Skocz do zawartości

Subaru Impreza vs. Rodzina


BMSTeam

Rekomendowane odpowiedzi

nie zgodzę się, że Legac to duży samochód. Mam OBKa i twierdzę, że na wczasy to chyba z ledwością byśmy się zapakowali :roll: .

 

.

Ponieważ kobiety traktują wczasy jak dożywotnią emigrację. Moja pierwsza żona raz tylko była kontent z wczasów, jak zatargałem ją na Chorwację z 8,5 metrową przyczepą. Problem był po powrocie, bo ktoś zgłosił nasze mieszkanie jako pustostan.

 

mamusia

 

Celnie to Mamusia ujęła :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przyglądałem się tej dyskusji i zgadzam się z Apal, że wbrew pozorom duży Outback nie jest tak duży. Myślę oczywiście o swoim MY'99. Mało miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu, płytki bagażnik (dyfer tylny), niekoniecznie dużo miejsca dla pasażera. Jak się położy oparcie tylnej kanapy to samochód robi się przyjemnie duży i po wyrzuceniu z domu można w nim nocować :mrgreen:

 

Ja z kolei myślę, że aby mojego wspaniałego Outbacka zastąpić WRX-em edycji 01/02. Myślę, że kanapa tylna w WRX oferuje nie mniej miejsca niż w Outbacku/Legasiu. Bagażnik na pewno mniejszy.

 

Analizowałem również WRX pod kątem ceny części. Nie jest to tragedia...

 

Jakby MY'06-07 Impreza z silnikiem wolnossącym 160 KM był w moim zasięgu to z pewnością był ją chciał nabyć.

Nie widzę sensu wolnossącej imprezy MY'00-MY'05 skoro ceny prawie wszystkich części są zbliżone. Tylko spalanie jest wyższe, może koszt sprzęgła. Wybaczcie tematu nie eksplorowałem dogłębnie, ale tak mi się wydaje.

 

BMSTeam, jak często potrzebuje się pełnej przestrzeni jaką oferuje samochód? Moim zdaniem rzadko. Od paru lat nie biorę do samochodu 4 pasażerów, bo uważam, że to urąga ich komfortowi. Impreza sedan ma średniej wielkości bagażnik, jak na sedany ale nie wolno zapominać, że to koszt przestrzeni jaką potrzebuje napęd. Podobnie rzecz się ma w przypadku samej "budy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zastanawiam się czy kupić kolejnego Forestera,który jak dotąd sprawdza mi się bagażowo znakomicie,czy kupić wrx-a.Pytanie tylko czy z moją lepszą połową i rocznym dzieckiem pomieścimy się w środku w miarę wygodnie?Muszę kiedyś przeszukać pojazd któregoś forumowicza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze w tym temacie bedzie mogl pomoc co kolega beben

 

Miejmy nadzieję, że coś naskrobie.

 

Wywołany do tablicy nie mam wyjścia :wink: Poniżej masz wersję rodzinna wrxa sedan. Bez większych problemów pakowaliśmy się z naszymi bliźniaczkami na wszystkie wyjazdy. Bylismy nim w górach, nad morzem plus mnóstwo krótszych wyjazdów. Zabieraliśmy bliźniaczy wózek, 2 łóżeczka turystyczne, narty, sanki plus kilka walizek ciuchów :lol: . Odrobina samozaparcia i wszystko upchniesz. Oczywiście bez paka i to całkiem dużego ani rusz :cool: Z tyłu co prawda nie jest mistrzostwo świata ale moje dzieciaki maja teraz 2,5 roku więc tragedii nie ma :twisted:

 

Inaczej mówiąc impreza jest jak dr Jekyll i Mr Hyde. Poupalasz i rodzinę przewieziesz :twisted: , albo wszystko razem np na trasie Murzasihle Łysa Polana po mega ośnieżonych drogach :cool:

 

 

 

img13741600x1200.jpg

img13731600x1200800x600.jpg

img13751600x1200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze w tym temacie bedzie mogl pomoc co kolega beben

 

Miejmy nadzieję, że coś naskrobie.

