Skocz do zawartości

Subaru na dłuższe trasy - warto?


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Strasznies Pan upierdliwy :lol:

 

to z szybami zdarza sie rzadko i mozna w mig poprawic :wink:

 

No trzeba byc w takim przypadku :)

Nie chcialbym wpakowac pieniedzy w bloto - a nie robie samochodem parunastu... tylko paredziesiat tysiecy km rocznie - wiec wbrew pozorom ma to dla mnie duze znaczenie...

 

Czuje, ze jak juz sie zdecyduje (pojawil sie nowy problem braku spoilera w normalnej cenie) to bede czestym - upierdliwym - klientem w serwisie gwarancyjnym... :lol:

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje STi ma 1500 km przebiegu i skrzypi całe tylne siedzenie, coś w bagażniku oraz czasami jakieś elementy w desce rozdzielczej. Wszystko to jest winą twardego zawieszenia (po wyjechaniu z salonu nic nie skrzypiało). Śmiało kupuj WRX-a, jest bardziej "ludzki" i nic tam nie hałasuje, a kop na trasie przyda Ci się z całą pewnością :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało kupuj WRX-a, jest bardziej "ludzki" i nic tam nie hałasuje, a kop na trasie przyda Ci się z całą pewnością :twisted: .

 

Skad wiesz, ze nic nie halasuje?

 

Czemu swojego nie dasz do serwisu na gwarancji?

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGS,

Ja mam wrx kombi. Na raz przejechalem najdalej 1500. Bez problemu a mam nadwatlony kregoslup. W trasie bardzo milo i u mnie po 42kilo nic nie trzeszczy.

Wada w trasie w porownaniu do aut luksusowych ( bo to jest taczkla z silnikiem samolotu) to jednakowoz jest dosc glosno.

Ale co z tego, jak za to droga butaprenem posmarowana. I jeszcze sie mi nic nie zepsulo a w saabie juz mialem w tym czasie: uszczelka pod glowica, dwa razy stanal. lakier zlazl ze spojlera i takie tam tego ten...

Nic tylko brac. A gustoowniej , mniej nachalnie wyglada z plaskim spojlerem. Tamten duzy jest bardzo, ze tak powiem OCZYWISTY. Widzialme w warszawie dwa bez spojlerow. I wygladaja srednio, ale moze to przyzwyczajenie, za to maja zalete: kompletnie scichapęk. Nic nie widać, że to potwór.

A do tego plaskiego spojlera sie przyzwyczaisz i go polubisz. Bo gustowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam WRX a z 2003 roku przebieg obecnie 60 000 .

Nic nie skrzypi.Miałem ostatnio mi innymi leona 1,8 T a jezdziłem też i Cuprą (też 225 KM) i Wrx jest pod każdym względem o klasę lepszy.Może nico gorzsa jest klima.

Jest też minimalne głośniejszy ale to przyjemny odgłos ,czego brakowało w 1,8 T.Komfort o klasę lepszy,osiągi o o klasę lepsze, "O" wrażliwości na koleiny, a na nierównej nawierzchnii typu pralka itp. nie potrzeba wogóle zwalniać w takich warinkach to już genialne autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby w WRX-ie w porównaniu z GT to zupełnie inna bajka. W GT, dopóki uzywałem go jako samochód do codziennego użytku, do pasji mnie doprowadzał hałas powietrza wpadającego przez zamknięte szyby. A już otwarcie i zamknięcie okna bez otwierania drzwi równało się małej wichurze w środku. W WRX-ie nie mam tego kłopotu zupełnie. Generalnie WRX to naprawdę cywilizowane auto. I według mnie jest cicho w środku. Może mam już małe zboczenie słuchowe, ale po kilku latach w GT z Supersprintem mam wrażenie, że WRX-a z oryginalnym tłumikiem nie słychać wcale...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej zaznaczyłem, że w GT czasem trochę szumi. Z drugiej strony chciałbym zauważyć, że to sama przyjemność - trochę huku, wiatru i prawie jak na motocyklu można się poczuć. ;-)

 

Ktoś wspomniał o Legacy, ale to zupełnie inne auto. Impreza jest bardziej do zabawy i daje masę frajny. Legacy jest znacznie wygodniejsze, ale trochę nudne (w porównaniu z Imprezą oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój MY03 ma prawie 20kkm. Rzeczywiście słychać lekki wiaterek dochodzący z przednich szyb, ale to auto kupują specyficzni ludzie którzy mogą się wyrzec takich drobnych mankamentów dla odrobiny frajdy, czyż nie....?

