Skocz do zawartości

gry komputerowe


Vefour

Rekomendowane odpowiedzi

Azrael, prawda jest tak, że w przypadku AMD przewaga DDR2 zacznie sie przy 800MHz. Tak na dobrą sprawę to Intel forsuje DDR2 bo to jedyny ratunek kulejącej obsługi pamięci w P4 i jego potomnych. AMD ma to lepiej zorganizowane i nie potrzebuje wysokich zegarów. Z drugiej strony jest marketing, cena i oszczedność energii. Przy tej samej częstotliwości, DDR2 żre dwa razy mniej prądu od DDR. Większość klientów bezkrytycznie uważa DDR2 za lepsze od DDR, co nie do końca jest prawdą. Owszem DDR2 ma większe zegary, ale ma też większe opóźnienia, co powoduje, ze zestaw oparty o chipset Intela na DDR2 533MHz wyciąga ledwie tyle samo co na DDR 400MHz. No i owa cena jeszcze została, jak DDR wypadnie z rynku PC, to zwolnią się moce produkcyjne i spadnie cena DDR2. Mniej więcej po wakacjach, lub jeszcze w trakcie ich trwania można się spodziewać pierwszych ruchów cenowych. Obecnie ceny powariowały i RAM jest nieprzyzwoicie drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, nie dziwię się, zmiana rodzaju pamięci pociąga za sobą zmianę gniazda pod CPU - co z punktu widzenia tych podkręcaczy będzie uciążliwe, ale z punktu widzenia klienta co zmienia kompa raz na kilka lat nie ma znaczenia. Niemniej w systemach wieloprocesorowych to właśnie dzięki Opteronom architektura NUMA stała się dostępna za śmiesznie małe pieniądze - a daje spore zyski na wydajności przy przetwarzaniu baz danych i innych dużych rzeczy. Intel by nadgonić możliwości Opteronów w dostępie do pamięci, będzie teraz celował wraz z nowym chipsetem w moduły FB DDR, niestety cena ich jest obecnie zaporowa. Nie widziałem tego jeszcze w działaniu, ale cały zabieg dalej przypomina leczenie objawów a nie przyczyn. Za kilka miesięcy się przekonamy. Na razie niepokoją mnie radiatory na tych pamięciach - oznacza to więcej ciepła w szafie, a nie wiem czy wydajność będzie w stanie to zrekompensować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z punktu widzenia tych podkręcaczy będzie uciążliwe

 

 

Ja tam ym ich podkręcaczami nie nazwał. Po prostu w testach im wyszło że tylko najszybsze AMD mają lepszą wydajność DDR2 niz DDR, w woleiejszych prockachwydajność pamięci spadła.

 

Na razie niepokoją mnie radiatory na tych pamięciach - oznacza to więcej ciepła w szafie, a nie wiem czy wydajność będzie w stanie to zrekompensować.

 

Pasywne radiatory same w sobie nie sa takie złe, gorzej jak potrzebne się zrobi aktywne chodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, prawda jest tak, że w przypadku AMD przewaga DDR2 zacznie sie przy 800MHz. Tak na dobrą sprawę to Intel forsuje DDR2 bo to jedyny ratunek kulejącej obsługi pamięci w P4 i jego potomnych. AMD ma to lepiej zorganizowane i nie potrzebuje wysokich zegarów. Z drugiej strony jest marketing, cena i oszczedność energii. Przy tej samej częstotliwości, DDR2 żre dwa razy mniej prądu od DDR. Większość klientów bezkrytycznie uważa DDR2 za lepsze od DDR, co nie do końca jest prawdą. Owszem DDR2 ma większe zegary, ale ma też większe opóźnienia, co powoduje, ze zestaw oparty o chipset Intela na DDR2 533MHz wyciąga ledwie tyle samo co na DDR 400MHz. No i owa cena jeszcze została, jak DDR wypadnie z rynku PC, to zwolnią się moce produkcyjne i spadnie cena DDR2. Mniej więcej po wakacjach, lub jeszcze w trakcie ich trwania można się spodziewać pierwszych ruchów cenowych. Obecnie ceny powariowały i RAM jest nieprzyzwoicie drogi :)

 

Dokładnie aflinta jest tak jak mówisz. Gdzie DDR się kończy tam DDR2 dopiero nieśmiało zaczyna, a przecież są już i układy DDR3 w kartach graficznych. Ale i tak przyszłość należy do rozwiązań takich jak w RAMBUSACH, albo w czymś podobnym z szeregowa transmisją danych.

 

koniecddr4xm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ym ich podkręcaczami nie nazwał. Po prostu w testach im wyszło że tylko najszybsze AMD mają lepszą wydajność DDR2 niz DDR, w woleiejszych prockachwydajność pamięci spadła.

A z jak szybką pamięcią te testy robili? Bo jeżeli DDR2 667MHz to jakoś mnie ten wynik zupełnie nie dziwi :)

 

Pasywne radiatory same w sobie nie sa takie złe, gorzej jak potrzebne się zrobi aktywne chodzenie.

Są złe, bo to jest już oznaką większej ilości wydzielanego ciepła. Jeżeli masz kilknaście szaf rackowych po 20-30 maszyn to się zastanawiasz ile dodatkowych KW będzie trzeba na przydział prądu (ciepło się nie bierze z niczego) oraz ile będzie kosztowało schłodzenie tego za pomocą klimatyzacji. Jeżeli spadnie moc wydzielana na CPU to dobrze, jest szansa, że bilans wyjdzie na zero, ale jakoś sceptycznie do tego podchodzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co prawda, oryginalna planszowka z zalozenia jest lepsza, ale moze byc fajne :) To bedzie strategia? Mi sie np strategiczny Warhammer 40.000: Dawn of War (szczegolnie z dodatkami) bardzo, ale to bardzo podoba. Z planszowka nie wiaze go tylko nazwa, ale w bardzo duzym stopniu rowniez charakterystyka jednostek (sila, preferencje walki, zalety, wady, wyglad....wszystko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, oryginalna planszowka z zalozenia jest lepsza, ale moze byc fajne :) To bedzie strategia? Mi sie np strategiczny Warhammer 40.000: Dawn of War (szczegolnie z dodatkami) bardzo, ale to bardzo podoba. Z planszowka nie wiaze go tylko nazwa, ale w bardzo duzym stopniu rowniez charakterystyka jednostek (sila, preferencje walki, zalety, wady, wyglad....wszystko)

 

Planszowka to nie bedzie, cos ala RTS, ale bez budowli, surowcow itp. przed kazda walka bedziesz mial punkty do wydania (za honor z poprzednich walk?) i od ciebie zalezy jakie sobie wojsko zmontujesz i jak je wyposazysz (kupno broni, zbroi, artefaktow - pewnie slabych, bo lepsze bedzie mozna z bitw pozyskac). Taka gra bitewna i z Warhammerem 40.000 nie ma nic wspolnego poza pierwszym wyrazem w tytule:)

 

Zapowiedz gry, co w niej bedzie masz tutaj:

http://gry.wp.pl/filtr;1,0;x;gra,26,109 ... ;core.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...