 

Wywołany do tablicy nie mam wyjścia :wink: Poniżej masz wersję rodzinna wrxa sedan. Bez większych problemów pakowaliśmy się z naszymi bliźniaczkami na wszystkie wyjazdy. Bylismy nim w górach, nad morzem plus mnóstwo krótszych wyjazdów. Zabieraliśmy bliźniaczy wózek, 2 łóżeczka turystyczne, narty, sanki plus kilka walizek ciuchów :lol: . Odrobina samozaparcia i wszystko upchniesz. Oczywiście bez paka i to całkiem dużego ani rusz :cool: Z tyłu co prawda nie jest mistrzostwo świata ale moje dzieciaki maja teraz 2,5 roku więc tragedii nie ma :twisted:

 

Inaczej mówiąc impreza jest jak dr Jekyll i Mr Hyde. Poupalasz i rodzinę przewieziesz :twisted: , albo wszystko razem np na trasie Murzasihle Łysa Polana po mega ośnieżonych drogach :cool:

 

 

Przyjemnie jest znaleźć kogoś, kto zracjonalizuje nie do końca przemyślany mój pomysł zamiany OBK na WRX :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 3 osobowej rodziny Impreza w zupełności wystarczy, czasami tylko, będziesz musiał na tylne siedzenie obok dzieciaka wrzucić jakąś torbę lub dwie, które nie zmieszczą ci się do bagażnika. Ale przesiadka z większego auta do o klasę niższego to jednak trochę stresujące przeżycie. Jeżli się na to zdecydujesz przez jakiś czas będziesz odczuwał dyskomfort. (mniejszy rozstaw osi, węższy, wykonany z tańszych plastików itd.)

 

Idealnym rozwiązaniem byłoby dokupienie Imprezy jako drugiego auta w rodzinie obok Legacy. Ale przy takim układzie to już powinien być WRX lub STI.

 

Nie do końca rozumiem twoją chęć wymiany Legacy na Imprezę. Piszesz, że znalazłeś ładną sztukę z małym przebiegiem w idealnym stanie.(większość aut z ogłoszeń taka właśnie jest :lol: ) Wygląda to tak, jakbyś znalazł fajne autko, trochę się nim podjarał i starał się dopasować potrzeby rodziny do niego a nie odwrotnie, to znaczy popróbować zdefiniować czego potrzebujesz i znaleźć wóz, który to spełnia.

 

Dołączam sie do sugestii abyś jednak zapodał sobie nowszego Legasia niż eksperymentował z Imprezą jako autem rodzinnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beben, skąd masz taki kawiorowy bagażnik na dach

 

niezły nie :?: :shock: :wink: :twisted:

 

 

prosta sprawa kupujesz podstawowy box i dajesz do lakiernika przy okazji lakierowania innych drobiazgów, koszt ok 500 zł plus box. Ale było warto auto na żywca w tym zestawie prezentuje sie bojowo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... np na trasie Murzasichle Łysa Polana...

W Murzasichlu mialem ślub i trzydniowe weselicho :wink:

A żeby nie bylo offtop to:

My mamy A4 kombi, 10 miesięcznego synka i na tydzień sie nie mieścimy....

Zastanawialem się nad zamianą na legacy albo outbacka i czy są większe od A4??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy nie mam wyjścia Poniżej masz wersję rodzinna wrxa sedan. Bez większych problemów pakowaliśmy się z naszymi bliźniaczkami na wszystkie wyjazdy. Bylismy nim w górach, nad morzem plus mnóstwo krótszych wyjazdów. Zabieraliśmy bliźniaczy wózek, 2 łóżeczka turystyczne, narty, sanki plus kilka walizek ciuchów . Odrobina samozaparcia i wszystko upchniesz. Oczywiście bez paka i to całkiem dużego ani rusz Z tyłu co prawda nie jest mistrzostwo świata ale moje dzieciaki maja teraz 2,5 roku więc tragedii nie ma

 

Juz prawie, już prawie... :twisted:

Nie do końca rozumiem twoją chęć wymiany Legacy na Imprezę. Piszesz, że znalazłeś ładną sztukę z małym przebiegiem w idealnym stanie.(większość aut z ogłoszeń taka właśnie jest ) Wygląda to tak, jakbyś znalazł fajne autko, trochę się nim podjarał i starał się dopasować potrzeby rodziny do niego a nie odwrotnie, to znaczy popróbować zdefiniować czego potrzebujesz i znaleźć wóz, który to spełnia.

