Skocz do zawartości

jakie piwo? bo już mię mdli (międli) hi hi..


slesz

jaki browar?  

508 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Poruszamy się w zestawie piw smacznych ewentualnie dziwnych, wiec fax 10* odpada. Kapera też się nie smakuje, tylko wlewa. Chociaż do Kapera polecam lewatywę....nie wali spirytem;)

Dziś jestem po lekturze piw homofobicznych. Pan Jakubiak spierdolił produkty Ciechana- Lagerowe można wylać do kibla. Lwówek już w okolicy kibelka już stoi, Bojan na razie trzyma poziom, średni, ale trzyma. Miodek z Ciechanowa wali sztucznością, a reszty piw już dawno nie widziałem.

Z większych niekorpów, jestem zadeklarowanym fanem Kormorana. Strasznie jednak brakuje orliszowego z czosnkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończył mi się właśnie zestaw podróży kormorana. Smaczne bardzo, nawet z kawą, kawy nie pijam. Piwa tak aromatyczne i uchmielone, że nie dałbym rady popić tym wspomnianej kiełbasy z grilla, czy rąbać z nim drewno. Kormorana pije się jednego i wystarcza, pragnienie gasi się pilsnerami.

Kiedyś znęcałem się tu nad browarem Połczyn. Albo coś się pozmieniało, albo popsuty byłem/jestem. Połczyńskie ciemne polecam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pewny znajomy a był z Mazur, opowiadał mi o tym piwie Kormoran,podobno paleta smaków nieograniczona. To prawda  ze piwo pochodzi właśnie z tego rejonu? Np. tutaj, u mnie jest to piwo niemalże niedostępne.

Ja mogę polecić piwo z moich byłych rodzinnych rejonów (Zamośc) mianowicie piwo Zwierzyniec.Pamiętam jak w latach 90, było w butelkach 0,33 L i miały fajny kształt , mówiło się na to granat  ;)  Piwo bardzo dobre i delikatne. Nie wiem jak teraz...

Na zdjęciu na drugim planie widać piwa z Etiopii , czy ktoś takie pił? Dodam że ja właśnie piłem piwo, ale na pierwszy planie uchwyciłem ichnią fantę i sprite  :lol:

post-12972-0-49687300-1441451794_thumb.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pewny znajomy a był z Mazur, opowiadał mi o tym piwie Kormoran,podobno paleta smaków nieograniczona. To prawda ze piwo pochodzi właśnie z tego rejonu? Np. tutaj, u mnie jest to piwo niemalże niedostępne.

Ja mogę polecić piwo z moich byłych rodzinnych rejonów (Zamośc) mianowicie piwo Zwierzyniec.Pamiętam jak w latach 90, było w butelkach 0,33 L i miały fajny kształt , mówiło się na to granat ;) Piwo bardzo dobre i delikatne. Nie wiem jak teraz...

Kormoran jest z Olsztyna i fakt - maja bardzo szeroką gamę styli. AIPA, coffee stout, witbier czy porter,wszystkie sa świetne.

 

Co do Zwierzyńca to niestety teraz jest zwykłym sikiem. Nie pamiętam kto jest , ale chyba VanPur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bedac w Turcji sprobowalem dunskiego Tuborga - rewelacja  :)

 

Jaki sens jest w Turcji pić duńskie piwo? :D W Polsce też jest normalnie dostępne. A z ciekawości - ktoś wie jak stoi turecki craft? Robią jakieś ciekawe piwa, czy raczej ze względu religii piwo tam jest bardzo słabo popularne?

 

To ja powiem inny paradox będąc w Filadelfii piłem miejscowy okocim export :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo czesto z piwami jest tak , że smakują Ci w kraju w którym jesteś szczególnie lane w knajpie , potem to piwo kupujesz w Polsce i już tak nie smakuje. np. Corona z limonką mega smakuje w Meksyku a w Polsce tak srednio , to samo lane piwo Bittburger w niemczech a butelkowe w Polsce , czy San Miguel w Hiszpani . 