Mówiąc poważnie to narazie nie jest to uciążliwe i zaczyna być słyszalne gdzies przy >140km/h.

Acha, przy 10kkm zaczął oddzywać się ...guzik od szyby kierowcy. Dzieje się to tylko na nierównym bruku, ale to jest drobnostka łatwa do usunięcia....komu by to przeszkadzało.... :wink: Większych problemów z wnętrzem narazie BRAK.

 

OGS: Jeśli ma być to auto w długie trasy to potwierdzam wypowiedzi poprzedników - WRX a nie WRX Sti.

Najlepiej jakby jakiś posiadacz WRX'a Cię przewiózł swoim autem, wtedy wiele pytań by znikneło..... :wink: ....a może już jakimś jechałeś(?)

 

pozdr

 

P.S. Nie ma się nad czym 10 razy zastanawiać.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada w trasie w porownaniu do aut luksusowych ( bo to jest taczkla z silnikiem samolotu) to jednakowoz jest dosc glosno.

 

Wlasnie musze poslucahc seryjnego WRXa bo zastanawialem sie nad odetkaniem boxera.... ale moze wystarcza mi wrazenia z zatkanym... wszsycy mowicie, ze jest glosno...

 

>A gustoowniej , mniej nachalnie wyglada z plaskim spojlerem.

 

Gustowniej, ale musimy przyznac, ze tyl SUBARU jest jak tyl DAEWOO NEXIA... poprostu bez duzego spoilera - latwo sie pomylic ;]

 

>za to maja zalete: kompletnie scichapęk.

 

Planuje zmienic napis WRX na 1.6 :D

 

>A do tego plaskiego spojlera sie przyzwyczaisz i go polubisz. Bo gustowny.

 

No zobaczymy... co bedzie ;]

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cos Ty, Rocznik 01 moze istotnie, ale 03 przez te "kulki" juz nie :)

 

MY '01 i starsze - zdecydowanie sa podobne do Nexii... I wlasnie za to ich nie lubie, choc wiem, ze sa to modele "kultowe" (--> 22B)

 

PS. Nexia w wersjach na niektore kraje miala jeszcze na dokladke taki duzy napis "nexia", bardzo podobny do tego, jakiego uzywa do dzis Subaru (duze, srebrne litery po srodku klapy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

O czym mowa? Że coś czasami zatrzeszczy? Że szyba pogwizduje? (ciekawe u nas jeszcze się nie zdarzyło...)A o wydechu Panowie zapomnieli, co? OGS, moja rada, szybko zmienić tlumik na "wyraźniejszy" a Twoje kłopoty ustaną jak ręką odjął :wink: Poza tym moje doswiadczenia wskazują na brak "świerszczy" w WRX, ale ja to stronniczy jestem :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cos Ty, Rocznik 01 moze istotnie, ale 03 przez te "kulki" juz nie :)

 

Te kulki wiele nie zmieniaja... musi byc spoiler i kropka :D

I to duzy... he he ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

O czym mowa? Że coś czasami zatrzeszczy? Że szyba pogwizduje? (ciekawe u nas jeszcze się nie zdarzyło...)A o wydechu Panowie zapomnieli, co? OGS, moja rada, szybko zmienić tlumik na "wyraźniejszy" a Twoje kłopoty ustaną jak ręką odjął :wink: Poza tym moje doswiadczenia wskazują na brak "świerszczy" w WRX, ale ja to stronniczy jestem :wink:

 

 

Mam propozycję na terapie dla klientów narzekających na "świerszcze" - można ich powozić moim autem dzień lub dwa to im przejdzie na zawsze narzekanie ;-) Może się jakoś dogadamy :?: :twisted: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co każdy:

1.) H&S

2.) Supersprint

3.) Prodrive

 

kolejnośc wg. uznania

 

Mozna tego gdzies posluchac w sieci?

Gdzie mozna najtaniej kupic i jakie sa orientacyjne ceny?

 

Dzieki za szybka odpowiedz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wlasnie odpalilem ... k***a m** :D

zakochalem sie .... chyba sobie zrobie z tego

dzwonek w telefonie ...

 

musze jednak na zywo posluchac na ile

to przeszkadza w jezdzie na trasie...

 

ale rewelacja musze powiedziec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...