 

Dołączam sie do sugestii abyś jednak zapodał sobie nowszego Legasia niż eksperymentował z Imprezą jako autem rodzinnym.

 

I znowy sprowadzenie na ziemię. IMO "niestety" Plejadek ma dużo racji. Myśle chyba trochę samolubnie... Wiem, jakie są auta z ogłoszeń, ale TA Impreza naprawdę jest godna uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektorych Outback to male auto dla innych Impreza sedan to pojemne auto. Ja wiem tyle na 2 tygodniowy wyjazd do Kolorado (kamping, chodzenie i jazda po gorach), to moje autko bylo tak troszke zapakowane:

 

img2173m.th.jpg

 

Zdecydowanie wolablym ta podroz pokonywac w kombi a nie w sedanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMSTeam

Lepiej poczekaj i kup nowego Outback'a 3,6. Będzie to chyba jedyny złoty środek na Twoje bolączki. Zresztą jest już taka specjalizacja wsród poszczególnych modeli marki, że trudno mieć jeden pojazd, który służyłby do wszystkiego. Przekonałem się o tym na własnej skórze kiedy chciałem mieć motocykl, którym można polatać w terenie i pojechać w kilkutysięcnzą trasę z pasażerką. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie wyjeżdżaliśmy w góry i nad morze i nigdy większych problemów nie było. Osobiście polecam.
.

mam wrx sedan wyjazd z żoną + dzieci 9 i 12 lat lubimy dużo rzeczy zawsze zabrać nawet na kilka dni .jest ciasno ale dajemy radę.

na narty konieczny box najlepiej taki jak ma bęben :mrgreen: takiego nie mam to jeździmy innym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO zmiana auta z Legacy Kombi na Impreze Sedan 2.5 nie ma sensu, bo traci sie kompletnie ladownosc kombiaka a zyski na przyspieszeniu sa minimalne. Wedlug mnie zamiana na nowszego Legacy, z mocniejszym silnikiem bylaby lepsza lub nawet zamiana na Impreze Kombi tez ma jakis sens.

 

Impreza kombi stanowczo odpada i nie pytajcie dlaczego... I tak nie odpowiem. :twisted:

 

A to juz wczesniej pisałem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem uprzedzen do Imprezy kombi - chyba nie chodzi o tak banalna rzecz jak brak spuchnietych blotnikow? Owszem nie jest to super ladowne auto (bo to nie jest ciezarowka) i bardziej podchodzi pod hatchbaka niz kombi, ale swoje zalety ma vs sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem uprzedzen do Imprezy kombi - chyba nie chodzi o tak banalna rzecz jak brak spuchnietych blotnikow? Owszem nie jest to super ladowne auto (bo to nie jest ciezarowka) i bardziej podchodzi pod hatchbaka niz kombi, ale swoje zalety ma vs sedan.

Nie ma tego lanserskiego parapetu do trzymania lokci jak bajerujesz dupeczke na parkingu pod Realem :lol: , wiesz tylko taki maly skromniutki daszek :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beben, skąd masz taki kawiorowy bagażnik na dach

 

niezły nie :?: :shock: :wink: :twisted:

 

 

prosta sprawa kupujesz podstawowy box i dajesz do lakiernika przy okazji lakierowania innych drobiazgów, koszt ok 500 zł plus box. Ale było warto auto na żywca w tym zestawie prezentuje sie bojowo :twisted:

dzięki za know-how, to jeszcze sprzedaj mi namiary na tego lakiernika, może być na PW :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego lanserskiego parapetu do trzymania lokci jak bajerujesz dupeczke na parkingu pod Realem , wiesz tylko taki maly skromniutki daszek

 

No cóż, moja Imprezka kombi ma... Może bardziej na piwo, niż na łokcie, ale jest :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...