Z Polskich browarow uwielbiam ostatnio piwa Komes , browar Fortuna z Miłosław, do tego dają super szklankę , 0,5 L , taką dużą koniakówkę jak podaje sie piwo Leffe w Belgi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Corona z limonką mega smakuje w Meksyku a w Polsce tak srednio

Ostatnio wypuścili w biedronce takie piwo, oczywiście nie piłem :)  ale rzesza znajomych kojarzyła te piwo z filmu (wiadomo jakiego  :D ) no i się rzucili jak kura na ziarno. Kiedy powiedziałem że te piwo pije sie z limonką patrzyli  na mnie jak na przygłupa  :D  no ale piwa w płd. Ameryce szczególnie te żółte tak się właśnie pije. Jak znajdę zdjęcie wrzucę z Karaibów jak to wygląda mówię o PONCE ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak znajdę zdjęcie wrzucę z Karaibów jak to wygląda mówię o PONCE

 

Na Karaibach pije sie piwo CARIB , lekkie  doskonałe z limonką , rodem z Trinidad jak pamietam . Mozna tego dziennie wypić z 20-30 na jachcie :) oczywiście 0,33L :)

to oczywiscie sie pije w przerwach z tzw. rum punch ;)

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kormoran stoi w tesco na półkach 6pln. W P&P też.

 

Są rejony, gdzie miejscowe piwo jest takie sobie. Źle wspominam Niksicke i Ożujsko popularne w całej Jugosławii, (zwanej modniej zachodnimi Bałkanami). Beck's ma tam dobrą politykę cenową.

Na Litwie też takie sobie, żeby nie powiedzieć że syf. Przepiłem chyba ze 30 gat i tylko jedno pszeniczne warte grzechu. Tam chyba cała para idzie w te bizantyjskie butelki i kapiące złotem etykiety. Chleb mają za to najlepszy na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem (kolektywnie, z kolegą) w porecu (chorwacja) lokalną pijalkę poza starym miastem czynną codziennie od 7 do 14 :D a potem zamknięta :P zaprzyjaźniliśmy się z właścicielem, co rano chodziliśmy tam na drugie śniadanie na słoweńskie piwo lasko - było doskonałe - tak doskonałe że boję się go szukać w polsce żeby nie zepsuć świetnego wrażenia z tego miejsca :)

do tego zawsze na wyjście częstowali nas jakąś lokalną nalewką :) taka na oliwie była niezła

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Zwierzyńca to niestety teraz jest zwykłym sikiem. Nie pamiętam kto jest , ale chyba VanPur.

Zwierzyniec to zależy który bo jeden jest rozlewany w Lublinie i to jest syf, a drugi w Zwierzyńcu i jest znacznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Tak mi przyszło do głowy, że zgodnie z przysłowiem: "Na bezrybiu i rak ryba" doszedłem do wniosku, że jak się długo nie pije piwa to prawie każde smakuje ;)

Ale do rzeczy: piję właśnie jasne pełne pasteryzowane z browaru Braniewo. I cóż, smakuje mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej cieszy to, że w końcu pojawił się wybór. Czasami to aż żona na mnie krzyczy, bo chodzę przy regałach z piwem i nie mogę się zdecydować co wziąć ;)

A wczoraj kupiłem lagera Lwówek Śląski i Raciborskie tradycyjnie warzone. Lwówek już wypity (taki sobie) a Raciborskie wypiję wieczorem po powrocie z meczu GKS vs KSM Krosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa bo Braniewo w swojej klasie nie ma sobie równych :D . W moich okolicach już wszyscy smakosze się na nie przestawili... no chyba, że harnasia po 1,49 rzucą :biglol:

Jak dla mnie braniewo bije na głowę albo i dwie wszystkie piwa w cenie do 3,7zl ;) i nie pisze o harnasiu czy tatrze, ale o wszytskich koncerniakach. Ostatnio osiem za 16zl nabyłem...co bylo dla mnie lekkim szokiem, bo za zwyczaj moje 8 piw to > 60zl

Edytowane przez Dehnel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zawitałem do Kazimierza Dolnego, zanabyłem piwka regionalnego. Nazywa się Kazimierskie i występuje w trzech postaciach: jasne, ciemne i jasne niepasteryzowane. Smakowałem (tak należy to ująć) jasnego i ciemnego. Jasne wyraźne w smaku, leciutkie. Ciemne słodkie, moim zdaniem troszkę za słodkie. Ale nie mogę powiedzieć, że mi nie smakowało. 

Teraz jestem w Sandomierzu i qpa. Same sklepy z pamiątkami, żadnego dobrego sklepu spożywczego a w delikatesach jedynie koncerniaki :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...