś sprawnych "słoneczników" do dziadka?

 

Moje mi opadają same i nie bardzo wiem jak to ogarnąć więc pomyślałem o wymianie obu na nieopadające :)

 

Kolor szary jak coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chojny napisał:

Nie ma ktoś sprawnych "słoneczników" do dziadka?

 

Moje mi opadają same i nie bardzo wiem jak to ogarnąć więc pomyślałem o wymianie obu na nieopadające :)

 

Kolor szary jak coś. 

Szykujesz dziadka na czwartkowe klasyki ?

Tzn. Na ten czwartek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, llkuba napisał:

Szykujesz dziadka na czwartkowe klasyki ?

Tzn. Na ten czwartek ;)

 

Zobaczymy czy mi się serwis wyrobi z wymianą półosi, jak tak i będzie czas to może wpadnę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chojny napisał:

 

Zobaczymy czy mi się serwis wyrobi z wymianą półosi, jak tak i będzie czas to może wpadnę ;)

 

To daj znać jak pojedziesz przynajmniej będzie co oglądać ;). Wielkopolanie coś kiepsko organizują się :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, llkuba napisał:

To daj znać jak pojedziesz przynajmniej będzie co oglądać ;). Wielkopolanie coś kiepsko organizują się :facepalm:

 

Czekam na info o terminie przyjęcia auta na wymianę więc nie wiem czy przed czwartkiem się wyrobią. Zobaczymy. 

 

No zarobieni wszyscy mocno to nie ma jak się spotykać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Michał Guz napisał:

Poszukuję map sensora - razem z solenoidem tym brązowym- do mojego kombi, ma ktoś? 

Zalega sobie gdzieś u mnie na bank :)

 

21 minut temu, chojny napisał:

 

Moje mi opadają same i nie bardzo wiem jak to ogarnąć więc pomyślałem o wymianie obu na nieopadające :)

W moim malinowym ktoś pomysłowo przyszył rzepy do daszków i podsufitki :D było to samo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...